Artykuły

Starasz się o kredyt? Millennium ułatwi Ci potwierdzenie dochodu

Klienci, którzy starają się o kredyt gotówkowy, uzyskają potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innych banków. Ma być łatwiej, szybciej i wygodniej. Lista właśnie poszerzyła się o PKO BP i Santander Bank Polska.

ING Bank Śląski sprawdza, ile kosztowałyby nas obietnice wyborcze

Emocje po I turze wyników prezydenckich nadal nie opadły. Wręcz przeciwnie, Polacy - którzy w niedzielę tłumie ruszyli do urn - zadają coraz więcej pytań o gospodarkę. Bank przygląda się zatem obietnicom wyborczym kandydatów.

Czy Polacy zaczną w końcu więcej oszczędzać?

W miarę kolejnych etapów odmrażania gospodarki, pojawia się coraz więcej pytań o nasze postawy konsumenckie. Czy Polacy będą zmuszeni więcej odkładać? Polski Instytut Ekonomiczny dzieli się swoimi przewidywaniami.  

To nie jest strona Getin Banku. Oszuści wyłudzają pieniądze

Oszuści wykupują reklamy w Google tak, by fałszywa strona banku pojawiła się na czele pozycji wyszukiwań. Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć różnicę. Konsekwencje mogą być jednak poważne.

Tłumacz języka migowego w każdym oddziale BNP Paribas

Od 15 czerwca klienci z niepełnosprawnością słuchu i mowy będą mogli za pomogą własnego telefonu lub specjalnego tabletu połączyć się z profesjonalnym tłumaczem, który pomoże im w zarządzaniu bankowością.

Alior Bank otwiera się na e-dowody

Klienci, którzy preferują zarządzanie bankowością z domu mają powody do zadowolenia. Alior Bank podpisał z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych porozumienie dotyczące wykorzystania aplikacji eDO App. Oznacza to, że już wkrótce użytkownicy będą mogli potwierdzić swoją tożsamość za pomocą e-dowodu.

PKO BP jako jedyny obsłuży Tarczę Finansową PFR dla Dużych Firm

Polski Fundusz Rozwoju zaprosił bank do współpracy przy obsłudze i wypłatach pożyczek płynnościowych i preferencyjnych udzielanych największym przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii.

Rynek mieszkaniowy w erze post-COVID

Czy o kredyt na mieszkanie będzie łatwiej czy trudniej? -  takie pytanie zadają dziś miliony Polaków. Niestety, odpowiedź nie jest taka prosta.

Millennium umożliwi przelewy z dwóch kolejnych banków

Klienci Banku Millennium, którzy korzystają z Millenetu mogą od teraz podpiąć pod usługę bankowości elektronicznej swoje konta w ING i Santanderze oraz zlecać z nich przelewy krajowe.

BLIK nową formą płatności na AliExpress

BLIK, jedna z form płatności zyskujących największą popularność wśród Polaków, nawiązuje współpracę z chińskim serwisem sprzedażowym AliExpress. Klienci zyskują teraz nową opcję.

Czarne chmury nad polskim sektorem finansowym

Spada oprocentowanie lokat, a banki notują spadki zysku netto. Ani NBP, ani KNF nie mają dla Polaków dobrych wieści - kryzys widać już gołym okiem.

mBank i Santander sfinansują rekordowy projekt fotowoltaiczny

Santander i mBank podpisały umowę na największy projekt fotowoltaiczny w Polsce. Zaprezentowana przez R.Power wizja elektrowni słonecznych zyskała uznanie obydwu banków, które pokryją koszty budowy po połowie. Łącznie inwestycja wyniesie 350 mln złotych.

Sejm uchwalił kolejną tarczę antykryzysową

W czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Ustawa zakłada m.in. pomoc dla przedsiębiorców, których firmy znalazły się w ciężkiej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa.

Alior Bank przejmie Ruch za złotówkę? Jest już umowa przedwstępna

Alior Bank będzie mógł kupić 100 procent akcji Ruchu za symboliczną złotówkę. Zgodnie z najnowszym komunikatem, bank zawarł już umowę przedwstępną ze spółką Lurena Investments B.V.

BNP Paribas przypomina, że warto być eko

Program „Bank Zielonych Zmian” to jeden z najważniejszych projektów wizerunkowych BNP Paribas. Pragnąc zwiększyć świadomość w dziedzinie ochrony środowiska i ekologii, tym razem bank postanowił sięgnąć po podcasty.

Wakacje jednak spędzimy za granicą? Banki są na to gotowe

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra infrastruktury Marcina Horała, połączenia lotnicze mają powracać w trzech fazach. Choć na razie nie podano daty powrotu lotów zagranicznych, rząd daje planującym wakacje Polakom zielone światło. Banki zachowują czujność i przypominają o udogodnieniach w wymianie walut.

Nowe opcje w aplikacjach Santandera

Wygoda obsługi i przejrzystość – na to postawił bank, ulepszając swoje aplikacje Santander mobile i Santander internet. Jednak nie tylko szata graficzna uległa zmianie. Użytkownicy mogą skorzystać z nowych udogodnień.

Nowa funkcja PKO BP - kupisz walutę za pomocą BLIKA

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego pojawiła się nowa opcja. Teraz użytkownicy mają możliwość kupienia waluty przez BLIKA. Cały proces jest bardzo prosty, a pieniądze od razu trafiają na konto.

Cyfrowa droga Polaków – do czego się przekonaliśmy?

17. maja obchodzimy Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. W tym roku jego wydźwięk wydaje się jeszcze mocniejszy, bo zmuszeni pozostać w domu, korzystamy z dóbr technologii intensywniej niż zwykle.

18,5 tys. zł za nową monetę z Janem Pawłem II

Dziś (14 maja) Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu trzy nowe monety kolekcjonerskie, które upamiętniają setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Najcenniejsza kosztuje 18,5 tys. zł.