PKO BP uruchamia pierwszą w Polsce platformę motoryzacyjną

2020-07-06 12:28:00

Automarket - tak nazywa się nowa, a zarazem pierwsza platforma bankowa do zakupu samochodów. Za jej powstaniem stoi PKO BP, który deklaruje chęć wyjścia naprzeciw nowym potrzebom rynku motoryzacyjnego. Choć strona dopiero wystartowała, bank snuje już plany jej wielkiego rozrostu.

Na platformie Automarket dostępnych jest na razie 800 samochodów, ale docelowo ma ich być nawet kilka tysięcy. Grupa PKO Banku Polskiego oferuje szeroki wybór nowych i używanych samochodów osobowych i użytkowych, deklarując iż pojazdy posiadają gwarancję i pełną historią serwisową.

Aby kupić wymarzone auto wystarczy wybrać preferowaną formę finansowania (pożyczka, wynajem długoterminowy, leasing lub zakup za gotówkę), a następnie umówić się ze sprzedawcą, aby obejrzeć samochód lub - w wynajmie długoterminowym - podpisać umowę online, a auto zostanie dostarczone pod dom.

Używane auta mogą mieć maksymalnie siedem lat oraz przebieg mniejszy niż 200 tys. km. Klientowi przysługuje prawo do zwrotu w ciągu pięciu dni przy przejechaniu maksymalnie 300 km.

PKO BP przypomina, że Automarket jest zaledwie częścią ogłoszonej pół roku temu strategii przemianowania dotychczasowego systemu online w platformę bankową. Jest to pierwszy bank w Polsce, który zdecydował się iść tą drogą.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam