Artykuły

Open Life udostępnia usługę mojeID

Klienci Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie od teraz mogą swoją tożsamość potwierdzić elektronicznie. W tym celu skorzystać można z oferowanej przez KIR usługi mojeID.

Revolut wprowadzi rachunki oszczędnościowe

Revolut rozszerza swoje usługi i już niebawem klienci w Wielkiej Brytanii będą mogli założyć za jego pomocą konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 1,35%.

Potwierdzenie diagnozy medycznej u eksperta - nowa usługa Wienera

Dość nietypowy rodzaj ubezpieczenia wprowadziło do swojej oferty towarzystwo Wiener. Dzięki nowej usłudze będzie można zasiegnąć dodatkowej opinii ekspertów z kilku dziedzin medycyny.

ING Bank Śląski udostępnia swoim klientom kartę Visa Infinite

Karta Visy przeznaczona jest dla klientów Private Banking i Wealth Management, czyli opcja ta dostępna jest tylko dla najzamożniejszych osób.

Teraz weźmiesz kredyt konsolidacyjny przez aplikację Millennium

Ruszył pilotaż nowej funkcjonalności aplikacji mobilnej Millennium - możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego. Usługa na tę chwilę dostępna jest jedynie dla wybranych klientów.

Idea Bank rezygnuje z obsługi kasowej

Idea Bank wycofuje obsługę kasową ze swoich oddziałów. W najbliższym czasie ten proces obejmie Warszawę, Tarnów i Zieloną Górę, jednak docelowo wszystkie oddziały banku nie będą miały kas.

Twisto umożliwia podzielenie rachunku

Twisto jest kartą połączoną z aplikacją, która działa na zasadzie karty kredytowej - klientowi przyznawany jest limit a rozliczenie wykorzystanego limitu można przesunąć.

Millennium udostępnia informacje o rachunkach w innych bankach

Znane już od jakiegoś czasu klientom ING rozwiązanie, pozwalające na agregację posiadanych kont z różnych banków, zawitało i do Millennium Banku. Usługa póki co dostępna jest tylko dla części klientów, ale niebawem zostanie udostępniona dla wszystkich.

Weryfikacja po sposobie trzymania telefonu

ING Bank Śląski rozpoczął pilotaż nowego sposobu weryfikacji użytkownika. Sposób ten bazuje na biometrii behawioralnej, czyli zbieraniu i analizie danych takich jak np. sposób przewijania strony czy szybkość pisania na klawiaturze.

Fitbit Pay już dostępny w Nest Banku

Do zacnego grona instytucji promujących płatności zbliżeniowe właśnie dołączył Nest. Bank właśnie udostępnił klientom możliwość płacenia zegarkiem Fitbit Pay.

Korzystasz z aplikacji IKO? Możesz odebrać audiobooka lub e-booka bezpłatnie na Legimi

Każdy klient PKO BP, który korzysta z aplikacji mobilnej IKO, ma szansę wziąć udział w promocji i wygrać dostęp do audiobooka lub ebooka.

mBank wprowadził do swojej oferty Garmin Pay

Płatności zbliżeniowe w ekspresowym tempie zyskują na popularności. Kolejne banki wprowadzają do swojej oferty nowe możliwości i tym razem na udostępnienie Garmin Pay zdecydował się mBank.

Credit Agricole i Bałtycka Odyseja, czyli sprzątanie polskich plaż

Za nami pierwszy weekend Bałtyckiej Odysei, czyli akcjii zainicjowanej przez Credit Agricole, mającej na celu sprzątnięcie nadbałtyckich plaż. Efektem jest 69 zapełnionych worków, które zmieściły w sobie pół tony śmieci.

Sądy grają na zwłokę? Kolejne pytania do Trybunału UE w sprawie frankowiczów

Po ostatnim orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie państwa Dziubaków (wyrok z 3 października 2019 r., sygn. akt C-260/18) wydawałoby się, że frankowicze stoją na ostatniej prostej do korzystnych dla nich unieważnień umów kredytowych. I tak dłużące się już postępowania sądowe mogą jednak zostać wydłużone jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą gdańskiego sądu, który 30 grudnia 2019 roku wystosował kolejne pytania do TSUE.

Za pomocą Revoluta wpłacisz pieniądze na Australię

Australijskie pożary są jednymi z najtragiczniejszych w ostatnich latach. Bardzo mocno ucierpiała populacja koali, które na ten moment uznawane są za zwierzęta zagrożone wyginięciem.

PZU Zdrowie uruchamia Wirtualną Przychodnię

Nie od dziś wiadomo, że dostanie się do lekarza pierwszego kontaktu bywa mocno utrudnione, nie wspominając o specjalistach. PZU Zdrowie uruchomiło pierwszą w Polsce Wirtualną Przychodnię, dzięki czemu można ominąć długie kolejki.

Tak wysokiej inflacji nie było od 2012 r. Wieprzowina droższa o 23,6%

W środę GUS potwierdził wcześniejsze szacunki, zgodnie z którymi inflacja CPI w grudniu 2019 r. osiągnęła pułap 3,4% rok do roku. Najbardziej podrożała żywność, ale - zdaniem RPP - to wcale nie powód do podwyżek stóp procentowych.

Załóż konto osobiste na selfie w Pekao i odbierz 200 zł

Banki na różne sposoby kuszą klientów do skorzystania z usług. Tym razem Pekao SA płaci za założenie konta. A jeśli zostanie ono założone "na selfie", to można uzyskać jeszcze więcej.

Nowe przepisy UE od 2022 r. Grozi nam gwałtowny wzrost cen samochodów

Od maja 2022 roku wszystkie nowe auta wprowadzane na rynek unijny będą z obowiązku bezpieczniejsze, a przez to i droższe. Każdy pojazd schodzący z taśmy ma być wyposażony w niemal 30 dodatkowych systemów bezpieczeństwa.

Dziecko jedzie na ferie? Ubezpieczenie szkolne nie zapewni mu wystarczającej ochrony

Wysyłasz dziecko na ferie? Zostawianie szkole wolnej ręki w wyborze ubezpieczenia turystycznego może być fatalne w skutkach. Rozprawiamy się z trzema mitami na temat ochrony uczniów podczas zimowych wyjazdów na narty.