Informacje o Santander Consumer Banku

Informacje archiwalne
2019-06-06 13:29:00

Santander Consumer Bank S.A. powstał w Polsce z połączenia banku CC-Bank S.A. (powstałego z przekształcenia polskiego oddziału Bank of America) oraz Polskiego Towarzystwa Finansowego. Początkowo bank nosił nazwę PTF Bank, ale w 2006 roku zmienił nazwę na Santander Bank.

Santander Consumer Bank S.A. należy do jednej z największych grup finansowych na świecie - hiszpańskiej  Grupo Santander Central Hispano. Bank Grupo Santander należy do 9 największych banków świata. Santander Central Hispano to 148 lat tradycji oraz obecność na pięciu kontynentach. Santander Consumer w Polsce korzysta z doświadczenia bankowego firmy mającej duże, poparte sukcesami doświadczenie.
                        
Santander Consumer Bank koncentruje swoje działania na obsłudze klientów indywidualnych oraz osób prowadzących działalności gospodarczą. Swoją ofertę produktową koncentruje szczególnie na produktach z obszaru consumer finance, a więc kredytach samochodowych i gotówkowych. Santander Bank posiadał również ciekawą ofertę kredytów hipotecznych. Jednak w ramach zmienionej strategii działania (po zawirowaniach na rynkach finansowych z końca 2008 i początku 2009 roku) wycofał się z tego typu produktów w Polsce.

Santander szczyci się tytułem instytucji zaufania publicznego, co zostało potwierdzone przez opinię Komisji Etyki KPF. Santander Consumer Bank posiada również Certyfikat (wydany przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce) stosowania dobrych praktyk.

                                                                                                                     
Santander współpracuje bardzo mocno z agentami finansowymi na terenie całego kraju. Taki model współpracy działa znakomicie w zakresie sprzedaży kredytów samochodowych, które zajmują w ofercie Santandera bardzo ważne miejsce. Bardzo mocna pozycja banku Santander w tym segmencie produktowym wynika z historii spółki, którą bank przejął w 2004 roku, a więc Polskiego Towarzystwa Finansowego, które specjalizowało się w finansowaniu zakupu samochodów. 
                                                    
Santander Consumer Bank dba o pełną i nieprzerwaną obsługę klientów. Służą temu jednostki w salonach czy komisach samochodowych. Dostęp do usług poprzez zdalne kanały bankowości elektronicznej jest niemożliwy-działa oczywiście infolinia banku, ale to na razie wszystko. Santander na chwilę obecną (II kwartał 2009 roku) oferuje jedynie możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy online (tzw. usługa e-kredyt).

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Ekspert Comperia.pl