Mimo rosnących stóp procentowych, ceny najtańszych kredytów konsolidacyjnych pozostają bez zmian. Zawierając umowę na 30 000 zł ze spłatą rozłożoną na 60 miesięcy, rata może wynieść już od 608 zł - najmniej w Kasie Stefczyka.
Szukasz pożyczki konsolidacyjnej na 30 000 zł? Wybierając tę najtańszą, obniżysz koszty zobowiązania nawet o 8 000 zł! Właśnie tyle w kwietniu wyniosła różnica między skrajnymi ofertami konsolidacji w wiodących instytucjach finansowych.
Konsolidacja, czyli połączenie wielu spłacanych już kredytów w jeden, jest dobrą okazją nie tylko do możliwości obniżenia wysokości spłacanych rat, ale i do przeniesienia wszystkich swoich finansów w jedno miejsce. Sprawdziliśmy, w którym banku będzie się to najbardziej opłacać.
Nowy rok zreorganizował zestawienie najlepszych kredytów gotówkowych. Zmiany nie ominęły nawet pierwszej trójki rankingu – choć znalazły się w niej te same oferty co w grudniowym rankingu, to styczeń przyniósł podwyżkę wybranych kosztów spłaty.
Potrzebujesz dodatkowej gotówki na święta? Najtaniej pożyczysz ją przez internet – trzy najlepsze bankowe oferty kredytu gotówkowego to oferty dostępne tylko online.
Listopadowa podwyżka stóp procentowych NBP sprawiła, że pożyczki drożeją - nawet w bankach. Jak bardzo? Sprawdź w najnowszym rankingu kredytów gotówkowych Comperia.pl.
Choć osoby zaciągające kredyt gotówkowy po raz pierwszy odpowiadają za jedynie 12% wartości akcji kredytowej (dane BIK-u za pierwsze 3 kwartały 2021 r.), to właśnie oni mogli w październiku liczyć na najtańszą pożyczkę. Więcej w październikowym rankingu kredytów gotówkowych Comperia.pl.
Po ponad rocznym zastoju na rynku kredytowym, spowodowanym obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, Polacy ruszyli po gotówkę. A gdzie pożyczyć ją najtaniej? Sprawdź w czerwcowym wydaniu rankingu kredytów gotówkowych Comperia.pl.
Bardziej optymistyczna sytuacja na rynku kredytów dla gospodarstw domowych, złagodzenie kryteriów udzielania kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych oraz nieznaczne zaostrzenie wobec dużych przedsiębiorstw – tak wynika z ankiet przeprowadzonych przez NBP w bankach w I kwartale roku.
Już w czwartek, 29 kwietnia Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosi swoje stanowisko w sprawie kredytów frankowych w Polsce. Dla wielu Polaków ta decyzja może być punktem zwrotnym w wieloletniej batalii.
Podstawowa stopa procentowa NBP jest obecnie najniższa w historii - wynosi zaledwie 0,1 proc. Jak będzie w kolejnych miesiącach?
O dodatkowe środki można wnioskować poprzez dowolny kanał w pełni zdalnie lub hybrydowo - online ze wsparciem pracownika infolinii lub placówki. Millennium stawia na wygodę klientów.
Wzmożony konsumpcjonizm, świąteczne wydatki, prezenty... - do Bożego Narodzenia został zaledwie miesiąc. Już czas, by banki zaczęły wyścig po uwagę klientów.
Kredyty, pożyczki, lokaty... czy te słowa przyprawiają nas o zawrót głowy? Czy zarządzamy finansami po omacku? Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia bez Długów sprawdzamy, jak radzą sobie z pieniędzmi Polacy.
Godziny dla seniorów, zachowanie odstępu i dezynfekcja - banki w Polsce dostosowują swoje placówki do nowych wymogów sanitarnych. Pracownicy przypominają także o możliwości zarządzania finansami przez Internet.
"Zdecydowana większość banków zaostrzyła – często w znacznej skali – kryteria polityki kredytowej oraz gros warunków udzielania kredytów" - czytamy.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zobowiązał banki do wypłacenia zwrotów klientom, którzy spłacili kredyt konsumencki wcześniej, niż założono. Choć opinię wydano jeszcze w 2016 roku, to dopiero niedawno potwierdził ją Trybunał Sprawiedliwości UE.
Klienci, którzy starają się o kredyt gotówkowy, uzyskają potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innych banków. Ma być łatwiej, szybciej i wygodniej. Lista właśnie poszerzyła się o PKO BP i Santander Bank Polska.
Od 19 marca PKO BP umożliwia osobom dotkniętym skutkami pandemii COVID-19 zawieszenie spłaty 3 rat kredytu hipotecznego lub pożyczki gotówkowej. Wyjaśniamy, jak to zrobić online, i odpowiadamy na pytanie, w jaki sposób odroczenie wpłynie na wysokość przyszłych rat.
Biuro Informacji Kredytowej startuje z akcją specjalną: przez 3 miesiące nie będzie pobierać opłat za Alerty BIK.