Od dziś za pośrednictwem systemów transakcyjnych banków przedsiębiorcy mogą składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy Finansowej 2.0. W ciągu zaledwie paru godzin spłynęło ich już kilkaset.
Od tego roku klienci PKO BP nie będą mogli już zakładać lokat na 1, 6 i 12 miesięcy. Dostępne pozostają jedynie konta oszczędnościowe i lokaty trzymiesięczne. Czy pozostałe banki w Polsce pójdą tą samą drogą?
Szok spowodowany pandemią COVID-19 nie zagraża stabilności systemu finansowego w Polsce, choć ryzyko pozostaje podwyższone – zapewniają eksperci.
Polski przemysł rolno‑spożywczy może w najbliższej dekadzie natrafiać na rosnące bariery wzrostu, a kryzys związany z pandemią koronawirusa będzie je dodatkowo potęgować - ostrzega Pekao. Konieczne są inwestycje.
Postępujący kryzys gospodarczy i perspektywa kolejnego lockdownu stały się dla Polaków mocnym sygnałem ostrzegawczym - czas oszczędzać i inwestować.
Godziny dla seniorów, zachowanie odstępu i dezynfekcja - banki w Polsce dostosowują swoje placówki do nowych wymogów sanitarnych. Pracownicy przypominają także o możliwości zarządzania finansami przez Internet.
10 miliardów złotych - tyle zniknęło w sierpniu z lokat przeznaczonych na gospodarstwa domowe. Ostatni taki zły wynik był w 2009 roku.
"Zdecydowana większość banków zaostrzyła – często w znacznej skali – kryteria polityki kredytowej oraz gros warunków udzielania kredytów" - czytamy.
Bank stara się zminimalizować negatywne skutki pandemii. Decyzja zarządu wpłynie na wyniki w całym roku obrachunkowym.
Ani koronawirus, ani pędząca inflacja nie powstrzymały Polaków przed świętowaniem wakacji. Po przeanalizowaniu transakcji kartą, bank ma jeden wniosek - choć lato spędzamy w Polsce, wcale nie zaciskamy pasa.
W ciągu najbliższych tygodni Bank Gospodarstwa Krajowego ma podpisać umowy o dopłacie z kolejnymi partnerami. Do tej pory chęć współpracy zadeklarował ING Bank Śląski. Zainteresowanych jest podobno jednak znacznie więcej.
Ograniczenie negatywnych skutków pandemii oraz przyspieszenie procesu cyfryzacji - tak bank argumentuje swoją najnowszą decyzję o zamknięciu części swoich placówek.
2.052.846 zł - dokładnie tyle zebrał ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom. Pieniądze trafiły już do wybranych placówek medycznych.
Odmrażamy gospodarkę i powoli wracamy do życia. Dla banków na całym świecie oznacza to czas na odrobienie gigantycznych strat. Jak uleczyć sektor finansowy? Eksperci są zgodni: działać trzeba jak najszybciej.
W miarę kolejnych etapów odmrażania gospodarki, pojawia się coraz więcej pytań o nasze postawy konsumenckie. Czy Polacy będą zmuszeni więcej odkładać? Polski Instytut Ekonomiczny dzieli się swoimi przewidywaniami.
Polski Fundusz Rozwoju zaprosił bank do współpracy przy obsłudze i wypłatach pożyczek płynnościowych i preferencyjnych udzielanych największym przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii.
Czy o kredyt na mieszkanie będzie łatwiej czy trudniej? - takie pytanie zadają dziś miliony Polaków. Niestety, odpowiedź nie jest taka prosta.
W czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Ustawa zakłada m.in. pomoc dla przedsiębiorców, których firmy znalazły się w ciężkiej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa.
Wczoraj (w środę, 27 maja) na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, którego celem jest złagodzenie negatywnego wpływu epidemii COVID-19 na rynek nieruchomości.
Przez koronawirusa osoby, które chcą kupić własne mieszkanie, będą musiały wydać więcej na wkład własny. Banki żądają teraz wniesienia oszczędności na poziomie nawet 30% wartości inwestycji.