Informacje o Alior Bank

Informacje archiwalne
2014-06-02 11:55:09

Alior Bank S.A. to jeden z najmłodszych graczy na polskim rynku bankowym, oficjalnie swoją działalność rozpoczął w połowie listopada 2008 roku. Jako bank uniwersalny Alior swoje usługi oferuje zarówno do klientów detalicznych, jak i korporacyjnych. Centrala Banku znajduje się w Warszawie, natomiast jego zaplecze techniczne i operacyjne zlokalizowane jest w Krakowie.

Otwarcie Alior Banku nastąpiło w środku "burzy" na rynkach finansowych jaka rozpętała się w IV kwartale 2008r. Wielu wątpiło czy ogłaszany wiele miesięcy wcześniej debiut tego banku wreszcie nastąpi. Wątpiono czy inwestorzy zaangażowani w tworzenie Aliora będą chcieli ryzykować otwarcie przedsięwzięcia w monecie, kiedy rynki fiansowe pogrążone były w kredytowym marazmie. Jednak decyzji o starcie nie odpowołano i 17 listopada 2008r. oddziału Alior Banku wystartowały.

Inwestorem finansującym całe przedsięwzięcie jest włoska Grupa Carlo Tassara prowadząca w pełni zdywersyfikowaną działalność zarządzając zarówno firmami przemysłowymi jak też znacznymi pakietami akcji największych włoskich i zagranicznych publicznych spółek przemysłowych i podmiotów z sektora finansowego. Alior Bank to ogromne przedsięwzięcie finansowe. Wysatrczy wspomnieć, że  projekt banku jest jedną z największych bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce. Z kapitałem własnym na poziomie 1,5 miliarda PLN Alior znajduje się w w człowej 10 największych banków w Polsce pod względem tego wskaźnika.

Strategia Banku związana jest z szybkim rozwojem i uzyskaniem mocnej pozycji na polskim rynku. W ciągu pierwszych 3-4 lat działalności zamierza pozyskać od 2 do 4 proc. udziałów w rynku oraz zdobyć zaufanie około miliona klientów. Docelowo planowane jest otwarcie 200 oddziałów oraz ponad 400 agencji. Swoją działalność zamierza opierać na zasadach tradycyjnej i solidnej bankowości. Od początku swego istnienia Alior Bank w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów depozytowych i kredytowych.

Na koniec I kwartału 2009r. bank ogłosił, że ma 100 tys. klientów oraz, że baza depozytów wynosi grubo ponad 1,3 milarda PLN.

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Ekspert Comperia.pl