Nie tylko na niespodziewane wydatki! Sprawdź, ile zyskasz z najlepszymi kartami kredytowymi na rynku. Porównaj aktualne promocje, dostępne zniżki i programy lojalnościowe kart dostępnych w wiodących bankach.

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Karty kredytoweKarty VisaKarty MasterCardKarty za darmo
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 55 ofert
Sortowanie:
ING Bank Śląski
Karta kredytowa Visa Infinite
Oprocentowanie: 4,6%Okres bezodsetkowy: 52 dni
Do porównaniaSzczegóły
- możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta osobistego
- możliwość dokonywania więcej» przelewów z karty kredytowej na dowolny rachunek bankowy w Polsce (poza rachunkami ZUS i US)
- możliwość uniknięcia opłaty rocznej
- brak konieczności posiadania konta osobistego w banku
- możliwość bezpiecznego płacenia kartą w internecie (zabezpieczenie 3D Secure)
- odzyskanie pieniędzy za niezrealizowane zakupy (chargeback)
- czasowa blokada karty,
- możliwość samodzielnego ustawiania limitów transakcyjnych
- możliwość dokonywania płatności za pomocą Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay,
- udostępnienie usługi "Rozłóż na raty".
Dodatkowe usługi dostępne wyłącznie dla karty Visa Infinite:
- bezpłatne przelewy i wypłaty z bankomatów na całym świecie
- bezpłatna usługa Concierge
- bezpłatna usługa Priority Pass
- bezpłatne ubezpieczenia

Maks. limit: 200 000 zł

Darmowa porada
Diners Club
Diners Club LOT
Oprocentowanie: 5,76%Okres bezodsetkowy: 59 dni
Do porównaniaSzczegóły
Program lojalnościowy Miles&More,
Ubezpieczenie podróży zagranicznych:
- OC do 1,000.000 więcej» PLN,
- Koszty leczenia do 300.000 PLN,
- NNW do 100.000 PLN,
- Obsługa prawna do 20.000 PLN,
- mienie osobiste do 6.000 PLN;
- anulowanie, skrócenie, opóźnienie podrózy do 900 PLN;
Business-check-in,
saloniki lotniskowe,
fast track

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Gold
Oprocentowanie: 6,45%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Szeroki pakiet assistance, możliwość rozłożenia zadłużenia na niższe raty, serwis Concierge i więcej» medyczny w cenie karty

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Black Pearl
Oprocentowanie: 6,7%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Szeroki pakiet assistance - udostępniony dla posiadaczy kart Toyota Bank, możliwość wstąpienia do więcej» programu partnerskiego Toyota More

Maks. limit: 8 000 zł

Darmowa porada
Toyota Bank
Toyota Ice Rose
Oprocentowanie: 6,7%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Szeroki pakiet assistance - udostępniony dla posiadaczy kart Toyota Bank, możliwość wstąpienia do więcej» programu partnerskiego Toyota More

Maks. limit: 8 000 zł

Darmowa porada
mBank
MasterCard Miles&More
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Program lojalnościowy Miles & More (każde wydane 6 zł = 1 mila promocyjna + 2 000 mil na start za więcej» pierwszą transakcję bezgotówkową kartą)
mOKAZJE

Maks. limit: 100 000 zł

mBank
World MasterCard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 54 dni
Do porównaniaSzczegóły
Program lojalnościowy Bezcenne Chwile (każde wydane 5 zł u partnerów programu to od 2 do 8 punktów w więcej» programie, każde 10zł wydane w punktach gastronomicznych w Polsce oraz każde 50 zł wydane w sklepach niebędących partnerami programu to 1 punkt w programie + 1 300 punktów na start za pierwszą transakcję bezgotówkową dokonaną kartą); mOkazje)
1. Promocja "1 300 punktów za pierwszą transakcję". Za pierwszą transakcję naliczymy aż 1300 punktów na start za pierwszą transakcję bezgotówkową. Promocja trwa do 19.01.2022 r.
2. Promocja "Karta kredytowa z prezentem". Promocja trwa od 1.07 - 29.09.2021 r. Szczegóły:
- 0 zł za wydanie karty
- bon do Biedronki na 100 zł, dla Klientów, którzy w ciągu pełnego miesiąca od zawarcai umowy zrobią 10 transakcji kartą

Maks. limit: 100 000 zł

Bank BPS
BPS VISA Credit
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 51 dni
Do porównaniaSzczegóły
Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania więcej» transakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS.

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
Citi Handlowy
Citibank World MasterCard
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 56 dni
Do porównaniaSzczegóły
Multipartnerski program rabatowo lojalnośiowy we współpracy z Partnerami m.in: H&M, Douglas, więcej» Multikino, Sphinx, Merlin.pl, W.KRUK. Karta oferuje jednocześnie benefity karty rabatowej, karty lojlanościowej i karty cashbackowej. Każdy zakup nagradzany jest punktami - każde wydane 5zł = 1 punkt a w przypadku Partnerów zakupy punktowane są podwójnie. Punkty mogą zostać zamienione na nagrody z katalogu lub cash back (uznanie rachunku karty kredytowej). Jest to program własny banku.
1. Program Mastecard Bezcenne Chwile
dostępny dla każdego posiadacza karty WORLD, w którym zebrane u partnerów programu punkty mogą zostać wymieniony na vouchery u partnerów lub nagrody rzeczowe
2.. Usługa CitiAlerts
Usługa polegająca na przesyłaniu Klientowi powiadomień w postaci krótkich wiadomości tekstowych (SMS-ów) lub (i) wiadomości elektronicznych (E-mail), na numer telefonu komórkowego lub (i) adres poczty elektronicznej Klienta , z informacjami dotyczącymi posiadanych produktów bankowych wskazanych przez Klienta.
Usługa dostępna w formie 2 pakietów:
- Standard (pierwszy miesiąc bez opłat, następnie 6 zł miesięcznie)
- Premium (pierwszy miesiąc bez opłat, następnie 10 zł miesięcznie)
Pakiety różnią się pod względem zakresu przekazywanych informacji oraz częstotliwości ich wysyłania. Pakiet Standard obejmuje podstawowe powiadomienia o rachunkach. W ramach pakietu Premium są dodatkowe powiadomienia np. o lokatach terminowych. Ponadto pakiet Premium obejmuje powiadomienia wysyłane w trybie natychmiastowym. Dokładny opis pakietów na www.citihandlowy.pl.
3. Karta Dodatkowa
Karta Dodatkowa dla najbliższych wydawana jest do głównej Karty Kredytowej, dzięki czemu dowolna wskazana przez Klienta osoba może korzystać z wyjątkowych przywilejów karty.
4. Program korzyści Citi Specials
rabaty, zniżlki, niespodzianki, program restauracyjny
5. Wygodne płatności z Apple Pay lub Google Pay
6. Możliwość łatwego rozłożenia na raty transakcji już od 100 zł

Maks. limit: 100 000 zł

Darmowa porada
Bank Pocztowy
Karta Kredytowa
Oprocentowanie: 7,2%Okres bezodsetkowy: 55 dni
Do porównaniaSzczegóły
Rabaty w sklepach internetowych znanych marek wyłącznie dla posiadaczy kart Visa

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada
Pokaż więcej ofert

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów

Ponad 10 lat doświadczenia naszego zespołu w analizie rynku finansów

Wszystkie wpisy

Karty kredytowe

Karta kredytowa może stanowić nieocenioną pomoc w zarządzaniu domowym budżetem. To wygodny sposób na opłacanie codziennych zakupów i remedium na nieprzewidziane wydatki.

Karta kredytowa jest narzędziem, które łączy w sobie cechy zwykłej karty płatniczej i pożyczki. Umożliwia natychmiastowy dostęp do dodatkowej gotówki, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Bez konieczności składania każdorazowo odrębnego wniosku o finansowanie.

Podobnie jak w przypadku każdego produktu kredytowego, by uzyskać kartę kredytową, należy posiadać wymaganą przez bank zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową w BIK-u (Biurze Informacji Kredytowej).

Jak działa karta kredytowa?

Karty kredytowe w prosty sposób pozwalają na szybkie zaciągnięcie kredytu w chwili, gdy jest to potrzebne. Jego wysokość zależy od przyznanego wcześniej limitu, ustalanego indywidualnie dla każdego klienta. Dostępna kwota zależy od jego zdolności kredytowej wnioskodawcy oraz polityki banku.

Płacąc kartą, jej posiadacz nie korzysta ze środków zgromadzonych na własnym koncie, ale każdorazowo wydaje pieniądze należące do banku.

Z oddaniem zaciągniętego na karcie długu najlepiej zbyt długo nie zwlekać. Każda karta ma wyznaczony czas, w którym od wykonanych transakcji bezgotówkowych nie są naliczane odsetki (okres bezodsetkowy).

Maksymalny okres bezodsetkowy wyznaczany jest od pierwszego dnia danego okresu rozliczeniowego do 20-26 dni po jego zakończeniu. Dla poszczególnych transakcji czas ten trwa od ok. 20 do zwykle 55-56 dni, w zależności od maksymalnego okresu bezodsetkowego ustalonego dla danego typu karty przez bank oraz od dnia dokonania operacji. Najwięcej czasu na spłatę kredytu bez odsetek będą mieć osoby, które zapłaciły kartą w pierwszym dniu cyklu rozliczeniowego. Najmniej – w ostatnim.

Jeśli posiadacz karty nie uregulował całości zadłużenia w okresie bezodsetkowym, od wykorzystanego limitu naliczone zostają odsetki. Wysokość oprocentowania zadłużenia na karcie kredytowej zwykle jest bliska maksymalnemu ustawowemu oprocentowaniu kredytów.

Uwaga! Okres bezodsetkowy nie dotyczy transakcji gotówkowych (wypłaty pieniędzy z bankomatów, a w wielu bankach również przelewy z rachunku karty kredytowej).

Plusy i minusy karty kredytowej

Do zalet, jakimi odznaczają się karty kredytowe z pewnością można zaliczyć wygodę. W przypadku niespodziewanych wydatków wystarczy po prostu wyjąć kartę z portfela i w tej samej chwili można dokonać operacji pomimo braku własnych oszczędności.

Mało tego: ten błyskawiczny kredyt może być zupełnie darmowy – o ile dług zostanie spłacony przed upływem okresu bezodsetkowego. Wówczas posiadacz karty nie zapłaci ani grosza odsetek.

Decydując się na kartę kredytową, warto jednak dobrze przemyśleć, czy pokusy związane z posiadaniem karty kredytowej nie przysporzą nam strat. Dodatkowe pieniądze dostępne zawsze pod ręką mogą w chwili słabości doprowadzić do poczynienia zbyt dużych wydatków, które trudno będzie szybko spłacić. Narazimy się wówczas na wysokie odsetki.

Karty kredytowe mogą szybko wpędzić nas w pętle zadłużenia. Wynika to z mechanizmu typowego dla kredytówek, zgodnie z którym bank wymaga regularnej spłaty jedynie minimalnej kwoty zadłużenia. Zwykle jest to tylko 5% wykorzystanego limitu miesięcznie.

Bez samodzielnego zmobilizowania się do wyższych spłat ponad kwotę minimalną, powstały kredyt można zwracać niemal w nieskończoność – w praktyce regulując co miesiąc zaledwie odsetki, bez zwracania kwoty podjętego wcześniej kapitału.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kartę dla siebie?

Poszukując najkorzystniejszej karty kredytowej, warto porównać kilka najważniejszych pozycji w cennikach różnych banków.

Po pierwsze: trzeba zestawić opłaty pobierane za wydanie karty i miesięczny koszt jej użytkowania. Warto przy tym uwzględnić ewentualną możliwość ominięcia standardowej opłaty za kartę, jeśli bank pozwala na jej zniesienie po spełnieniu określonych warunków. Koniecznie należy się przy tym zastanowić, czy w każdym miesiącu będziemy w stanie sprostać wymogom stawianym w celu uzyskania zwolnienia z opłaty.

Choć wiele banków nie obiera opłaty za pierwsze wydanie karty, to stosuje opłatę za jej odnowienie. W obu przypadkach koszt sięga przeważnie 30-50 zł. Tyle samo kosztuje ewentualne wyrobienie duplikatu karty w przypadku jej zgubienia lub zniszczenia.

Porównując oferty, powinniśmy również zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania kredytu - zwłaszcza jeśli przewidujemy, że nie zawsze będziemy w stanie zwrócić dług w okresie bezodsetkowym.

Osoby, które zamierzają choćby sporadycznie za pomocą karty pobierać gotówkę z bankomatów, powinny zweryfikować wysokość prowizji od wypłaty bankomatowej. Zazwyczaj to koszt rzędu 3-5% wartości transakcji, ale nie mniej niż 5-10 zł.

Podróżując za granicę, można natknąć się na jeszcze jedna prowizję – od przewalutowania transakcji. To koszt ponoszony za fakt przeliczenia kwoty płatności dokonanej w obcej walucie na walutę rozliczeniowa karty.

By zapewnić sobie najdłuższy możliwy czas na spłatę zadłużenia bez odsetek, warto porównać długość okresu bezodsetkowego, stosowanego przez poszczególne banki.

Choć dla większości osób to niskie koszty będą głównym kryterium, przesądzającym o atrakcyjności danej oferty, to o korzyściach płynących z użytkowania danej karty nie świadczą jedynie opłaty. Płacąc kredytówką, można oszczędzać – dzięki zniżkom, promocjom i programom lojalnościowym.

Zarówno same organizacje kartowe, takie jak Visa i Mastercard, jak również same banki prowadzą rozmaite programy, których uczestnicy mogą zbierać punkty, a następnie wymieniać je na nagrody. Oprócz tego posiadacze kart mogą robić zakupy taniej w wielu sklepach, będących partnerami promocji.

Złote, srebrne, platynowe… – rodzaje kart kredytowych

Oprócz zwykłych kart kredytowych, banki oferują swoim klientom także produkty bardziej prestiżowe, przeznaczone dla węższej grupy osób.

Karty srebrne, złote czy platynowa różnią się od standardowych przede wszystkim wyższą kwotą maksymalnego limitu, ale także i z reguły wyższymi opłatami pobieranymi za wydanie i użytkowanie plastiku oraz wyższym minimalnym dochodem, od którego możliwe jest ich uzyskanie.

Karty prestiżowe wiążą się z dodatkowymi profitami dla ich użytkowników, których nie posiadają karty standardowe. Niektóre banki do kart „z górnej półki” oferują np. darmowe ubezpieczenie podróży zagranicznych, usługi concierge, przepustki dla strefy VIP-ów na lotniskach czy całodobową pomoc osobistego asystenta.