Artykuły

Dziecko jedzie na ferie? Ubezpieczenie szkolne nie zapewni mu wystarczającej ochrony

Wysyłasz dziecko na ferie? Zostawianie szkole wolnej ręki w wyborze ubezpieczenia turystycznego może być fatalne w skutkach. Rozprawiamy się z trzema mitami na temat ochrony uczniów podczas zimowych wyjazdów na narty.

Ubezpiecz się z ING i z Avivą - teraz 20% taniej

ING Bank Śląski we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Aviva SA przygotowali specjalną ofertę ubezpieczenia turystycznego. Przez cały okres świąteczny, aż do 7 stycznia 2020, będzie można je nabyć w cenie obniżonej aż o 20%

Nowość na rynku ubezpieczeń - ubezpieczenia dla graczy

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa, we współpracy z Fantasyexpo (agencją marketingu gamingowego) i Protect.me (startuop z branży insurtech) wprowadzą na rynek ubezpieczenia dla graczy.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa wdroży rozwiązanie stworzone przez Boomerun

Niedawno wystartowała aplikacja Boomerun. Mówiąc w skrócie, jest to aplikacja zachęcająca do aktywności fizycznej poprzez naliczanie za nią punktów - Boomerunów, które następnie można wymienić na nagrody. Przelicznik jest prosty - za każde 100 kroków nalicza się średnio 0,05 zł, nagrody dostępne na platformie to produkty ok. 40 różnych marek (m.in. Apple, Netflix, Allegro, Garmin czy Decathlon).

Allianz udostępnił Asystenta Szkody

Ubezpieczyciel Allianz oddał w ręce klientów nowe narzędzie. Jest to aplikacja mobilna Asystent Szkody. Rozwiązanie służyć ma monitorowaniu, na jakim etapie znajduje się proces likwidacji zgłoszonej szkody, jak przebiega wycena a następnie naprawa, czyli wszystkie informacje na temat wybranego przez klienta rozwiązania.

Polacy przestają wierzyć w NFZ? Prawie 3 mln leczą się prywatnie

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne coraz szybciej zyskują na znaczeniu - jeśli tempo przyrostu zostanie utrzymane, w przyszłym roku liczba Polaków korzystających z pozapaństwowej opieki medycznej przekroczy 3 mln.

Jak sprawdzić, czy samochód ma ubezpieczenie OC?

Zostałeś poszkodowany w kolizji drogowej? Upewnij się, że sprawca zdarzenia ma ważną polisę OC. Zrobisz to za darmo w kilka chwil – na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Jak napisać oświadczenie po kolizji drogowej?

Wystarczy chwila nieuwagi i stłuczka gotowa. Zwłaszcza w dużym mieście. Jeśli podczas kolizji nikt nie odniósł obrażeń, a sprawca poczuwa się do odpowiedzialności, nie trzeba wzywać policji, by uzyskać odszkodowanie z OC. Wystarczy spisać wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym. Wyjaśniamy, co powinien zawierać prawidłowo wystawiony dokument.

Co to jest GAP i czy warto je wykupić? O ubezpieczeniach w leasingu

GAP to dodatkowe ubezpieczenie do autocasco, które zabezpieczy twoje finanse na wypadek kradzieży leasingowanego samochodu lub jego zniszczenia (szkody całkowitej). Czy się opłaca? Wszystko zależy od tego, na ile wycenisz swój spokojny sen.

UFG nie podwyższy składki OC

UFG nie planuje podwyższenia składki dla ubezpieczycieli komunikacyjnych, przynajmniej w najbliższym czasie. Składka pozostanie na tym samym poziomie, choć pierwotnie miała być obniżona.

PZU GO: czujnik i aplikacja pomogą wykrywać niebezpieczne sytuacje na drodze

PZU udostępniło klientom nowy wariant ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze z rozszerzeniem o PZU GO. PZU GO to specjalny zestaw narzędzi, obejmujący czujnik i aplikację mobilną, dzięki którym kierowca poszkodowany w wypadku może szybko uzyskać pomoc w razie potrzeby.

Łatwiej odzyskasz odszkodowanie za opóźniony lot. Powołano Rzecznika Praw Pasażerów

Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) powołał do życia nową instytucję, chroniącą prawa konsumentów: Rzecznika Praw Pasażerów. To nowa broń klientów usług lotniczych, dzięki której sprawy przeciwko liniom lotniczym czy biurom podróży mają rzadziej trafiać do sądów.

UniRider: nowe ubezpieczenie dla motocyklistów

SALTUS Ubezpieczenia we współpracy z Unilink S.A. opracował i udostępnił specjalny pakiet ubezpieczeń dla motocyklistów: UniRider. Polisa zapewnia ochronę 3w1: zdrowia, mienia i NNW.

Jak otrzymać zwrot kosztów leczenia za granicą?

Jesteś objęty ubezpieczeniem w ramach NFZ-etu? Jeśli zamierzasz leczyć się za granicą, masz szansę na uzyskanie zwrotu kosztów leczenia w ramach dyrektywy transgranicznej. W większości przypadków potrzebne będzie jednak wcześniejsze uzyskanie zgody NFZ-etu na korzystanie z refundowanych świadczeń medycznych poza Polską.

Wyższe kary za brak OC: stawki w 2019 r.

Wraz z oficjalnie ogłoszonym już wzrostem płacy minimalnej, wzrosną od przyszłego roku kary za brak OC pojazdu. Kierowcy, którzy nie ubezpieczą samochodu osobowego, zapłacą w 2019 r. nawet 4500 zł mandatu.

Ubezpieczenie Dziecka Bez Przerwy w ING już od 50 zł

W ofercie ING Banku Śląskiego zagościła nowa polisa: Ubezpieczenie Dziecka Bez Przerwy, które ma stanowić korzystniejszą alternatywę dla zwykłych ubezpieczeń szkolnych. Polisa działa także w wakacje, a roczna składka wynosi już od 50 zł.

Jak za darmo sprawdzić historię OC lub AC samochodu?

Każdy kierowca, który chce sprawdzić przebieg swojego OC lub AC (lub np. potrzebuje potwierdzenia zniżek za bezszkodową jazdę), może uzyskać on-line raport o historii szkód odnotowanych przez UFG. Usługa jest bezpłatna, a do skorzystania z niej wystarczy założyć konto na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018

W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018

Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.

O burzy i nawałnicy dowiesz się SMS-em. Już w grudniu rusza system ostrzegawczy

Już od 12 grudnia 2018 r. operatorzy telefonii komórkowych będą mieli obowiązek wysyłania użytkownikom swojej sieci o przewidywanych anomaliach pogodowych, które wystąpią na obszarze, na którym aktualnie przebywa klient. Ostrzeżenia o nadciągających burzach i wichurach będą wysyłane począwszy od tych wakacji.