Artykuły

Nowa oferta kredytu hipotecznego w Pekao ze stałą stopą procentową

Pekao jest raptem czwartym bankiem na rynku polskim, który oferuje tego typu finansowanie ze stałym oprocentowaniem.

ING promuje swoje kredyty hipoteczne

Bank ING uruchomił promocję specjalną, dzięki której klienci będą mogli skorzystać z tańszych kredytów hipotecznych.

Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2020

Pożyczając z banku 200 tys. zł na 25 lat, osoba, która wniesie 25% wkładu własnego, będzie co miesiąc spłacać raty w wysokości od 1007 zł. Najkorzystniejsze warunki kredytowania są jednak obarczone koniecznością spełnienia dodatkowych warunków: posiadania konta dla klientów segmentu premium i zasilania go co miesiąc wpłatami rzędu co najmniej 5 000 zł.

Sądy grają na zwłokę? Kolejne pytania do Trybunału UE w sprawie frankowiczów

Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubaków (wyrok z 3 października 2019 r., sygn. akt C-260/18) wydawałoby się, że frankowicze stoją na ostatniej prostej do korzystnych dla nich unieważnień umów kredytowych. I tak dłużące się już postępowania sądowe mogą jednak zostać wydłużone jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą gdańskiego sądu, który 30 grudnia 2019 roku wystosował kolejne pytania do TSUE.

Sprzedajesz mieszkanie z hipoteką? Bank może nie dać zgody

Zbywając mieszkanie kupione na kredyt hipoteczny, należy uzbroić się w cierpliwość. Poza standardową procedurą sprzedaży formalności wydłużają się o dodatkowy krok: konieczność uzyskania zgody banku na zwolnienie hipoteki. A to i trwa, i kosztuje.

Specjalna noworoczna oferta kredytów hipotecznych rusza w ING

Ruszyła nowa promocja ING Banku Śląskiego. Jest to "Noworoczna wyprzedaż" i dotyczy kredytów hipotecznych. Co więcej, formalności są ograniczone do jednej wizyty w oddziale.

Renesans wielkiej płyty. Już co 19 mieszkanie powstaje z prefabrykatów

Jeszcze do niedawna wyśmiewana, dziś znowu wraca do łask: liczba mieszkań budowanych w technologii wielkopłytowej sukcesywnie rośnie.

Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2019

Zaciągając kredyt mieszkaniowy na 200 tys. zł na 25 lat, miesięczna rata może wynieść nawet 1007 zł. Z oferty nie skorzystają jednak osoby, które nie zarabiają powyżej średniej krajowej.

Świąteczna wyprzedaż w ING: niższa marża lub 0% prowizji od kredytu hipotecznego

ING Bank Śląski uruchomił dziś "Świąteczną wyprzedaż" kredytów hipotecznych. Promocją objęte są dwa warianty kredytu: bez prowizji (z marżą 1,9%) lub z niższą marżą: 1,8% (i prowizją 1,8%). Oferta będzie dostępna do 12 stycznia 2020 roku.

Frankowicze w pułapce. Umorzenie kredytu to przychód według fiskusa

Jeśli bank umorzy całość lub część kredytu hipotecznego, urząd skarbowy może upomnieć się o podatek – ostrzega Rzecznik Praw Obywatelskich. Restrukturyzacja lub zwolnienie z zapłaty długu to w świetle prawa podatkowego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT. Największe konsekwencje mogą odczuć frankowicze.

Bądź active z mBankiem: nowa promocja kredytu hipotecznego

0 zł prowizji dla wszystkich i marża nawet 1,89%, ale dostępna pod kilkoma warunkami – tak wyglądają główne założenia obowiązującej od dziś promocji kredytów hipotecznych w mBanku.

Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2019

Potrzebujesz 300 tys. zł kredytu na mieszkanie i zarabiasz min. 8 tys. zł/mies.? Jeśli tak, kwalifikujesz się do klientów z segmentu premium, dzięki czemu rata twojego kredytu hipotecznego może wynieść już od 1510 zł przy rozłożeniu spłaty na 25 lat.

Urząd zwleka z zaświadczeniem o przekształceniu? Bonifikata 60% nie przepadnie

Wciąż czekasz na zaświadczenie o przekształceniu własności gruntu? Pomimo tego, że bonifikata 60% przysługuje jedynie opłaty  jednorazowej wnoszonej w pierwszym roku, ustawa dopuszcza skorzystanie ze zniżki również przy wpłacie w 2020 roku. Ale są warunki.

Przekształcenie użytkowania wieczystego: opłatę za 2019 rok możesz wnieść później

Nie otrzymałeś jeszcze zaświadczenia o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntu we własność? Nie szkodzi. Na dokonanie wpłaty za 2019 rok masz czas do 29 lutego 2020 r.

197 tys. zł - tyle na mieszkanie pożyczają średnio młodzi Polacy

Choć tylko 14 na 1000 umów kredytowych zawartych przez Polaków do 24 roku życia dotyczą kredytów hipotecznych, to zadłużenie z tego tytułu sięga 30% łącznego zadłużenia kredytowego w tej grupie wiekowej (dane BIK-u). Młodzi na mieszkanie pożyczają średnio 197 tys. zł.

Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019

Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.

Inwestowanie w aparthotele - UKNF i UOKiK ostrzegają przed ryzykiem

Inwestowanie w nieruchomości nigdy nie gwarantuje zysku, zwłaszcza gdy mowa o coraz popularniejszych wśród prywatnych inwestorów aparthotelach (in. condohotelach). Wbrew temu, co głosi wiele reklam, kupowanie pokoi na wynajem może nie tylko nie dać zarobić więcej niż na lokacie, ale i przynieść duże straty - ostrzegają wspólnie UKNF i UOKiK.

Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2019

Potrzebujesz pożyczyć 300 000 zł na zakup mieszkania? Najmniej za kredyt hipoteczny zapłacisz w Banku BPS – ale pod kilkoma warunkami.

Mój Prąd - do 5 000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznych

Z końcem wakacji startuje nowy program dofinansowania do zakupu instalacji fotowoltaicznych, przeznaczony dla konsumentów. Przełączając się na zieloną energię z programem "Mój prąd", można zaoszczędzić do 5000 zł na zakupie i montażu paneli słonecznych.

Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2019

Kupujesz mieszkanie warte pół miliona złotych? Wnosząc 200 tys. zł wkładu własnego i przy rozłożeniu spłaty na 20 lat, Twoja rata może wynieść od 1704,63 zł miesięcznie.