Informacje o Noble Bank

Informacje archiwalne
2013-01-04 12:37:24

Noble Bank to pierwszy w Polsce bank wyspecjalizowany w usługach typu private banking, a więc usługach skierowanych do zamożnych klientów. Noble Bank określa, że jego grupą docelową są klienci z dochodami wyraźnie powyżej średniej krajowej lub znaczącym majątkiem. W ten sposób bank skupia się na obsłudze bardzo wyrafinowanych potrzeb finansowych swoich klientów. W swojej pakiecie private bankingu Noble Bank oferuje oprócz doradztwa finansowego pomoc w inwestowaniu w dzieła sztuki oraz usługi concierge.

Noble Bank wraz firmą doradztwa finansowego Open Finance oraz towarzystwem funduszy inwestycyjnych Noble Funds wchodzi w skład Getin Holdingu. W styczniu 2009r. podjęto decyzję o połączeniu dwóch spółek tej grupy finansowej (Getin Holding): Noble Bank oraz Getin Bank. W ten sposób nowy podmiot wchodzi do czołówki polskich baków pod względem wartości aktywów. Na rynku będą nadal funkcjonować dwie nazwy marketingowe, a więc Noble Bank (skupiający się na usługach bankowości prywatnej) oraz Getin Bank, który będzie zajmował się obsługą klientów detalicznych i korporacyjnych. Nadal w strukturze banku będzie funkcjonowała marketingowa nazwa Metrobanku jako działu zajmującego się sprzedażą i administracją kredytów hipotecznych.


Noble Bank działa od 2006 roku, kiedy to wprowadził dosyć innowacyjna formułę funkcjonowania na rynku bankowym. W jego ofercie znalazły się mianowicie nie tylko własne produkty kredytowe, czy inwestycyjne, ale również innych podmiotów (banków, funduszy, firm ubezpieczeniowych) nie związanych z bankiem. Jest to forma otwartej platformy produktowej. W ten sposób doradca Noble Banku wyposażony jest w szereg narzędzi, dzięki którym może łatwo dopasować najlepsze rozwiązanie dla klienta. Pomocne w tym jest posiadanie we własnej grupie kapitałowej towarzystwa funduszy inwestycyjnych Noble Funds.

Co ważne, Noble Bank, tak jak zostało wspomniane powyżej nie ogranicza swojego doradztwa tylko do produktów finansowych. Ważną rolę w strategii banku pełni tzw. art banking, czyli pomoc w inwestowaniu na rynku dzieł sztuki. Dla zamożnych klientów jest to kolejne miejsce, gdzie mogą lokować swoje oszczędności. Dodatkowo Noble Bank proponuje swoim klientom usługi typu concierge, a więc pomoc w organizowaniu takich spraw, jak zakup biletów na koncerty, czy imprezy sportowe, wyjazdy zagraniczne, wakacyjne, bilety lotnicze itd.

Noble Bank dysponuje bogatą ofertą inwestycyjną poczynając od prostych lokat bankowych, poprzez produkty regularnego oszczędzania, fundusze inwestycyjne (polskie i zagraniczne) na produktach strukturyzowanych kończąc.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Ekspert Comperia.pl