Informacje o banku Millennium

Informacje archiwalne
2013-01-04 11:40:37

Bank Millennium jest bankiem uniwersalnym, który w swojej strategii rozwoju stawia na obsługę klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

W swojej ofercie Millennium posiada konta bankowe, kredyty gotówkowe, hipoteczne, fundusze inwestycyjne, lokaty bankowe, karty kredytowe. Dostęp do wszystkich usług możliwy jest poprzez dużą sieć oddziałów w całej Polsce (490 na koniec 2008r.) oraz poprzez zdalne kanały bankowości elektronicznej.

Historia banku Millennium sięga roku 1989, kiedy to powstał Bank Inicjatyw Gospodarczych. BIG Bank  był pierwszym bankiem notowanym na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i jako pierwszy bank w Polsce wprowadził karty płatnicze. W roku 1997 połączył się z Bankiem Gdańskim i działał jako BIG Bank Gdański. Trzy lata później Banco Comercial Portugues został inwestorem strategicznym Banku a w 2003r. bank zmienił nazwę na Bank Millennium. W tym czasie bank rozwinął nowoczesne kanały obsługi klientów, wprowadził linię Millennium Prestige do obsługi klientów VIP. Od 2001r. do dyspozycji klientów banku Millennium jest również możliwość inwestowania w jednostki uczestnictwa funduszy zarządzanych przez TFI Millennium.W skład grupy kapitałowej banku Millennium oprócz samego banku i wspomnianego towarzystwa funduszy inwestycyjnych wchodzi Dom Maklerski oraz Millennium Leasing.

Do niedawna bank Millennium znany był z bardzo szerokiej i korzystnej oferty kredytów hipotecznych w PLN jak i kredytów walutowych. Zamęt jednak na rynkach finansowych z przełomu 2008 i 2009 roku sprawił, iż bank znacząco zmienił swoją ofertę w tym zakresie i w tej chwili posiada tylko kredyty w złotych polskich.

Oferta banku dla klientów instytucjonalnych prowadzona jest pod marką Millennium Biznes, w ramach której oferowane są rachunki bieżące, karty kredytowe, płatnicze, kredyty hipoteczne dla firm oraz kredyty obrotowe.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Ekspert Comperia.pl