Artykuły

ING Bank Śląski udostępnia swoim klientom kartę Visa Infinite

Karta Visy przeznaczona jest dla klientów Private Banking i Wealth Management, czyli opcja ta dostępna jest tylko dla najzamożniejszych osób.

Twisto umożliwia podzielenie rachunku

Twisto jest kartą połączoną z aplikacją, która działa na zasadzie karty kredytowej - klientowi przyznawany jest limit a rozliczenie wykorzystanego limitu można przesunąć.

Fitbit Pay już dostępny w Nest Banku

Do zacnego grona instytucji promujących płatności zbliżeniowe właśnie dołączył Nest. Bank właśnie udostępnił klientom możliwość płacenia zegarkiem Fitbit Pay.

mBank wprowadził do swojej oferty Garmin Pay

Płatności zbliżeniowe w ekspresowym tempie zyskują na popularności. Kolejne banki wprowadzają do swojej oferty nowe możliwości i tym razem na udostępnienie Garmin Pay zdecydował się mBank.

SGB udostępnił płatności zbliżeniowe Fitbit Pay dla Mastercard

SGB sukcesywnie poszerza swoje usługi i tym razem udostępnił płatności zbliżeniowe Fitbit Pay dla kolejnej grupy klientów, czyli dla posiadaczy kart Mastercard.

Curve udostępnia przelewy bezpośrednie między użytkownikami i to w 25 walutach

Curve jest rozwiązaniem pozwalającym skonsolidować posiadane karty. Od teraz jego użytkownicy mogą między sobą przesyłać środki. I to w 25 walutach a pieniądze automatycznie (i bezpłatnie) zostaną przewalutowane.

Nowość w Aliorze - Garmin Pay i Fitbit Pay już dostępne

Alior udostępnił płatności zbliżeniowe Garmin Pay i Fitbit Pay. Usługa ta jest dostępna dla klinetów biznesowych i indywidualnych. Co więcej - mogą z niej korzystać także użytkownicy kart t-Mobile Usługi Bankowe i kantora walutowego Alior.

Nowa karta od BP i Citi Handlowego

W ostatnich dniach podpisana została umowa dotycząca nowej oferty kartowej. Stacje paliw BP oraz Citi Handlowy planują wydać wspólny produkt. Co ciekawe, wnioskowanie o kartę będzie oparte o najnowsze technologie, wykorzystujące biometrię (w tym przypadku konkretnie chodzi o wizerunek twarzy). Mówiąc bardziej obrazowo - kartę będzie można dostać na "selfie".

Curve daje możliwość powiązania karty z Garmin Pay i Fitbit Pay

Niedawno brytyjski fintech uruchomił możliwość dokonywania płatności Google Pay. Teraz wzbogaca ofertę o kolejne opcje i dołącza płatności mobilne od Garmin Pay i Fitbit Pay. Nowością jest także wprowadzenie Wena Pay, nieznanych jeszcze na rynku polskim płatności zbliżeniowych, dokonywanych przy pomocy urządzeń ubieralnych (wearables) firmy Sony.

Promocja: Raty 0% na karcie kredytowej Pekao

Bank Pekao wystartował ze świąteczną promocją Elastycznej karty kredytowej. Płacąc kartą za zakupy o wartości od 500 zł do 5 tys. zł, posiadacze karty mogą rozłożyć spłatę na 10 miesięcy bez prowizji.

Pierwsze kroki z kartą Curve: krótka instrukcja obsługi

Dla jednych nowoczesny gadżet, dla innych płatnicza rewolucja. Karta Curve to rozwiązanie stworzone dla osób, które używają wielu kart bankowych i chcą nimi efektywniej zarządzać. Wyjaśniamy, jak zacząć korzystać z karty Curve.

Jak działa karta Curve? Poradnik dla zielonych

Curve to karta, jakiej jeszcze nie było. Nie jest kolejną zwykłą debetówką lub kredytówką, powiązaną z jednym kontem w konkretnym banku. Curve pełni rolę "pośrednika", za pomocą którego możesz wygodnie zarządzać swoimi kartami z różnych banków. I to za darmo (choć z ograniczeniami).

Alior Bank wydał kartę kredytową dla firm z rabatem na paliwo

Alior Bank we współpracy ze stacją paliw LOTOS udostępnił przedsiębiorcom kartę kredytową ze zniżkami na paliwo. Płacąc za tankowanie kartą Mastercard Business LOTOS, można zaoszczędzić do 20 gr na każdym litrze paliwa.

Bez PIN-u zapłacimy zbliżeniowo nawet do 100 zł

Najprawdopodobniej już za rok Polacy będą mogli płacić kartami zbliżeniowymi do kwoty 100 zł bez konieczności wpisywania kodu PIN. Wnioski o podniesienie limitu złożyły zarówno Mastercard, jak i Visa. Zgodę na zmianę od Narodowego Banku Polskiego uzyskał już Mastercard.

PKO BP udostępnił karty debetowe dla dzieci poniżej 13 lat

W miejsce niespersonalizowanych kart przedpłaconych PKO BP wprowadza imienne karty debetowe dla dzieci poniżej 13 roku życia.

Bank obiecuje bezpłatne bankomaty za granicą? I tak możesz się nadziać na prowizję

Choć na rynku nie brakuje kont z obietnicą bezprowizyjnych wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów na świecie, to jest jeden haczyk. Reklamowe obietnice gwarantują jedynie brak prowizji banku. Korzystając z zagranicznego bankomatu, turysta może jednak się natknąć na dodatkową opłatę - nakładaną przez operatora bankomatu.

Złodziej płacił twoją kartą? Stracisz maksymalnie 50 euro

Od dziś równowartość 50 euro to najwyższa kwota, jaką może stracić klient banku, któremu ukradli kartę płatniczą. Odpowiedzialność za straty powyżej tego limitu przejmie na siebie bank. Nawet jeśli klient w porę nie powiadomił go o utracie karty, którą posłużył się złodziej.

Co to są bitcoiny i gdzie je można kupić?

Bitcoin to kryptowaluta używana w Internecie, która zdobywa coraz większą popularność. Rosnąca liczba sklepów internetowych, instytucji i organizacji charytatywnych na całym świecie akceptuje bitcoiny jako środek płatniczy. W jaki sposób można je nabyć?

Jakie karty płatnicze warto ze sobą zabrać w zagraniczną podróż?

Wybierając się poza granice kraju, nie zawsze możemy korzystać ze wszystkich typów kart płatniczych. Szczególnym przypadkiem jest USA, honorujące przede wszystkim karty wypukłe. Jakie karty płatnicze warto ze sobą zabrać w zagraniczną podróż?

Jak działa karta wielowalutowa?

Często wyjeżdżasz za granicę? Zamiast zabierać w podróż zwykłą kartę do konta, wymień ją na kartę wielowalutową. Zaoszczędzisz na kosztach przewalutowania płatności. Wszystko dzięki temu, że korzystając z karty wielowalutowej, płacisz bezpośrednio w walucie transakcji.