Informacje o banku Citi Handlowy

Informacje archiwalne
2013-01-04 12:01:35

Bank Citi Handlowy powstał w wyniku połączenia Citibank Poland S.A. z Bankiem Handlowym S.A. w Warszawie. Fuzja obu tych instytucji nastąpiła w marcu 2001 roku, natomiast w listopadzie 2002 r. Bank Handlowy w Warszawie SA wprowadził nowe logo: Citibank Handlowy - wspólny znak dla bankowości komercyjnej i detalicznej. Bank Handlowy w Warszawie SA pozostał statutową nazwą spółki.

Jeszcze do niedawna Citigroup (współwłaściciel banku Citi Handlowy) należał do największych grup finansowych na świecie. Wydarzenia, które miały miejsce na rynkach finansowych w 2008 i 2009r. sprawiły, że wartość banku mocno spadła. Nadal jednak Citi Handlowy to jedna z największych instytucji finansowych, która proponuje dla swoich klientów instytucjonalnych i detalicznych szeroki wachlarz produktów bankowych. Należą do nich konta bankowe, produkty inwestycyjne i lokaty, karty kredytowe i kredyty gotówkowe.

Citi Handlowy w swojej strategii rozwoju wykorzystuje przynależność do grupy Citigroup w ten sposób, że ułatwia swoim klientom dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach. W jeszcze lepszej obsłudze klienta pomaga Citi Handlowemu posiadanie własnego biura maklerskiego, firmy leasingowej oraz towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

W działalności operacyjnej Citi Handlowy skupia się na obsłudze zamożnych klientów, którym może zaproponować nowoczesne usług finansowe związane z rynkiem polskim jak i zagranicznym. Jednak cały czas dużą rolę w rozwoju banku pełnią usługi consumer finance, czyli karty kredytowe oraz kredyty gotówkowe. Citi Handlowy poprzez swoją markę CitiFinancial skutecznie realizuje sprzedaż tych produktów do grupy mnie zamożnych klientów.


Citi Handlowy (prawna nazwa spółki to Bank Handlowy) jest notowany od 1997 (wcześniej Bank Handlowy był również uczestnikiem giełdy, ale miało to miejsce przed II wojną światową) na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Tradycja Banku Handlowego nie jest bez znaczenia w działalności dzisiejszego banku używającego marki Citi Handlowy. Bank Handlowy to najstarszy w Polsce bank komercyjny, który tradycyjnie wspiera polską gospodarkę swoją ofertą bankową skierowaną głównie do przedsiębiorstw. Połączenie z Citibankiem sprawiło, że powstała instytucja łącząca tę tradycję z nowoczesnością i siłą dużej, globalnej instytucji finansowej jakim jest Citigroup. Ta strategia pomimo niesprzyjających okoliczności rynkowych jest realizowana cały czas.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam