Artykuły

Pierwsza taka platforma w Polsce. PKO BP pomoże w zakupie auta

Automarket - tak nazywa się nowa, a zarazem pierwsza platforma bankowa do zakupu samochodów. Za jej powstaniem stoi PKO BP, który deklaruje chęć wyjścia naprzeciw nowym potrzebom rynku motoryzacyjnego. Choć strona dopiero wystartowała, bank snuje już plany jej wielkiego rozrostu.

1% raty przez 3 miesiące w ofercie specjalnej Toyota Leasing Polska

Toyota Leasing Polska wychodzi do przedsiębiorców ze specjalną ofertą finansowania pojazdów z obniżoną ratą przez pierwsze 3 miesiące.

3-miesięczna karencja w spłacie forda w Santander Leasing

Santander Leasing wprowadza nową ofertę finansowania pojazdów dla firm.

W mLeasing podpiszesz umowę zdalnie

Zdalne podpisanie umowy nie zawsze oznacza tylko formularz na stronie i elektroniczny podpis. Spółka mLeasing umożliwia bowiem podpisanie umowy za pośrednictwem popularnego komunikatora.

Odroczona spłata rat w nowej ofercie ING Lease

W ING Lease możesz odroczyć spłatę dwóch pierwszych rat leasingu na maszyny i urządzenia. Za ten czas nie ponosi się także kosztu odsetek.

mLeasing uruchamia serwis sprzedaży samochodów poleasingowych

Wzorowe poleasingowe, bo tak nazywa się nowy serwis internetowy, jest platformą służącą do sprzedaży samochodów poleasingowych osobowych i dostawczych do 3,5 t. Dodatkowo, osoby kupujące mogą skorzystać z finansowania w postaci kredytu (w przypadku klientów indywidualnych) bądź z oferty leasingu (w przypadku przedsiębiorców).

Fotowoltaika nie tylko na kredyt. Panele słoneczne sfinansujesz leasingiem

Do wąskiego grona firm leasingowych zajmujących się finansowaniem instalacji fotowoltaicznych dołączył właśnie mLeasing z grupy mBanku. Z leasingu paneli słonecznych mogą skorzystać przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które wniosą min. 10% wkładu własnego.

Leasing bez autocasco? Poradnik ubezpieczeniowy

Autocasco potrafi znacznie podwyższyć koszt leasingowania samochodu. Czy można uniknąć tego wydatku, zawierając umowę leasingu pojazdu bez AC? W teorii: tak, w praktyce: nie.

Leasing a szkoda całkowita: kto na tym zyska, a kto straci?

Szkoda powypadkowa przekroczyła 70% wartości auta? Ubezpieczyciel uzna rozbity pojazd za wrak, a twoja umowa leasingu wygaśnie. Dla ciebie oznacza to albo zysk, albo stratę. Sprawdź, kiedy odszkodowanie z autocasco może nie wystarczyć na spłatę pozostałych rat leasingowych.

Nowe zasady leasingu: zmiany dotkną tylko 1% firm

Z początkiem 2019 r. w Polsce zacznie obowiązywać Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 16 „Leasing” (MSSF 16). Główną zmianą będzie koniec leasingu operacyjnego, co doprowadzi do konieczności obrania nowego modelu raportowania stosowanego przez część spółek.

Leasing czekają zmiany. Cała rata przestanie być wliczana w koszty

Ministerstwo Finansów opracowuje projekt zmian, które negatywnie odbiją się na kieszeni leasingobiorców. Już wkrótce limit amortyzacji pojazdu wzrośnie do 150 tys. zł, a możliwość odliczania wydatków związanych z samochodami wykorzystywanymi w celach mieszanych zostanie mocno ograniczona. Zniknąć ma również kilometrówka.

Ile kosztuje leasing samochodowy?

Choć leasing to stosunkowo młody produkt finansowy, dość szybko został doceniony przez polskich przedsiębiorców, a to m.in. za sprawą łatwej dostępności. Zaletą leasingu jednak z pewnością nie jest mnogość opłat, jakie wiążą się z zawarciem umowy. Zobacz, ile naprawdę kosztuje leasing.

Leasing z unijną gwarancją InnovFinn: na czym polega i jak go uzyskać?

Jeśli chcesz skorzystać z leasingu z gwarancjami InnovFinn, pole wyboru masz niewielkie. Aktualnie jedynie PKO Leasing udostępnia taką ofertę. Mogą z niej korzystać małe i średnie firmy, które prowadzą działania charakterze innowacyjnym. Choć warunek "innowacyjności" może pozornie odstraszać, to w praktyce spełnić go wcale nie tak trudno.

Leasing czy kredyt samochodowy? co jest lepsze?

Szukając optymalnego sposobu finansowania samochodu, w grę wchodzą przede wszystkim 2 opcje - leasing oraz kredyt samochodowy. Co w jakiej sytuacji wybrać?

Kupiłeś używane auto? Możesz je zwrócić

Gwarancja satysfakcji wkracza na rynek motoryzacyjny! Na rynku wtórnym pojazdów poleasingowych pojawiła się nowa opcja: możliwość zwrotu kupionego pojazdu, jeśli nabywca rozmyślił się po zakupie.

Polacy coraz więcej leasingują

Dla branży leasingowej 2016 rok był w Polsce rekordowy pod względem sprzedaży. Zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu łączne finansowanie z tytułu umów leasingu wyniosło ponad 58 mln zł - to aż o 16,6% więcej niż w roku poprzedzającym.

Quad w leasingu: ranking najtańszych ofert

Chcesz tanio i szybko kupić quada? Zamiast z kredytu, skorzystaj z leasingu. Sprawdź w najnowszym rankingu Comperia.pl, ile to będzie kosztować.

Ile kosztuje leasing?

Leasing jako forma finansowania działalności przedsiębiorstw jest bardzo popularnym i rozwijającym się rynkiem. Mają na to wpływ udogodnienia podatkowe oraz atrakcyjna cena tego typu ofert. Sprawdźmy zatem, ile kosztuje leasing.

Tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym - oblicz, ile zaoszczędzisz

Różnica pomiędzy leasingiem finansowym a operacyjnym dotyczy przede wszystkim kwestii podatkowych, głównie struktury przychodów i kosztów. Sprawdźmy, jak wyglądać będzie tarcza podatkowa w leasingu operacyjnym i obliczmy, ile dzięki niej zaoszczędzimy.

Leasing nieruchomości zastąpi kredyty hipoteczne?

W Polsce coraz więcej przedsięwzięć finansowanych jest nie tylko za pomocą kredytu, ale również leasingu. Najczęściej pozyskiwane są w ten sposób samochody i maszyny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przedmiotem umowy stał się budynek. Czy w takim razie leasing nieruchomości ma szansę zastąpić kredyty hipoteczne?