Do wąskiego grona firm leasingowych zajmujących się finansowaniem instalacji fotowoltaicznych dołączył właśnie mLeasing z grupy mBanku. Z leasingu paneli słonecznych mogą skorzystać przedsiębiorstwa z sektora MŚP, które wniosą min. 10% wkładu własnego.
Wybierając montaż urządzeń do produkcji energii solarnej finansowanych leasingiem, mali i średni przedsiębiorcy mogą obniżyć rachunki za prąd, zapewniając jednocześnie swojej firmie zabezpieczenie na wypadek przerw w dostawie energii, ale jednocześnie zyskują przywileje podatkowe. Raty leasingowe można wliczyć w koszty uzyskania przychodu, obniżając podstawę opodatkowania.
Oprócz wymiernych korzyści finansowych dla prosumenta sięganie po prąd z fotowoltaiki przynosi profity globalne, przyczyniając się do wzrostu udziału „zielonej energii” w ogólnej produkcji prądu.
Fotowoltaika w mLeasingu: główne zasady
Główne zasady leasingu panel słonecznych w mLeasing:
wartość fotowoltaiki: do 250 tys. zł
moc paneli: do 50 kW
okres spłaty: do 6 lat
wkład własny: min. 10%
Oferta spółki leasingowej mBanku umożliwia sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej kosztującej do 250 tys. zł oraz o mocy do 50 kW. Maksymalny okres leasingu to 6 lat. By zaopatrzyć się w fotowoltaikę w leasingu, wystarczy, że przedsiębiorca wniesie wkład własny na poziomie 10% wartości inwestycji. Decyzja o udzieleniu finansowania jest wydawana przez mLeasing w ciągu jednego dnia.
Zgodnie z szacunkami firmy wybór oferty mLeasing umożliwia obniżenie rachunków za prąd nawet do 70%. Oszczędności mogą równoważyć koszt miesięcznych rat leasingowych. Po zakończeniu umowy panele będą przynosić przedsiębiorstwom czysty zysk.
Leasing paneli w PKO Leasing i Idea Getin Leasing
Oprócz mLeasingu leasing urządzeń fotowoltaicznych oferują jeszcze PKO Leasing i Idea Getin Leasing.
PKO Leasing umożliwia finansowanie instalacji o wartości 250 tys. zł, a spłatę rat pozwala rozłożyć na okres do 6 lat.
O dodatkowy rok w stosunku do oferty mLeasing i PKO Leasing wydłużyć można umowę leasingu w Idea Getin Leasing. Niższy niż w mLeasingu jest również wymóg dotyczący minimalnego wkładu własnego. Wystarczy, że przedsiębiorca pokryje już 5% wartości inwestycji, by mógł skorzystać z oferty Idea Getin Leasingu.
Choć Idea Getin Leasing dopuszcza najdłuższy okres spłaty wpośród wszystkich trzech wymienionych firm, to najniższym wkładem własnym charakteryzuje się oferta PKO Leasingu: firma umożliwia uzyskanie finansowania na 100% wartości inwestycji. Sam zakup paneli stanowi od 60% do 80% całości inwestycji, a ich instalacja to koszt rzędu kolejnych 20% do 40%.