"Zdecydowana większość banków zaostrzyła – często w znacznej skali – kryteria polityki kredytowej oraz gros warunków udzielania kredytów" - czytamy.
W ciągu najbliższych tygodni Bank Gospodarstwa Krajowego ma podpisać umowy o dopłacie z kolejnymi partnerami. Do tej pory chęć współpracy zadeklarował ING Bank Śląski. Zainteresowanych jest podobno jednak znacznie więcej.
Klienci PKO Banku Polskiego - mikro, małe i średnie firmy - cały czas mogą składać wniosek o wsparcie finansowe z Polskiego Funduszu Rozwoju. Obecnie bank jest liderem dystrybucji subwencji z Tarczy Finansowej, zarówno ze względu na przekazane środki, jak i liczbę firm, które otrzymały pomoc.
W czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Ustawa zakłada m.in. pomoc dla przedsiębiorców, których firmy znalazły się w ciężkiej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa.
Kwota kwietniowych wypłat dla mikroprzedsiebiorców w ramach pożyczek antykryzysowych przekroczyła już miliard zł – poinformowała PAP Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
Od 29 kwietnia br. właściciele mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw, którzy posiadają w Alior Banku rachunek firmowy w PLN mogą składać wnioski o subwencje z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Firm i Pracowników. Wnioski dla tych klientów są dostępne tylko w systemach bankowości elektronicznej Alior Online lub BusinessPro. Nie ma możliwości złożenia wniosku papierowego w placówkach banku. Wnioski dużych firm można składać tylko na stronie www.pfr.pl.
Pekao bardziej otwiera się na segment małych i średnich przedsiębiorstw, i umożliwia zdalne zawarcie umowy kredytowej.
Już 6 banków w Polsce zdecydowało się na udostępnienie klientom korporacyjnym możliwości zdalnego zawierania umów.
Nawet 1,8 mln samozatrudnionych może skorzystać z szansy na niepłacenie składek ZUS. Wyjaśniamy, kto i na jakich zasadach zyska na tarczy antykryzysowej.
Panująca w Polsce epidemia wymusza zmiany nie tylko na nas, konsumentach, ale także na firmach. Credit Agricole rusza z akcją wspierającą klientów.
Klienci z segmentu Biznes, którzy wydzierżawią terminal płatniczy od Banku Millennium, przez kwartał będą płacić za jego wynajem tylko po złotówce miesięcznie.
Linia kredytowa to limit w koncie firmowym, z którego można korzystać wówczas, gdy na rachunku bieżącym zabraknie środków. Dzięki linii przedsiębiorca może w prosty i wygodny sposób zachować płynność finansową, ale ma to swoją cenę.
Bank Pocztowy i eService podjęły współpracę w zakresie sprzedaży terminali płatniczych. Na mocy umowy zawartej 26 kwietnia 2019 r. przedsiębiorcy będą mogli nabyć potrzebne urządzenia w placówkach Banku Pocztowego.
Drobni przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze też mogą korzystać z faktoringu. Specjalną ofertę (0% prowizji za rozpatrzenie wniosku) w tym zakresie przygotował dla nich mBank.
15 stycznia wystartowała kampania Agro Ofensywa, w ramach której rolnicy mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytowania w Banku BGŻ BNP Paribas. Pozyskane środki mogą przeznaczyć na doinwestowanie produkcji rolnej, ogniwa fotowoltaiczne i realizację projektów z dotacją unijną.
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z uprawnienia do płacenia niższych składek ZUS, muszą się zarejestrować najpóźniej 8 stycznia. To ostateczny termin, którego przekroczenie będzie skutkowało utratą prawa do zniżki.
Już w 23 walutach przedsiębiorcy mogą płacić jedną kartą - w Alior Banku. Wprowadzona do oferty karta wielowalutowa Mastercard Debit Commercial kosztuje tyle samo, co standardowa debetowówka, a dostępna jest dla wszystkich klientów biznesowych, którzy posiadają lub założą konto firmowe.
Przedsiębiorcy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali terminala POS, mogą zaopatrzyć się w Banku Pekao w 3 urządzenia, za które nie będą ponosić opłat aż przez 2 lata.
1 czerwca 2018 roku zmienia się prawo podatkowe w zakresie sukcesji firm rodzinnych. Rząd chce ułatwić spadkobiercom prowadzenie firmy po śmierci dotychczasowego właściciela przedsiębiorstwa. Na jakie przywileje będą mogli liczyć spadkobiercy?
Z początkiem lipca 2018 roku przedsiębiorcy rozliczający podatek VAT będą mogli korzystać z opcji split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności. Wyjaśniamy, jak działa split payment i jak jego wprowadzenie wpłynie na działalność firm.