Finanse na żywo

Blog finansowy Mikołaja Fidzińskiego

Kredyty gotówkowe na rok drogie, ale... jest też oferta za 0 zł

29.04.2016 14:42

Jak wynika z danych Comperia Analytics, średnie rynkowe oprocentowanie rzeczywiste kredytów gotówkowych na 2 tys. zł na rok wynosi obecnie aż 31,36%. Sami spójrzcie na wykres - od 2010 r. to najwyższy wynik...

 

Tym bardziej warto porównywać oferty, żeby uniknąć tych najdroższych! Jak wynika z nowego rankingu kredytów gotówkowych, najtaniej jest w Getin Noble Banku (tu kredyt dla nowych klientów jest zupełnie darmowy!), Alior Banku oraz Raiffeisen Polbanku, 

Lubię| 17 osób lubi
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Aplikacja mobilna Credit Agricole już dostępna!

29.04.2016 11:12

Miesiąc temu Marcin Malanowski pisał, że w banku Credit Agricole na ukończeniu są prace nad aplikacją mobilną. Dziś mamy potwierdzenie - aplikacja CA24 Mobile jest już dostępna! Na razie na systemy Android i iOS, a już wkrótce także na Windows Phone.

 

Więcej o aplikacji mobilnej Credit Agricole CA24 Mobile POD TYM LINKIEM.

Lubię| 14 osób lubi
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Cała moc możliwości zdobycia darmowych biletów do Multikina

28.04.2016 11:17

Lubisz nowości filmowe, ale w ramach oszczędności oglądasz je w Internecie a nie idziesz do kina? Przeczytaj to! 

 

Obecnie są aż 3 okazje żeby dostać za darmo vouchery na bilety do Multikina:

 

1. Promocja „Korzystaj z BLIK w BZWBK24 i odbierz nagrodę”. Trwa do 2 maja br. Należy wstawić zdjęcie na Instagramie pokazujące, jak korzysta się z BLIK w BZWBK24 mobile. Należy dodać hashtag #BZWBK oraz #BLIK i oznaczyć @bzwbk. Konkurs jest dla wszystkich, nie tylko klientów BZ WBK! Jury do 9 maja wybierze 50 zwycięzców i przyzna im po podwójnym voucherze do Multikina (voucher wazny do końca czerwca br.)

 

2. Otwierając konto osobiste Lubię to! Konto w Banku BPH do 31 maja br. oraz w ciągu kolejnych 30 dni przynajmniej raz logując się do systemu bankowości internetowej lub mobilnej otrzyma się SMS-em podwójny vouchery na bilety do Multikina. Vouchery należy wykorzystać do 23 grudnia br. Lubię to! Konto możesz otworzyć TUTAJ.

 

3. Płacąc BLIK-iem na stronie multikino.pl za min. 50 zł otrzyma się pojedynczy voucher wymienny na bilet na dowolny film do Multikina. Promocja trwa do 5 maja br.

Lubię| 15 osób lubi

Bank BPS zwycięzcą rankingu kredytów hipotecznych

27.04.2016 11:14

W kwietniowym rankingu kredytów hipotecznych na czoło wysunął się Bank BPS! Wszystko dzięki promocji, w ramach której marża może wynieść nawet 1,30%. Do Banku BPS trafi statuetka Comperia Stars! <-- więcej o Comperia Stars przeczytasz TUTAJ. 

 

Podium rankingu uzupełniają Bank Zachodni WBK oraz PKO Bank Polski. Co ciekawe, to zwycięzcy kolejno marcowego i lutowego zestawienia kredytów hipotecznych, i laureaci nagród Comperia Stars w tych miesiącach.

 

POD TYM LINKIEM ZNAJDZIESZ CAŁY RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH

Lubię| 17 osób lubi

Na co wydajemy pieniądze w maju?

26.04.2016 14:34

Ferratum Bank przebadał 1 000 swoich klientów pod kątem ich majowych wydatków. Wśród osób alarmujących o większych potrzebach finansowych w nadchodzącym miesiącu 27% mówi o wyjeździe na majówkę, 24% o remoncie, 13% o komunii, a 12%... o grillowaniu ;) 

 

Aż 39% badanych planuje na dodatkowe majowe wydatki przeznaczyć ponad 1000 zł.

 

Jak donosi Ferratum, liczba i wysokość majowych pożyczek z roku na rok znacznie wzrasta. 

 

Przypominam, że zamiast brać pożyczkę można o majówce (czy właściwie każdym innym planowanym wydatku) pomyśleć z wyprzedzeniem i oszczędzić na nią. Jak się do tego zabrać? O tym w artykule "Cenny wyjazd, czyli jak sfinansować wyjazd na majówkę?". Garść wskazówek także w tym odcinku Listów do Mikołaja.

Lubię| 18 osób lubi

Kiedy promocja minie, zysków trochę zaginie ;)

25.04.2016 9:37

W rankingach lokat czy kont oszczędnościowych przedstawiamy Wam najlepsze oferty obecnie na rynku. Wiele z nich jest jednak promocyjnych. W artykule "Zakładasz świetną lokatę? Sprawdź co stanie się po jej zakończeniu!" przebadałem oprocentowanie takich okazyjnych lokat po odnowieniu, i kont po przeminięciu promocji. W najgorszym wypadku oprocentowanie po promocji może być nawet... 40-krotnie niższe! 

Dlatego na przykładach pokazuję Wam, żebyście pilnowali swoich lokat i nie pozostawiali pieniędzy na pastwę losu. Bo tracicie szanse na lepsze odsetki. Bank z pewnością nie zadba o Wasze pieniądze tak, jak sami to możecie zrobić!

Lubię| 17 osób lubi

ZUS współpracuje z 2 bankami przy kontach dla seniorów

22.04.2016 14:02

Być może widzieliście reklamę Banku BPH ze staruszkami-spadochroniarzami (jeśli nie - film jest pod tym wpisem). Promuje ona Kapitalne Konto w wersji dla osób w wieku min. 55 lat pobierających emeryturę/rentę z ZUS. Na mocy umowy z ZUS, przez 2 lata prowadzenie rachunku jest bezpłatne (standardowo kosztuje 9,99 zł). Dodatkowo bank dorzuca od siebie 5-procentowy moneyback w aptekach - czyli zwrot części środków wydanych kartą. Użytkowanie karty do rachunku jest bezpłatne, podobnie jak m.in. wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju czy przelewy przez Internet, telefon lub w oddziale.

 

Podobną współpracę z ZUS prowadzi także bank Pekao. Tu przez pierwsze 2 lata dla emerytów darmowy jest rachunek Pomocne Konto.

 

W zamian za czasowe "zejście" z ceny konta ZUS promuje wśród swoich interesantów rachunki w Pekao i BPH. Wypłata świadczeń emerytalno-rentowych przelewem na konto, bez angażowania listonosza, to dla Zakładu wygoda i spoooooora oszczędność. ZUS już ok. 66% wszystkich świadczeń wypłaca na rachunki bankowe.

Lubię| 18 osób lubi

Cashback kartą MasterCard już wkrótce do 500 zł

21.04.2016 13:19

Jak wynika z informacji portalu Cashless.pl, MasterCard podwyższa limit wypłat cashback aż do 500 zł. Dziś wynosi on 300 zł (tyle samo dla kart Visa). Banki i organizacje płatnicze mają kilka miesięcy na wdrożenie zmiany. Więcej tutaj

 

Cashback to usługa wypłaty gotówki z kasy sklepu przy okazji płatności kartą za zakupy. Ot, taki substytut bankomatu ;) Więcej o usłudze cashback przeczytacie m.in. w artykule "Cashback - czyli jak wypłacać z kasy sklepu?".

Lubię| 19 osób lubi

MEGA PRZEWODNIK po kredycie hipotecznym

21.04.2016 11:01

Droga po kredyt mieszkaniowy jest kręta i wyboista. Koszty, dokumenty, umowy, kiedy wypłata itp. itd. - tyle rzeczy trzeba dopilnować! W artykule "Droga po kredyt hipoteczny - od czego zacząć?" przedstawiamy 5 kroków aby otrzymać kredyt na mieszkanie.

Lubię| 18 osób lubi

Konto bankowe to podstawa. Co robić żeby było tanie?

20.04.2016 16:49

Na Comperia.pl ukazał się niedawno artykuł Jacka Kasperczyka pt. "Pewność i bezpieczeństwo, czyli 5 powodów dlaczego warto mieć konto w banku?". Zapraszam do jego lektury, tekst jest po prostu świetny!

 

A ja tymczasem chciałbym rozprawić się z mitem, jakoby konta bankowe były drogie. Owszem, zdarzają się czasem jakieś podwyżki, ale znalezienie atrakcyjnych i bardzo tanich rachunków nadal jest bajecznie proste. Tym bardziej, jeśli przestrzega się kilku zasad rozsądnego posiadacza konta bankowego ;) Jak tanio bankować w 2016 r.? O tym w filmie.

 

 

Lubię| 23 osób lubi