Artykuły

Wystarczy selfie. Getin Bank wprowadza nową opcję

Getin Bank dołącza do grona banków, które umożliwiają użytkownikom założenie konta za pomocą zdjęcia z ręki. Popularne selfie pozwoli otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu.

Koniec współpracy T-Mobile i Alior Banku. TMUB znika z rynku

Klienci będą mogli skorzystać z dotychczasowych usług tylko do 28 listopada 2020 roku. Następnie zostaną automatycznie przeniesieni do systemu Alior Banku.

Klienci Nest Banku zapłacą BLIKIEM

Do grona kilkunastu komercyjnych banków, które oferują płatności BLIKIEM dołącza Nest Bank. Od teraz użytkownicy w łatwy sposób zapłacą za swoje zakupy najpopularniejszą w Polsce aplikacją do płatności mobilnej.

Nowe udogodnienia dla przedsiębiorców w PKO BP

Bank postanowił poszerzyć swoją ofertę bankowości online. Najnowsze zmiany dotyczą iPKO biznes. Ma być prościej i szybciej.

Jak Polacy spędzają wakacje? Sprawdził to Santander

Ani koronawirus, ani pędząca inflacja nie powstrzymały Polaków przed świętowaniem wakacji. Po przeanalizowaniu transakcji kartą, bank ma jeden wniosek - choć lato spędzamy w Polsce, wcale nie zaciskamy pasa.

Millennium chce zamknąć jeszcze więcej oddziałów

Ograniczenie negatywnych skutków pandemii oraz przyspieszenie procesu cyfryzacji - tak bank argumentuje swoją najnowszą decyzję o zamknięciu części swoich placówek.

Santander wprowadza nowy sposób uwierzytelnienia płatności

Bank jako pierwszy w Europie zaimplementował najnowszą wersję protokołu - 3DSecure 2.2.0. Klienci mają przede wszystkim poczuć się bezpieczniej.

Banki zmieniają wizerunek. Chcą być bardziej prospołeczne

Już nie tylko kredyty i lokaty są tematem ich kampanii. Banki w Polsce, wzorem Zachodu, od jakiegoś czasu angażują się w najgłośniejsze tematy społeczne i wcielają się w rolę propagatora innowacyjnych rozwiązań.  

Starasz się o kredyt? Millennium ułatwi Ci potwierdzenie dochodu

Klienci, którzy starają się o kredyt gotówkowy, uzyskają potwierdzenie dochodu z wykorzystaniem logowania do innych banków. Ma być łatwiej, szybciej i wygodniej. Lista właśnie poszerzyła się o PKO BP i Santander Bank Polska.

To nie jest strona Getin Banku. Oszuści wyłudzają pieniądze

Oszuści wykupują reklamy w Google tak, by fałszywa strona banku pojawiła się na czele pozycji wyszukiwań. Na pierwszy rzut oka trudno znaleźć różnicę. Konsekwencje mogą być jednak poważne.

Tłumacz języka migowego w każdym oddziale BNP Paribas

Od 15 czerwca klienci z niepełnosprawnością słuchu i mowy będą mogli za pomogą własnego telefonu lub specjalnego tabletu połączyć się z profesjonalnym tłumaczem, który pomoże im w zarządzaniu bankowością.

Alior Bank otwiera się na e-dowody

Klienci, którzy preferują zarządzanie bankowością z domu mają powody do zadowolenia. Alior Bank podpisał z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych porozumienie dotyczące wykorzystania aplikacji eDO App. Oznacza to, że już wkrótce użytkownicy będą mogli potwierdzić swoją tożsamość za pomocą e-dowodu.

Millennium umożliwi przelewy z dwóch kolejnych banków

Klienci Banku Millennium, którzy korzystają z Millenetu mogą od teraz podpiąć pod usługę bankowości elektronicznej swoje konta w ING i Santanderze oraz zlecać z nich przelewy krajowe.

BLIK nową formą płatności na AliExpress

BLIK, jedna z form płatności zyskujących największą popularność wśród Polaków, nawiązuje współpracę z chińskim serwisem sprzedażowym AliExpress. Klienci zyskują teraz nową opcję.

Ranking kont osobistych - czerwiec 2020

Z początkiem czerwca na rynku pojawiło się nowe konto (w trzech odsłonach), jednak znalazło się poza czołówką najtańszych rachunków osobistych. W rezultacie wciąż tylko jeden bank w Polsce nie stawia żadnych warunków klientom, którzy nie chcą płacić za konto, kartę i pobieranie gotówki z dowolnych bankomatów w kraju.

BNP Paribas przypomina, że warto być eko

Program „Bank Zielonych Zmian” to jeden z najważniejszych projektów wizerunkowych BNP Paribas. Pragnąc zwiększyć świadomość w dziedzinie ochrony środowiska i ekologii, tym razem bank postanowił sięgnąć po podcasty.

Wakacje jednak spędzimy za granicą? Banki są na to gotowe

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra infrastruktury Marcina Horała, połączenia lotnicze mają powracać w trzech fazach. Choć na razie nie podano daty powrotu lotów zagranicznych, rząd daje planującym wakacje Polakom zielone światło. Banki zachowują czujność i przypominają o udogodnieniach w wymianie walut.

Nowe opcje w aplikacjach Santandera

Wygoda obsługi i przejrzystość – na to postawił bank, ulepszając swoje aplikacje Santander mobile i Santander internet. Jednak nie tylko szata graficzna uległa zmianie. Użytkownicy mogą skorzystać z nowych udogodnień.

Ranking kont osobistych - maj 2020

Po prawdziwych kontach za 0 zł nie pozostało już prawie śladu. Na rynku dostępny jest tylko jeden rachunek bankowy, za którego prowadzenie, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów nie trzeba nic płacić – bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Nowa funkcja PKO BP - kupisz walutę za pomocą BLIKA

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego pojawiła się nowa opcja. Teraz użytkownicy mają możliwość kupienia waluty przez BLIKA. Cały proces jest bardzo prosty, a pieniądze od razu trafiają na konto.