10,5 mld zł subwencji z Tarczy Finansowej PFR dla klientów PKO Banku Polskiego

2020-07-16 09:24:00

Klienci PKO Banku Polskiego - mikro, małe i średnie firmy - cały czas mogą składać wniosek o wsparcie finansowe z Polskiego Funduszu Rozwoju. Obecnie bank jest liderem dystrybucji subwencji z Tarczy Finansowej, zarówno ze względu na przekazane środki, jak i liczbę firm, które otrzymały pomoc.

Na konta przedsiębiorców wpłacone zostały subwencje o łącznej wartości 10,5 mld zł. Do tej pory PFR przekazał polskim firmom aż 57 mld zł, co oznacza, że co piąta firma, która skorzystała z subwencji zawnioskowała o nią w PKO Banku Polskim.

Maksymalna kwota subwencji zależy od wielkości przedsiębiorstwa, spadku przychodów czy liczby zatrudnionych i może wynieść nawet 324 tys. zł w przypadku mikrofirm oraz 3,5 mln zł w przypadku małych i średnich firm. Najwięcej wniosków o subwencje w PKO Banku Polskim złożyły mikro, małe i średnie firmy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego. czytamy w komunikacie banku.

Umowa jest zawierana na trzy lata, a spłata subwencji rozpoczyna się rok po jej przyznaniu i będzie rozłożona na 24 miesiące. Większa część (do 75 proc.) uzyskanego wsparcia może być bezzwrotna po spełnieniu określonych warunków. Wniosek można wypełnić online.

W czerwcu pisaliśmy także, że PKO Bank Polski został zaproszony do współpracy przy obsłudze i wypłatach pożyczek dla dużych przedsiębiorstw i jako jedyny obsłuży Tarczę Finansową PFR dla Dużych Firm.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam