Artykuły

Czy Polacy zaczną w końcu więcej oszczędzać?

W miarę kolejnych etapów odmrażania gospodarki, pojawia się coraz więcej pytań o nasze postawy konsumenckie. Czy Polacy będą zmuszeni więcej odkładać? Polski Instytut Ekonomiczny dzieli się swoimi przewidywaniami.  

PKO BP jako jedyny obsłuży Tarczę Finansową PFR dla Dużych Firm

Polski Fundusz Rozwoju zaprosił bank do współpracy przy obsłudze i wypłatach pożyczek płynnościowych i preferencyjnych udzielanych największym przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii.

Rynek mieszkaniowy w erze post-COVID

Czy o kredyt na mieszkanie będzie łatwiej czy trudniej? -  takie pytanie zadają dziś miliony Polaków. Niestety, odpowiedź nie jest taka prosta.

Sejm uchwalił kolejną tarczę antykryzysową

W czwartek posłowie zagłosowali za przyjęciem tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Ustawa zakłada m.in. pomoc dla przedsiębiorców, których firmy znalazły się w ciężkiej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa.

Do 13 tys. zł ulgi podatkowej przy zakupie pierwszego mieszkania. Znamy już zasady programu pomocowego dla rynku nieruchomości

Wczoraj (w środę, 27 maja) na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowelizacji ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, którego celem jest złagodzenie negatywnego wpływu epidemii COVID-19 na rynek nieruchomości.

Już nie 10%, ani 20%. Minimalny wkład własny to nawet 30%!

Przez koronawirusa osoby, które chcą kupić własne mieszkanie, będą musiały wydać więcej na wkład własny. Banki żądają teraz wniesienia oszczędności na poziomie nawet 30% wartości inwestycji.

PKO BP: jak odroczyć raty kredytu na czas epidemii? Formalności

Od 19 marca PKO BP umożliwia osobom dotkniętym skutkami pandemii COVID-19 zawieszenie spłaty 3 rat kredytu hipotecznego lub pożyczki gotówkowej. Wyjaśniamy, jak to zrobić online, i odpowiadamy na pytanie, w jaki sposób odroczenie wpłynie na wysokość przyszłych rat.

Tarcza antykryzysowa: mikroprzedsiębiorcy zaciągnęli już miliard zł bezzwrotnych pożyczek

Kwota kwietniowych wypłat dla mikroprzedsiebiorców w ramach pożyczek antykryzysowych przekroczyła już miliard zł – poinformowała PAP Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Nie wszystkie banki gotowe na zarazę. Kredytów 100% online udziela tylko kilka z nich

Stan epidemii okazał się sprawdzianem dla rynku finansowego. Wyniki przygotowania na zdalną obsługę wniosków kredytowych są fatalne. Test zdało zaledwie kilka banków.

Pracujesz w jednej z tych branż? Możesz mieć problem z dostępem do kredytu

Z ankiety przeprowadzonej przez Konfederację Lewiatan wynika, że już 69% firm planuje redukcję zatrudnienia. Banki nie pozostają obojętne na negatywne prognozy rynkowe i widmo nadchodzącego spowolnienia gospodarczego. Już teraz zawężają akcję kredytową, podwyższając dotychczasowe wymogi w zakresie minimalnej zdolności i wiarygodności finansowej.

Tarcza antykryzysowa dla samozatrudnionych: kto i kiedy może nie płacić składek ZUS?

Nawet 1,8 mln samozatrudnionych może skorzystać z szansy na niepłacenie składek ZUS. Wyjaśniamy, kto i na jakich zasadach zyska na tarczy antykryzysowej.

Koronawirus nie zmienił twojej sytuacji finansowej? Nie masz co liczyć na wakacje kredytowe na preferencyjnych zasadach

W odpowiedzi na apel władz publicznych banki wdrożyły uproszczone procedury ubiegania się o odroczenie płatności rat. Osoby, które zostały dotknięte skutkami pandemii, mogą bez wychodzenia z domu skorzystać z zawieszenia spłaty kredytu. Są jednak warunki.

Zmiana konta w czasie epidemii wcale nie musi być trudna

Na przelew, z pomocą kuriera, podczas wideorozmowy albo na selfie – żeby założyć konto bankowe, nie musisz wychodzić z domu. Sprawdziliśmy, które flagowe rachunki osobiste założysz przez internet.

8 sposobów na pokonanie kwarantannowej nudy

To dopiero drugi tydzień w domu, a ty już odchodzisz od zmysłów przez wszechobecną nudę? Mamy dla ciebie rozwiązanie. Dokładnie: 8 rozwiązań, które sprawią, że domowa kwarantanna spowodowana epidemią koronawirusa zamiast udręki stanie się okazją do przełamania życiowej rutyny.