Informacje o ING Bank Śląski

Informacje archiwalne
2017-08-06 00:51:41

Historia banku ING Bank Śląski sięga co prawda nie tak daleko wstecz, ale jednak jest to bank, który powstał 20 lat temu czyli w 1989 roku decyzją Rady Ministrów (pod nazwą Bank Śląski).

ING Bank Śląski od 2001 roku wchodzi w skład holenderskiej grupy finansowej ING. Oferuje produkty bankowe (kredyty hipoteczne, gotówkowe, karty kredytowe, lokaty, konta) dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Akcje banku od 1993 roku notowane są na warszawskiej giełdzie. Od początku znaczny udział akcji Banku Śląskiego należał (po transakcji kupna akcji na warszawskim parkiecie) do grupy ING.  Wkrótce potem już ponad 50 proc. akcji było własnością holenderskiej instytucji finansowej. Ostatecznie do 2001 roku udało się skupić ponad 82 proc. udziałów banku. Od tego momentu bank działa pod nazwą ING Bank Śląski.

Nazwa ING to skrót od słów: International, the Netherlands, Group. Grupa ING w Polsce posiada, oprócz wspomnianego ING Banku Śląskiego następujące spółki:ING Nationale - Nederlanden, ING Fundusze Inwestycyjne, ING Investment Managment, ING Securities, ING Lease, ING Car Lease, ING Real Estate, ING Commercial Finance, ING Bank Hipoteczny. Tak duża grupa finansowa pozwala świadczyć kompleksowe usługi klientom banku.

ING Bank Śląski stawia za główny cel swojej strategii rozwój i umacnianie swojego miejsca w polskim sektorze bankowym poprzez efektywny cross selling usług i całkowite zorientowanie na klienta.
Dostęp do usług świadczonych przez bank możliwy jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu z pomocą kanałów bankowości elektronicznej (Internet, Infolinia).

Jeśli chodzi o ofertę produktową, to bank ING konsekwentnie stawia na innowacyjność i pomysłowość. Przykładem jest choćby produkt oszczędnościowy OKO, czyli Otwarte Konto Oszczędnościowe, które było w Polsce pierwszym kontem oszczędnościowym. Co ciekawe ING Bank Śląski przez długi czas nie posiadał w swojej ofercie kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim. Aż do wiosny 2008r., kiedy to po raz pierwszy zaoferował (na dobrych warunkach) kredyt walutowy dla szerszej rzeszy klientów (wcześniej na ewentualny kredyt walutowy mogli liczyć jedynie klienci VIP). Jednak w obliczu zamieszania na rynkach finansowych ING Bank Śląski wycofał z oferty kredyty walutowe. Być może do nich kiedyś powróci...

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>> 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam