Artykuły

Pierwszy kredyt. Poradnik dla początkujący kredytobiorców

Decyzja o wzięciu pierwszego kredytu jest jednym z ważniejszych kroków w życiu. Może to być zarówno ekscytujące, jak i stresujące doświadczenie, zwłaszcza dla tych, którzy nie mają wcześniejszych doświadczeń bankowością.

Euronet tnie górny limit wypłaty z bankomatu

W 2022 r. Euronet obniżył maksymalny limit jednorazowej wypłaty z bankomatu do 800 zł. Osoby, które będą chciały tego samego dnia pobrać większą ilość gotówki, nadal będą mogły to zrobić, ale na raty. Zamiast jednej transakcji będą musiały wykonać ich kilka, za każdym razem wypłacając nie więcej niż 800 zł.

Ranking kart kredytowych: lipiec 2022

W aż 13 bankach z karty kredytowej możesz korzystać za 0 zł/mies., ale tyko w jednym nie musisz spełniać dodatkowych wymogów. W ofercie lidera rankingu w pakiecie z bezwarunkową opłatą 0 zł/mies. za kartę otrzymasz dostęp do rat 10x0% i długi okres bezodsetkowy, sięgający nawet 58 dni.

Ranking kart kredytowych: maj 2022 r.

Aż 13 spośród 14 najlepszych kart kredytowych możesz mieć za 0 zł, o ile będziesz aktywnie z nich korzystać. Oprócz dostępu do nieoprocentowanego kredytu nawet do 51-59 dni (zależnie od banku) oraz błyskawicznego rozkładania większych zakupów na raty, dzięki karcie kredytowej zakładanej w maju możesz zdobyć dodatkowe nagrody, o wartości od 300 do aż 600 zł.

Brexit a bankowość. Co się zmieni?

Okres przejściowy związany z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej dobiega końca. Od 1 stycznia czekają nas zmiany, również w bankowości.

Millennium odświeża proces pożyczkowy

O dodatkowe środki można wnioskować poprzez dowolny kanał w pełni zdalnie lub hybrydowo - online ze wsparciem pracownika infolinii lub placówki. Millennium stawia na wygodę klientów.

Ogólnopolski Dzień bez Długów

Kredyty, pożyczki, lokaty... czy te słowa przyprawiają nas o zawrót głowy? Czy zarządzamy finansami po omacku? Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia bez Długów sprawdzamy, jak radzą sobie z pieniędzmi Polacy.

ING Bank Śląski wprowadza dodatkową formę uwierzytelnienia

Klienci banku, korzystający z aplikacji mobilnej Moje ING, dokonując zakupów online będą musieli przejść przez jeden dodatkowy krok. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Kurierzy GLS będą przyjmować płatności Blikiem

Za przesyłki pobraniowe dostarczane przez kurierów GLS-u można już płacić Blikiem - bezgotówkowo i bezdotykowo.

Revolut otworzył swój bank

Choć (litewską) licencję bankową Revolut posiada od 2018 roku, to właśnie teraz zdecydował się wystartować z własnym bankiem. Na razie tylko na Litwie, jednak firma w planach ma ekspansję na inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polskę.

Mastercard podpowie, kiedy iść do sklepu bez kolejek

Mastercard uruchomił serwis KiedyDoSklepu.pl. To narzędzie, które pomoże konsumentom wybrać najbardziej optymalną godzinę wyjścia do sklepu, w której będą mogli bezpiecznie i wygodnie zrobić zakupy, unikając kolejek.

Curve wydłuża możliwość korzystania z usługi Go Back bezpłatnie

Curve zmienia zasady korzystania z usługi Go Back.

Nowość od Curve: karty bez numerów

Czy brytyjski fintech zrewolucjonizuje sposób korzystania z kart płatniczych?

Credit Agricole udostępni Fitbit Pay i Garmin Pay

Credit Agricole rozszerza możliwości płacenia zdalnego i udostępnia klientom płatność zegarkiem.

Mastercard aktualizuje katalog nagród programu Bezcenne Chwile

Mastercard dostosowuje swoje nagrody w programie Bezcenne Chwile. Pojawi się wśród nich więcej opcji, z których można skorzystać bez wychodzenia z domu.

Alior wydaje bezpłatne karty debetowe

Alior bank jest kolejną instytucją finansową, która w ramach promowania płatności bezgotówkowych wydaje bezpłatnie karty debetowe.

ING wprowadza karty dla dzieci poniżej 13 roku życia

ING jest kolejnym bankiem, po PKO BP i mBanku, który do swojej oferty wprowadził produkt dla najmłodszych.

Nawet do 960 zł zwrotu za zakupy z kartą kredytową od Millennium Banku

Liczba kart objętych promocją jest ograniczona. Tylko 3 tys. klientów będzie miało okazję skorzystać z nowej oferty promocyjnej banku Millennium.

Pekao rozwija SmartCity w Białymstoku - do przejazdu komunikacją nie będzie potrzebny bilet

Od początku kwietnia Białostocczanie mają możliwość korzystania ze SmartCity, czyli rozwiązania, dzięki któremu karta płatnicza może być jednocześnie biletem.

PKO BP wystawia specjalne karty płatnicze w przyspieszonym trybie

PKO BP chce zmniejszyć kolejki w swoich oddziałach. W tym celu bank przygotował specjalną kartę płatniczą dla klientów preferujących wypłaty w kasie banku.