Kupiłeś używane auto? Możesz je zwrócić

2017-03-28 17:20:26

Gwarancja satysfakcji wkracza na rynek motoryzacyjny! Na rynku wtórnym pojazdów poleasingowych pojawiła się nowa opcja: możliwość zwrotu kupionego pojazdu, jeśli nabywca rozmyślił się po zakupie.

Możliwość zwrotu zakupionego samochodu w ciągu 5 dni od zakupu (lub po przejechaniu 200 kilometrów) wprowadził do swojej oferty LeasePlan Fleet Management, właściciel CarOutlet - salonu sprzedażowego aut poleasingowych. To zupełna nowość na polskim rynku motoryzacyjnym. Teraz nie trzeba już obawiać się zakupu używanego auta - wystarczy na spokojnie je przetestować, a jeśli okaże się, że nie spełnia oczekiwań, można je zwrócić. Nie trzeba nawet podawać powodu rozmyślenia się.

Nowa jakość sprzedaży aut pokontraktowych

Opcja zwrotu nabytego pojazdu ma zapewnić klientom bezpieczeństwo. Transakcje przeprowadzane na rynku pojazdów używanych są związane z ryzykiem. Jeśli w porę nie dostrzeżemy wszystkich wad auta, po podpisaniu umowy nie mamy już prostej możliwości wycofania się z niej. LeasePlan postanowił to zmienić.

Przypominamy, że salon aut poleasingowych CarOutlet został otwarty przez LeasePlan w 2015 roku. Miało to być miejsce, w którym można nabyć używane auto nie martwiąc się o bezpieczeństwo transakcji. Salon zaczął udostępniać samochody tylko z kompletną historią użytkowania i pełną dokumentacją techniczną. Dodatkowo są to auta od pierwszego właściciela, pochodzące jedynie z krajowych sieci dealerskich.

Dla tych bardziej i dla tych mniej wymagających

LeasePlan jest właścicielem dwóch salonów pojazdów poleasingowych - oferta każdego z nich jest skonstruowana tak, by odpowiadała potrzebom różnego rodzaju klientów. Pierwszy salon (przy ul. Malowniczej) skupia auta z segmentu premium, podczas gdy nowy oultet (w Piasecznie) oferuje samochody na każdą kieszeń. Na obszarze ok 4000 m kw. dostępnych ma być ok 160 pojazdów, dostosowanych cenowo do potrzeb konsumentów.

Warto wspomnieć, że przed wystawieniem w outlecie pojazdy są wyceniane przez rzeczoznawców. Auta można kupować zarówno za gotówkę, jak i w leasingu.

Renata Grochowska