Artykuły

Starasz się o kredyt? Millennium ułatwi Ci potwierdzenie dochodu

Klienci, którzy starają się o kredyt gotówkowy, uzyskają potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innych banków. Ma być łatwiej, szybciej i wygodniej. Lista właśnie poszerzyła się o PKO BP i Santander Bank Polska.

To nie jest strona Getin Banku. Oszuści wyłudzają pieniądze

Oszuści wykupują reklamy w Google tak, by fałszywa strona banku pojawiła się na czele pozycji wyszukiwań. Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć różnicę. Konsekwencje mogą być jednak poważne.

Tłumacz języka migowego w każdym oddziale BNP Paribas

Od 15 czerwca klienci z niepełnosprawnością słuchu i mowy będą mogli za pomogą własnego telefonu lub specjalnego tabletu połączyć się z profesjonalnym tłumaczem, który pomoże im w zarządzaniu bankowością.

Alior Bank otwiera się na e-dowody

Klienci, którzy preferują zarządzanie bankowością z domu mają powody do zadowolenia. Alior Bank podpisał z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych porozumienie dotyczące wykorzystania aplikacji eDO App. Oznacza to, że już wkrótce użytkownicy będą mogli potwierdzić swoją tożsamość za pomocą e-dowodu.

Millennium umożliwi przelewy z dwóch kolejnych banków

Klienci Banku Millennium, którzy korzystają z Millenetu mogą od teraz podpiąć pod usługę bankowości elektronicznej swoje konta w ING i Santanderze oraz zlecać z nich przelewy krajowe.

BLIK nową formą płatności na AliExpress

BLIK, jedna z form płatności zyskujących największą popularność wśród Polaków, nawiązuje współpracę z chińskim serwisem sprzedażowym AliExpress. Klienci zyskują teraz nową opcję.

Ranking kont osobistych - czerwiec 2020

Z początkiem czerwca na rynku pojawiło się nowe konto (w trzech odsłonach), jednak znalazło się poza czołówką najtańszych rachunków osobistych. W rezultacie wciąż tylko jeden bank w Polsce nie stawia żadnych warunków klientom, którzy nie chcą płacić za konto, kartę i pobieranie gotówki z dowolnych bankomatów w kraju.

BNP Paribas przypomina, że warto być eko

Program „Bank Zielonych Zmian” to jeden z najważniejszych projektów wizerunkowych BNP Paribas. Pragnąc zwiększyć świadomość w dziedzinie ochrony środowiska i ekologii, tym razem bank postanowił sięgnąć po podcasty.

Wakacje jednak spędzimy za granicą? Banki są na to gotowe

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra infrastruktury Marcina Horała, połączenia lotnicze mają powracać w trzech fazach. Choć na razie nie podano daty powrotu lotów zagranicznych, rząd daje planującym wakacje Polakom zielone światło. Banki zachowują czujność i przypominają o udogodnieniach w wymianie walut.

Nowe opcje w aplikacjach Santandera

Wygoda obsługi i przejrzystość – na to postawił bank, ulepszając swoje aplikacje Santander mobile i Santander internet. Jednak nie tylko szata graficzna uległa zmianie. Użytkownicy mogą skorzystać z nowych udogodnień.

Ranking kont osobistych - maj 2020

Po prawdziwych kontach za 0 zł nie pozostało już prawie śladu. Na rynku dostępny jest tylko jeden rachunek bankowy, za którego prowadzenie, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów nie trzeba nic płacić – bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Nowa funkcja PKO BP - kupisz walutę za pomocą BLIKA

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego pojawiła się nowa opcja. Teraz użytkownicy mają możliwość kupienia waluty przez BLIKA. Cały proces jest bardzo prosty, a pieniądze od razu trafiają na konto.

Cyfrowa droga Polaków – do czego się przekonaliśmy?

17. maja obchodzimy Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. W tym roku jego wydźwięk wydaje się jeszcze mocniejszy, bo zmuszeni pozostać w domu, korzystamy z dóbr technologii intensywniej niż zwykle.

Kolejne udogodnienia dla niesłyszących w ING

Na swojej stronie internetowej ING Bank Śląski uruchomił sekcję z video dla osób niesłyszących.

Konto na selfie w ING Banku Śląskim

Użytkownicy iPhone'ów i smartfonów z Androidem mogą otworzyć konto osobiste w ING Banku Śląskim na selfie.

Revolut otworzył swój bank

Choć (litewską) licencję bankową Revolut posiada od 2018 roku, to właśnie teraz zdecydował się wystartować z własnym bankiem. Na razie tylko na Litwie, jednak firma w planach ma ekspansję na inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę.

Moje ING teraz także na Apple Watch

Moje ING mobile, aplikacja mobilna od ING Banku Śląskiego, jest już dostępna dla użytkowników Apple Watch.

Z konta Millennium nie tylko podejrzysz stan konta w innym banku, ale także zlecisz przelew

Dotychczas AIS, czyli informacja o rachunku płatniczym, oznaczał jedynie możliwość podejrzeniu stanu konta. Millennium jednak idzie o krok dalej i pozwala na zlecenie przelewu z innego konta.

Nowość w Santanderze: konto dla dzieci poniżej 13 lat

Kolejny bank udostępnia ofertę konta dla dzieci poniżej 13 roku życia.

Zmiana konta w czasie epidemii wcale nie musi być trudna

Na przelew, z pomocą kuriera, podczas wideorozmowy albo na selfie – żeby założyć konto bankowe, nie musisz wychodzić z domu. Sprawdziliśmy, które flagowe rachunki osobiste założysz przez internet.