2009-05-08 00:00:00

Banki-wizytówki

Poniżej przedstawiamy wizytówki banków. Jeśli chcesz poznać bliżej dany bank kliknij i przejdź do szczegółowego opisu. Pokazujemy najważniejsze fakty dotyczące danego banku, jego historię oraz pozycję rynkową. Poznaj bliżej z Comperią instytucje, w których zakładasz konto bankowe, zaciągasz kredyt mieszkaniowy, czy lokujesz swoje pieniądze!

Informacje o Alior Bank
Alior Bank S.A. to jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku bankowym, oficjalnie swoją działalność rozpoczął w połowie listopada 2008 roku. Jako bank uniwersalny, Alior swoje usługi oferuje zarówno do klientów detalicznych jak i korporacyjnych. Centrala Banku znajduje się w Warszawie, natomiast jego zaplecze techniczne i operacyjne zlokalizowane jest w Krakowie.
Informacje o Alior Bank

Informacje o Banku BGŻ BNP Paribas
Bank BGŻ BNP Paribas powstał w wyniku połączenia Banku BGŻ i Banku BNP Paribas. Jest bankiem komercyjnym. Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Klientom indywidualnym oferuje produkty oszczędnościowo-inwestycyjne i szeroką gamę kredytów. Przedsiębiorstwom zaś dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym. Bank obsługuje również przedsiębiorstwa z sektora rolno-spożywczego. Specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, gospodarki żywnościowej oraz infrastruktury regionalnej.
Informacje o Banku BGŻ BNP Paribas

Informacje o banku BPH
Bank BPH, w wyniku fuzji, wchłonięty został przez Alior Bank, do którego przeniesiona została cała podstawowa działalność tego banku. Pod opieką Banku BPH pozostaje część hipoteczna. Po podziale jego jedynym właścicielem jest Grupa GE.
Informacje o Banku BPH

Informacje o Credit Agricole
Credit Agricole Bank Polska jest uniwersalnym bankiem detalicznym, którego kieruje swą ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i do właścicieli firm.
Informacje o Credit Agricole

Informacje o banku BZ WBK
Bank Zachodni WBK S.A. (BZ WBK) powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego S.A. oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. 13 czerwca 2001 roku. Bank Zachodni należy do największych banków na polskim rynku.
Informacje o Banku BZWBK

Informacje o banku PKO BP
PKO BP to obok Pekao SA najbardziej znany polski bank uniwersalny. Jest też w wielu kategoriach największym polskim bankiem (prowadzi np. najwięcej rachunków oszczędnościowo rozliczeniowych czy depozytów, wydał do tej pory najwięcej kart płatniczych wśród polskich banków).
Informacje o Banku PKO BP

Informacje o mBanku
mBank był pierwszym internetowym bankiem w Polsce. Dziś wyznacza nowe kierunki rozwoju bankowości mobilnej i online. mBank jest bankiem uniwersalnym, gwarantującym kompleksowe usługi z zakresu bankowości detalicznej, firmowej, korporacyjnej i prywatnej.
Informacje o mBank

Informacje o banku Millennium
Bank Millennium jest bankiem uniwersalnym, który w swojej strategii rozwoju stawia na obsługę klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. W swojej ofercie Millennium posiada konta bankowe, kredyty gotówkowe, hipoteczne, fundusze inwestycyjne, lokaty bankowe, karty kredytowe.
Informacje o Banku Millennium

Informacje o banku Pekao SA
Bank PEKAO SA czyli Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna jest jednym z 2 najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. Jego początki sięgają 1929 roku, kiedy to decyzją Ministerstwa Skarbu rozpoczął swoją działalność.
Informacje o Banku PEKAO SA

Informacje o Banku Citi Handlowy
Bank Citi Handlowy powstał w wyniku połączenia Citibank Poland S.A. z Bankiem Handlowym S.A. w Warszawie. Fuzja obu tych instytucji nastąpiła w marcu 2001 roku, natomiast w listopadzie 2002 r. Bank Handlowy w Warszawie SA wprowadził nowe logo: Citibank Handlowy - wspólny znak dla bankowości komercyjnej i detalicznej. Bank Handlowy w Warszawie SA pozostał statutową nazwą spółki.
Informacje o Citibank Handlowy

Informacje o banku Santander
Santander Consumer Bank S.A. powstał w Polsce z połączenia banku CC-Bank S.A. (powstałego z przekształcenia polskiego oddziału Bank of America) oraz Polskiego Towarzystwa Finansowego. Początkowo bank nosił nazwę PTF Bank a w 2006 roku zmienić nazwę na Santander Bank.
Informacje o Santander Bank

Informacje o Deutsche Bank Polska
Deutsche Bank Polska S.A. (DB) jest członkiem Grupy Deutsche Bank, która jest jedną z największych globalnych instytucji finansowych. Wśród klientów banku DB są zarówno klienci indywidualni oraz klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którym bank oferuje nowoczesne rozwiązana z zakresu tradycyjnych produktów bankowych (takich jak kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, lokaty bankowe, konta), specjalistyczne produkty rynku kapitałowego (usługi maklerskie, transakcje walutowe, leasing, produkty strukturyzowane).
Informacje o Deutsche Bank Polska

Informacje o Getin Noble Bank
Getin Noble Bank SA bank, który powstał dnia 4 stycznia 2010 r. po połączeniu dwóch banków: GETIN Bank oraz Noble Bank. Swoją ofertę kieruje do klientów indywidualnych, a także segmentu małych i średnich firm, korporacji i samorządów.
Informacje o Getin Noble Bank

Informacje o ING Bank Śląski
Historia banku ING Bank Śląski sięga co prawda nie tak daleko wstecz, ale jednak jest to bank, który powstał 20 lat temu czyli w 1989 roku decyzją Rady Ministrów (pod nazwą Bank Śląski). ING Bank Śląski od 2001 roku wchodzi w skład holenderskiej grupy finansowej ING.
Informacje o ING Bank Śląski

Informacje o Banku BPS
Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna z siedzibą centrali w Warszawie, został utworzony 15 marca 2002 roku przez przyłączenie przez Gospodarczy Bank Południowo Zachodni S.A. pięciu Banków - Banku Unii Gospodarczej S.A., Lubelskiego Banku Regionalnego S.A., Małopolskiego Banku Regionalnego S.A., Rzeszowskiego Banku Regionalnego S.A., oraz Warmińsko Mazurskiego Banku Regionalnego S.A.
Informacje o Banku BPS

Informacje o banku Inteligo
Bank Inteligo powstał w 2000 r. Inteligo, to dokładniej system bankowości elektronicznej założony przez konsultantów firmy McKinsey. Założyli oni firmę Inteligo Financial Services SA. Inteligo wszedł na polski rynek w maju 2001 r., a oferowana przez bank nowa jakość obsługi elektronicznej okazała się hitem i instytucja pozyskała wielu klientów.
Informacje o banku Inteligo

Informacje o Banku Pocztowym
Bank Pocztowy powstał w 1990 roku w Bydgoszczy. Akcjonariuszami Banku Pocztowego są: Poczta Polska oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A - znane, renomowane instytucje cieszące się dużym zaufaniem społecznym.
Informacje o Bank Pocztowy

Informacje o BGK
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) wspiera rząd w realizacji różnych działań gospodarczych. Współuczestniczy w realizacji programów rządowych (np. Rodzina na Swoim, Pierwszy Biznes) oraz zarządza środkami funduszy celowych (Fundusz Kredytów i Pożyczek Studenckich, Krajowy Fundusz Poręczeń Kredytowych). Swoimi działaniami wspiera Państwo w rozwoju mieszkalnictwa, małej i średniej przedsiębiorczości.
Informacje o Bank BGK

Informacje o BOŚ Banku
Bank Ochrony Środowiska S.A. (BOŚ Bank) rozpoczął działalność 1991 roku. Specjalizuje się w finansowaniu przedsięwzięć służących ochronie środowiska. Ale to nie jedyny obszar jego działalności. BOŚ S.A. jest bankiem uniwersalnym, komercyjnym. Należy do pierwszej piętnastki największych banków działających w kraju.
Informacje o BOŚ Bank

Informacje o Eurobank
Eurobank powstał stosunkowo niedawno bo w 2003r. Specjalizuje się w udzielaniu pożyczek gotówkowych oraz kart kredytowych. Od pewnego czasu w ofercie banku jest również kredyt hipoteczny jednak bank nie specjalizuje się w tego typu transakcjach, szczególnie po wydarzeniach na rynkach finansowych z przełomu 2008 i 2009 roku.
Informacje o Eurobank

Informacje o Noble Bank
Noble Bank to pierwszy w Polsce bank wyspecjalizowany w usługach typu private banking a więc usługach skierowanych do zamożnych klientów. Noble Bank określa, że jego grupą docelową są klienci z dochodami wyraźnie powyżej średniej krajowej lub znaczącym majątkiem. W ten sposób bank skupia się na obsłudze bardzo wyrafinowanych potrzeb finansowych i nie tylko swoich klientów.
Informacje o Noble Bank

Informacje o Raiffeisen Polank
Raiffeisen bank określa się jako uniwersalny bank, który swoje działania koncentruje na obsłudze klientów indywidualnych o średnich dochodach(tzw. klasa średnia) oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W swojej strategii na ważnym miejscu plasuje Raiffeisen również obsługę klientów typu VIP oferując im produkty w ramach tzw. R-Club (Raiffeisen Club).
Informacje o Raiffeisen Polbank

Informacje o Toyota Bank Polska
Toyota Bank Polska S.A. istnieje na rynku polskim od 2000 roku. Jest bankiem wyspecjalizowanym we wsparciu sprzedaży samochodów marki Toyota, ale oferuje również inne usługi bankowe dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw.
Informacje o Toyota Bank Polska

Informacje o Volkswagen Bank
Volkswagen Bank Polska został utworzony na początku 1998 roku, działa na podstawie licencji bankowej udzielonej Decyzją Prezesa NBP nr 5/97 z dnia 29.12.1997 r. w sprawie utworzenia banku pod nazwą Volkswagen Bank Polska S.A. oraz Decyzją Przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego z dnia 24.07.1998 r. w sprawie zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez Volkswagen Bank Polska S.A.
Informacje o Volkswagen Bank

Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.6 %
2
3.84 %
3
3.92 %
Kredyty hipoteczne