Informacje o banku Santander Bank Polska

Informacje archiwalne
2019-06-06 12:50:52

Santander Bank Polska (do 7.09.2018 r. działający pod marką: Bank Zachodni WBK S.A.) jest drugim pod względem wielkości aktywów bankiem w Polsce, oferującym rozwiązania finansowe dla konsumentów, mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego S.A. oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego S.A. 13 czerwca 2001 roku. W roku 2013 do banku dołączył Kredyt Bank.

Największym akcjonariuszem Santander Banku Polska jest Banco Santander S.A.

Santander Bank Polska to zdecydowanie uniwersalny bank komercyjny, który oferuje szeroki zakres usług bankowych dla osób fizycznych oraz przedsiębiorstw i podmiotów posiadających osobowość prawną. Wśród oferty banków jest również miejsce dla doradztwa w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych na finansowanie działalności przedsiębiorstw.


Produkty dostępne są przez sieć placówek banku (Santander Bank Polska posiada ponad 600 oddziałów i placówek partnerskich na terenie całego kraju) oraz poprzez dynamicznie rozwijające się kanały bankowości elektronicznej. W tej kwestii można śmiało powiedzieć, że Santander Bank Polska jest jednym z rynkowych liderów.

Należy podkreślić, że sieć placówek Santander Bank Polska zlokalizowana jest  przede wszystkim w zachodniej części kraju oraz w najważniejszych centrach gospodarczych Polski. Oferuje swoim klientom możliwość korzystania z ponad 1040 własnych bankomatów. Santander Bank Polska jest również bardzo aktywny na polu kart płatniczych o czym świadczy fakt, iż jest jednym z największych w Polsce emitentów plastikowych pieniędzy.

Dostęp do konta poprzez Internet, telefon oraz telefon komórkowy jest nie tylko łatwy, ale i bezpieczny. Dla potrzeb klientów bankowości elektronicznej, wymagających telefonicznej informacji lub pomocy udostępniono nowoczesne centrum komunikacji. Rzeczywiście jeśli chodzi o te kanały dostępu, to oferta Santander Banku Polska jest wyróżniająca się na tle konkurencji.

Jeśli chodzi o produkty, to Santander Bank Polska stawia przede wszystkim na: kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, karty kredytowe, fundusze inwestycyjne, leasing, ubezpieczenia, produkty dla biznesu. W przypadku kredytów hipotecznych podobnie, jak inne banki Santander Bank Polska zmienił znacząco swoją ofertę podczas kryzysu finansowego (wycofał kredyty walutowe, wprowadził min. wkład własny na poziomie 20 proc.). W ten sposób dostępność kredytów została w znaczący sposób ograniczona. Teraz jednak bank przywraca większą dostępność pożyczek mieszkaniowych.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl