Ranking kredytów dla mikrofirm: luty 2022

2022-02-17 14:08:40

W bieżącym przeglądzie ofert finansowania dla mikrofirm skupiliśmy się na porównaniu pożyczek i kredytów gotówkowych, które przedsiębiorca będzie w stanie uzyskać bez skomplikowanych formalności (m.in. bez biznesplanu) i bez zabezpieczeń rzeczowych, a pozyskane środki będzie mógł przeznaczyć na dowolne wydatki firmowe, bez konieczności ich dokumentowania.

Oferty poszczególnych banków uszeregowaliśmy według wysokości marży.

TOP 5 pożyczek dla mikrofirm: luty 2022 r.

Bank

Oferta

Marża

Oprocentowanie*

Prowizja przygotowawcza

Prowizja za rozpatrzenie wniosku

Nest Bank

BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca

od 0,2%

od 3,52%

od 3,99%

0 zł

Bank Millennium

Kredyt Gotówkowy dla Firm

oproc. stałe 7,2%

Oproc. stałe 7,2%

do 5%

0 zł

mBank

Promocyjna Pożyczka dla Firm

5,3%

8,62%

0%

0 zł

ING  Bank Śląski

Pożyczka dla Firm

od 5,5%
(do 100 tys. zł: 6,5%,
od 100 tys. zł: 5,5%)

od 8,82%**

od 2,5% do 7%

0 zł

Crédit Agricole

Pożyczka Biznes

od 6%

od 9,32%

od 2,5%

0 zł

Źródło: porównywarka Comperia.pl (dane aktualne na 15 lutego 2022 r.)
*Po uwzględnieniu stopy referencyjnej WIBOR® 3M = 3,32
%
**Oprocentowanie pożyczek powyżej 12 mies. jest wyliczane w oparciu o stopę WIBOR 6M

Marża już od 0,2%

Miano najlepszej oferty lutego zdobył BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca, który małe firmy mogą uzyskać w Nest Banku z marżą od 0,2%. Odsetki od kredytu są naliczane w oparciu o sumę marży i stopy bazowej WIBOR® 3M, co przy jej aktualnej wartości (3,32% – na dzień 4 lutego) wpływa na niskie oprocentowanie, zaczynające się od 3,52% w skali roku.

BIZnest Kredyt w Ratach jest dostępny dla firm działających na rynku od co najmniej 24 miesięcy. Możliwa do pozyskania kwota kredytu wynosi od 10 tys. zł do aż 450 tys. zł, a spłata rat może zostać rozłożona nawet na 8 lat. Bank nie pobiera prowizji za rozpatrzenie wniosku, a prowizja za udzielenie kredytowania wynosi od 3,99%.

Zapracowani docenią możliwość skorzystania z oferty bez wychodzenia z biura. Umowa może zostać zawarta w miejscu dogodnym dla przedsiębiorcy (dojazd na życzenie) lub przez internet (do 50 tys. zł). Decyzję kredytową przedsiębiorca może poznać nawet w10 minut od złożenia wniosku, po wydaniu zawarciu umowy środki mogą się pojawić na jego koncie nawet w 24 godziny.

Stała rata z oprocentowaniem 7,2%

Drugie miejsce zestawienia należy w tym miesiącu do Banku Millennium, którego Kredyt Gotówkowy dla Firm jest udzielany w oparciu o oprocentowanie stałe, wynoszące 7,2% w skali roku. Od uzyskania kredytu przedsiębiorca zapłaci prowizję, której wysokość nie przekroczy 5%.

Bez ustanawiania zabezpieczeń rzeczowych firma może pozyskać do 350 tys. zł, a spłatę zadłużenia rozłoży na okres do 6 lat.

By skorzystać z oferty, należy prowadzić własny biznes od minimum roku. Krótszy, bo 6-miesięczny, staż działalności obowiązuje obecnych klientów banku, którzy mają już w Millennium rachunek firmowy i aktywnie z niego korzystają.

0% prowizji w promocji

Podium rankingu zamyka mBank z Pożyczką dla Firm w promocji z prowizją 0% i marżą 5,3%. Po uwzględnieniu stopy bazowej (WIBOR® 3M) oprocentowanie pożyczki wyniesie 8,62-%.

Choć z oferty mogą skorzystać firmy już z 12-miesięcznym stażem działalności, to maksymalny okres spłaty: 7 lat, jest dostępny dopiero dla tych przedsiębiorców, którzy prowadzą biznes od co najmniej 2 lat. Pozostali spłatę zadłużenia mogą rozłożyć najwyżej na 6 lat.

W porównaniu do ofert z dwóch pierwszych miejsc zestawienia, mBank oferuje dużo niższą maksymalną kwotę kredytu, ograniczoną do 200 tys. zł.

Promocja „0 zł prowizji oraz niższe oprocentowanie na kredyt dla firm” w mBanku jest ograniczona czasowo – będzie dostępna tylko do 23 lutego.

Spośród piątki najlepszych ofert lutego najwyższa kwota kredytu, o którą można wnioskować na dowolny cel i bez konieczności stosowania zabezpieczeń rzeczowych, jest dostępna ING: wynosi aż 500 tys. zł. Spłatę zadłużenia w najdłuższym okresie: do 8 lat umożliwiają z kolei ING i Nest Bank. Najwyższy próg w zakresie minimalnego stażu prowadzenia działalności stosują Credit Agricole i Nest Bank, które standardowo nie udzielą finansowania firmom młodszym niż 2 lata. Najmniej restrykcyjne warunki w tym zakresie obowiązują w Millennium, który udzieli finansowania nawet 6-miesięcznym firmom, ale tylko tym, które już należą do grona stałych klientów. Oferty pozostałych banków wymienionych w rankingu są dostępne dla firm działających na roku co najmniej rok.

Ekspert Comperia.pl