Raiffeisen Digital Bank udostępnia nowe konto: darmowe i w pełni cyfrowe

2023-03-27 11:08:20

Po czasowej nieobecności nad Wisłą Raiffeisen (tym razem pod marką Raiffeisen Digital Bank) wraca, by poszerzyć grono odbiorców o polskich konsumentów. Orężem w walce o nowych klientów ma być darmowe konto osobiste: w pełni cyfrowe, z wirtualną kartą debetową Visa i aplikacją mobilną.

Polska historia grupy Raiffeisena sięga Raiffeisen Banku, który w 2013 roku - po przejęciu Polbanku - zmienił nazwę na Raiffeisen Polbank. W tej postaci działał do 2018 roku, kiedy to jego podstawową działalność przejął BGŻ BNP Paribas. Choć bank jako Raiffeisen Bank Polska nadal funkcjonował w Polsce, to nie brał aktywnego udziału w rynku usług konsumenckich, gromadząc jedynie niesprzedane aktywa (w tym kredyty hipoteczne w walutach obcych).

Raiffeisen (a konkretnie: Raiffeisen Bank International, będący właścicielem marki Raiffeisen Digital Bank) ponownie zawitał do Polski już w 2021 roku. Początkowo jego oferta obejmowała jedynie kredyty gotówkowe, dostępne w aplikacji. Teraz bank poszerzył swoją ofertę o tanie – a w zasadzie: bezpłatne (w zakresie podstawowych usług) – konto.

Ile kosztuje konto w Raiffeisen Digital Banku?

  • prowadzenie konta: 0 zł/mies.
  • obsługa wirtualnej karty debetowej Visa Gold: 0 zł/mies.
  • e-przelew w PLN: 0 zł
  • wypłaty gotówki z bankomatów (z funkcją zbliżeniową) w Polsce i za granicą: 0 zł

Warto nadmienić, że póki co bank nie oferuje fizycznych kart debetowych, a tylko te wirtualne.

Konto pozostanie prowadzone bezpłatnie bez wymogu minimalnego wolumenu transakcji ani wymogu wpływów pieniężnych.

Jak otworzyć konto w Raiffeisenie?

Rachunek osobisty w Raiffeisenie założymy wyłącznie w aplikacji mobilnej. Co ciekawe, bank nie oferuje usługi bankowości internetowej, więc na komputerach przez przeglądarkę konta ani nie założymy, ani nie obsłużymy. Aplikację banku na razie można pobrać jedynie na telefony z systemem Android, a wirtualną kartę debetową Visa Gold można podpiąć jedynie do Google Pay, choć bank niebawem ma udostępnić również aplikację na urządzenia z systemem iOS i możliwość korzystania z portfela Apple Pay.

Do otwarcia rachunku będzie potrzebne wykonanie aparatem w telefonie zdjęć obu stron dowodu osobistego i własnej twarzy. Wśród danych, które będą niezbędne do zawarcia umowy (podpisywanej przez SMS) znajdują się m.in. informacje o miejscu zamieszkania i osiąganych dochodach. Konto zostanie otwarte w kilka chwil po zakończeniu opisanego procesu.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam