Artykuły

Sądy grają na zwłokę? Kolejne pytania do Trybunału UE w sprawie frankowiczów

Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubaków (wyrok z 3 października 2019 r., sygn. akt C-260/18) wydawałoby się, że frankowicze stoją na ostatniej prostej do korzystnych dla nich unieważnień umów kredytowych. I tak dłużące się już postępowania sądowe mogą jednak zostać wydłużone jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą gdańskiego sądu, który 30 grudnia 2019 roku wystosował kolejne pytania do TSUE.

Sprzedajesz mieszkanie z hipoteką? Bank może nie dać zgody

Zbywając mieszkanie kupione na kredyt hipoteczny, należy uzbroić się w cierpliwość. Poza standardową procedurą sprzedaży formalności wydłużają się o dodatkowy krok: konieczność uzyskania zgody banku na zwolnienie hipoteki. A to i trwa, i kosztuje.

Specjalna noworoczna oferta kredytów hipotecznych rusza w ING

Ruszyła nowa promocja ING Banku Śląskiego. Jest to "Noworoczna wyprzedaż" i dotyczy kredytów hipotecznych. Co więcej, formalności są ograniczone do jednej wizyty w oddziale.

Renesans wielkiej płyty. Już co 19 mieszkanie powstaje z prefabrykatów

Jeszcze do niedawna wyśmiewana, dziś znowu wraca do łask: liczba mieszkań budowanych w technologii wielkopłytowej sukcesywnie rośnie.

Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2019

Zaciągając kredyt mieszkaniowy na 200 tys. zł na 25 lat, miesięczna rata może wynieść nawet 1007 zł. Z oferty nie skorzystają jednak osoby, które nie zarabiają powyżej średniej krajowej.

Świąteczna wyprzedaż w ING: niższa marża lub 0% prowizji od kredytu hipotecznego

ING Bank Śląski uruchomił dziś "Świąteczną wyprzedaż" kredytów hipotecznych. Promocją objęte są dwa warianty kredytu: bez prowizji (z marżą 1,9%) lub z niższą marżą: 1,8% (i prowizją 1,8%). Oferta będzie dostępna do 12 stycznia 2020 roku.

Frankowicze w pułapce. Umorzenie kredytu to przychód według fiskusa

Jeśli bank umorzy całość lub część kredytu hipotecznego, urząd skarbowy może upomnieć się o podatek – ostrzega Rzecznik Praw Obywatelskich. Restrukturyzacja lub zwolnienie z zapłaty długu to w świetle prawa podatkowego przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT. Największe konsekwencje mogą odczuć frankowicze.

Bądź active z mBankiem: nowa promocja kredytu hipotecznego

0 zł prowizji dla wszystkich i marża nawet 1,89%, ale dostępna pod kilkoma warunkami – tak wyglądają główne założenia obowiązującej od dziś promocji kredytów hipotecznych w mBanku.

Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2019

Potrzebujesz 300 tys. zł kredytu na mieszkanie i zarabiasz min. 8 tys. zł/mies.? Jeśli tak, kwalifikujesz się do klientów z segmentu premium, dzięki czemu rata twojego kredytu hipotecznego może wynieść już od 1510 zł przy rozłożeniu spłaty na 25 lat.

Urząd zwleka z zaświadczeniem o przekształceniu? Bonifikata 60% nie przepadnie

Wciąż czekasz na zaświadczenie o przekształceniu własności gruntu? Pomimo tego, że bonifikata 60% przysługuje jedynie opłaty  jednorazowej wnoszonej w pierwszym roku, ustawa dopuszcza skorzystanie ze zniżki również przy wpłacie w 2020 roku. Ale są warunki.

Przekształcenie użytkowania wieczystego: opłatę za 2019 rok możesz wnieść później

Nie otrzymałeś jeszcze zaświadczenia o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntu we własność? Nie szkodzi. Na dokonanie wpłaty za 2019 rok masz czas do 29 lutego 2020 r.

197 tys. zł - tyle na mieszkanie pożyczają średnio młodzi Polacy

Choć tylko 14 na 1000 umów kredytowych zawartych przez Polaków do 24 roku życia dotyczą kredytów hipotecznych, to zadłużenie z tego tytułu sięga 30% łącznego zadłużenia kredytowego w tej grupie wiekowej (dane BIK-u). Młodzi na mieszkanie pożyczają średnio 197 tys. zł.

Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2019

Najniższe RRSO kredytu hipotecznego na 300 000 zł ze spłatą rozłożoną na 20 lat to aktualnie 3,58% - wynika z wrześniowego podsumowania najlepszych ofert kredytów hipotecznych.

Inwestowanie w aparthotele - UKNF i UOKiK ostrzegają przed ryzykiem

Inwestowanie w nieruchomości nigdy nie gwarantuje zysku, zwłaszcza gdy mowa o coraz popularniejszych wśród prywatnych inwestorów aparthotelach (in. condohotelach). Wbrew temu, co głosi wiele reklam, kupowanie pokoi na wynajem może nie tylko nie dać zarobić więcej niż na lokacie, ale i przynieść duże straty - ostrzegają wspólnie UKNF i UOKiK.

Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2019

Potrzebujesz pożyczyć 300 000 zł na zakup mieszkania? Najmniej za kredyt hipoteczny zapłacisz w Banku BPS – ale pod kilkoma warunkami.

Mój Prąd - do 5 000 zł dotacji do instalacji fotowoltaicznych

Z końcem wakacji startuje nowy program dofinansowania do zakupu instalacji fotowoltaicznych, przeznaczony dla konsumentów. Przełączając się na zieloną energię z programem "Mój prąd", można zaoszczędzić do 5000 zł na zakupie i montażu paneli słonecznych.

Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2019

Kupujesz mieszkanie warte pół miliona złotych? Wnosząc 200 tys. zł wkładu własnego i przy rozłożeniu spłaty na 20 lat, Twoja rata może wynieść od 1704,63 zł miesięcznie.

Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem z dopłatą MdM?

Mieszkanie z obciążoną hipoteką można sprzedać, ale jeśli zostało kupione na kredyt hipoteczny z dopłatą MdM, kredytobiorca może się narazić na kary finansowe.

Wakacyjna wyprzedaż kredytów hipotecznych w ING

0% prowizji lub niższa marża - tak ING zachęca klientów do skorzystania z "Wakacyjnej wyprzedaży" kredytów hipotecznych, która potrwa do 4 sierpnia.

Prowizja od 0% i marża od 1,69% w promocji kredytu hipotecznego w ING

ING Bank Śląski odświeża ofertę specjalną kredytów hipotecznych. Aktualne promocje, sygnowane hasłem "Najlepiej na swoim", będą dostępne do 9 czerwca br.