Artykuły

NBP publikuje badania o sytuacji na rynku kredytowym

"Zdecydowana większość banków zaostrzyła – często w znacznej skali – kryteria polityki kredytowej oraz gros warunków udzielania kredytów" - czytamy.

1,5 mld zł do zwrotu. 14 banków odda klientom pieniądze

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zobowiązał banki do wypłacenia zwrotów klientom, którzy spłacili kredyt konsumencki wcześniej, niż założono. Choć opinię wydano jeszcze w 2016 roku, to dopiero niedawno potwierdził ją Trybunał Sprawiedliwości UE.

Starasz się o kredyt? Millennium ułatwi Ci potwierdzenie dochodu

Klienci, którzy starają się o kredyt gotówkowy, uzyskają potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innych banków. Ma być łatwiej, szybciej i wygodniej. Lista właśnie poszerzyła się o PKO BP i Santander Bank Polska.

PKO BP: jak odroczyć raty kredytu na czas epidemii? Formalności

Od 19 marca PKO BP umożliwia osobom dotkniętym skutkami pandemii COVID-19 zawieszenie spłaty 3 rat kredytu hipotecznego lub pożyczki gotówkowej. Wyjaśniamy, jak to zrobić online, i odpowiadamy na pytanie, w jaki sposób odroczenie wpłynie na wysokość przyszłych rat.

Nie przegap: 3 miesiące darmowych alertów BIK dla każdego

Biuro Informacji Kredytowej startuje z akcją specjalną: przez 3 miesiące nie będzie pobierać opłat za Alerty BIK.

BNP Paribas poszerzy ofertę o kredyty proekologiczne

BNP Paribas przystępuje do programu "Czyste Powietrze".

Pożyczka na selfie dostępna w Aliorze

Alior wdraża kolejne narzędzie mające na celu ułatwienie życia konsumentom w czasie pandemii.

Nie wszystkie banki gotowe na zarazę. Kredytów 100% online udziela tylko kilka z nich

Stan epidemii okazał się sprawdzianem dla rynku finansowego. Wyniki przygotowania na zdalną obsługę wniosków kredytowych są fatalne. Test zdało zaledwie kilka banków.

Pracujesz w jednej z tych branż? Możesz mieć problem z dostępem do kredytu

Z ankiety przeprowadzonej przez Konfederację Lewiatan wynika, że już 69% firm planuje redukcję zatrudnienia. Banki nie pozostają obojętne na negatywne prognozy rynkowe i widmo nadchodzącego spowolnienia gospodarczego. Już teraz zawężają akcję kredytową, podwyższając dotychczasowe wymogi w zakresie minimalnej zdolności i wiarygodności finansowej.

Koronawirus nie zmienił twojej sytuacji finansowej? Nie masz co liczyć na wakacje kredytowe na preferencyjnych zasadach

W odpowiedzi na apel władz publicznych banki wdrożyły uproszczone procedury ubiegania się o odroczenie płatności rat. Osoby, które zostały dotknięte skutkami pandemii, mogą bez wychodzenia z domu skorzystać z zawieszenia spłaty kredytu. Są jednak warunki.

Credit Agricole rusza z nową ofertą na czas epidemii

Panująca w Polsce epidemia wymusza zmiany nie tylko na nas, konsumentach, ale także na firmach. Credit Agricole rusza z akcją wspierającą klientów.

Rewolucja w Neście - bank już nie będzie udzielał kredytów klientom detalicznym

Nest Bank zrewidował swoją strategię biznesową i postanowił dokonać rewolucyjnych zmian w swojej ofercie.

Nowa propozycja pożyczki gotówkowej od ING - bez prowizji a oprocentowanie już od 7,49%

Nowa oferta pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim obejmuje brak prowizji i niskie oprocentowanie - już od 7,49%.

Pekao stawia na ekologię i udziela pożyczek na cele z nią związane

Pekao przygotowało ofertę specjalną dla osób chcących mieć swój udział w chronieniu środowiska naturalnego.

Ranking kredytów gotówkowych - luty 2020

Rata 2-letniego kredytu 10 000 zł może kosztować Cię tylko 452,23 zł, ale pod warunkiem, że założysz konto i będziesz z niego aktywnie korzystać. Jeśli nie chcesz spełniać tych wymogów, miesięczny koszt spłaty wzrośnie o co najmniej 4 zł na miesiąc.

ComperiaLead udostępnia nowe narzędzia do zarabiania w sieci. Zobacz, w jaki sposób zwiększą Twoje zyski

Prowadzisz własną stroną internetową lub bloga? Sprawdź, jak zwiększyć swoje dochody dzięki nowym, bezpłatnym narzędziom reklamowym od ComperiaLead, sieci afiliacyjnej z Grupy Comperia.pl SA.

Od czego zależy łączny koszt kredytów gotówkowych?

Koszty kredytów gotówkowych w poszczególnych bankach potrafią się znacznie różnić, a – wbrew obiegowej opinii – cena pożyczki wcale nie zależy od wielkości i pozycji rynkowej kredytodawcy. Znany bank to nie znaczy tani kredyt. Jak zatem nie nabrać się na drogą pożyczkę? Wyjaśniamy, na co zwracać uwagę, sięgając po pieniądze od banku.

Ranking kredytów gotówkowych - styczeń 2020

Pożyczając 10 000 zł na 2 lata, miesięczna rata może wynieść od 452,23 zł. Najniższy koszt spłaty zapewnił w styczniu Getin Bank.

Nowa promocja BNP Paribas - konsolidacja bez prowizji

BNP Paribas przygotował specjalną ofertę kredytów konsolidacyjnych z możliwością otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Plusem promocji jest fakt, że bank nie pobiera prowizji.

Teraz weźmiesz kredyt konsolidacyjny przez aplikację Millennium

Ruszył pilotaż nowej funkcjonalności aplikacji mobilnej Millennium - możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Usługa na tę chwilę dostępna jest jedynie dla wybranych klientów.