Ruszyła kolejna Tarcza Finansowa. Banki przyjmują już wnioski

2021-01-15 16:00:00

Od dziś za pośrednictwem systemów transakcyjnych banków przedsiębiorcy mogą składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy Finansowej 2.0. W ciągu zaledwie paru godzin spłynęło ich już kilkaset.

6,5 mld zł dla mikrofirm i drugie tyle dla małych średnich przedsiębiorstw - o takiej kwocie mowa w kolejnej odsłonie Tarczy Finansowej, uruchomionej z myślą o przedsiębiorcach, którzy ucierpieli przez lockdown. Rząd ustalił też kwotę 6,7 mld zł całkowitego umorzenia subwencji dla firm z listy 45 branż, które skorzystały z pomocy już przy pierwszej tarczy.

System składania wniosków jest w pełni zautomatyzowany i środki będą na kontach maksymalnie w ciągu 2 dni roboczych, jednak przedsiębiorcy muszą wcześniej złożyć deklaracje podatkowe JPK VAT.

Wniosek jest składany w kanałach elektronicznych banków, również przez banki można od decyzji się odwołać i również w bankowości elektronicznej można pomoc rozliczyć. W programie uczestniczy 17 banków komercyjnych i większość spółdzielczych - zaznaczył Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Już tej nocy napłynęło prawie 700 wniosków.

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam