mLeasing umożliwia podpisanie umowy przez Skype

2020-03-31 10:26:21

Zdalne podpisanie umowy nie zawsze oznacza tylko formularz na stronie i elektroniczny podpis. Spółka mLeasing umożliwia bowiem podpisanie umowy za pośrednictwem popularnego komunikatora.

Zdalna obsługa klientów może być bardziej "personalna" dzięki połączeniom video. Tę możliwość postanowiła wykorzystać spółka należąca do grupy mBanku, czyli mLeasing. Do wyboru są trzy spośród popularnych komunikatorów: Skype, WhatsApp oraz Messenger. Wszystkie z nich są bezpłatne i z pewnością znane większości użytkowników Internetu.

Podczas wirtualnego spotkania z doradcą jest możliwość zawarcia umowy leasingu, najmu oraz pożyczki. Na video klient pokazuje doradcy dokument tożsamości oraz składa podpis na umowie, następnie zawarta umowa potwierdzana jest przelewem autoryzacyjnym. Popisane dokumenty następnie należy przesłać do mLeasingu.

Videokonferencja zamiast spotkania w siedzibie spółki jest odpowiedzią na obecnie panującą pandemię koronawirusa, dla której zakończenia kluczowe jest izolowanie się od innych ludzi. Z tego też powodu wiele instytucji i firm zamknęło swoje siedziby a pracownicy wysyłani są do domów, by pracować zdalnie. Wszystkie te działania mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam