PKO BP jako jedyny obsłuży Tarczę Finansową PFR dla Dużych Firm. Można już składać wnioski

2020-06-17 12:00:00

Polski Fundusz Rozwoju zaprosił bank do współpracy przy obsłudze i wypłatach pożyczek płynnościowych i preferencyjnych udzielanych największym przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii.

PKO Bank Polski jako lider sektora bankowego postawił sobie za cel wspieranie polskich przedsiębiorstw, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Tarcza Finansowa PFR jest istotnym elementem pakietu antykryzysowego dla firm, który pomoże ocalić wiele miejsc pracy i wrócić na ścieżkę wzrostu. - mówi Jakub Papierski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Wniosek można składać na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju www.pfrsa.pl/tarcza250. Do tej pory z pomocy korzystały mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Łączna kwota udzielonych subwencji wyniosła ponad 49,5 mld zł. Dziś po wsparcie mogą sięgnąć także duże firmy.

PKO BP będzie odpowiedzialny za prowadzeniem rachunków przeznaczonych do wypłaty środków, rejestrację i monitoring pożyczki oraz zabezpieczenie i obsługę operacyjną.

Do dostępnych środków wsparcia Tarczy Finansowej należą: preferencyjnie oprocentowane pożyczki płynnościowe, których celem jest zabezpieczenie płynności przedsiębiorstw udzielane do czterech lat (do 1 mld zł) oraz pożyczki preferencyjne będące rekompensatą strat spowodowanych obostrzeniami, wynikającymi z pandemii koronawirusa, udzielane na ten sam okres, ale to kwoty 750 mln zł, z możliwością umorzenia do 75 proc.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam