Finanse na żywo

Blog finansowy Marcina Malanowskiego

Ważne dla chcących skorzystać z programu 500+

28.06.2016 16:08

Pierwsze wnioski o dofinansowanie z programu wsparcia rodzin 500+ można było składać już w 1 kwietnia. Zbliża się jednak ważny termin, od którego zależy czy osobom składającym wniosek zostanie wypłacone wyrównanie za 3 miesiące wstecz czy nie.

 

Wszyscy, którzy zdążą złożyć wniosek do 30 czerwca 2016 roku otrzymają wyrównanie za 3 miesiące tj. kwiecień, maj i czerwiec. Osoby, które ten termin przeoczą otrzymają świadczenie począwszy od miesiąca, w którym wpłynął prawidłowo wypełniony wniosek.

 

Dotrzymanie tego terminu wzbogaci więc Wasz portfel o dodatkowe środki.

 

Pamiętajcie, że wnioski można składać poprzez bankowość internetową. Niektóre banki, m.in. Plusbank dopiero niedawno wprowadziły taką możliwość.

Lubię| 2 osoby lubi
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Zwycięski mecz i darmowe gigabajty

27.06.2016 9:17

Na tegorocznych mistrzostwach Europy nasza drużyna odniosła kolejne zwycięstwo. Regulaminowe 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, musieliśmy na nie poczekać aż do rzutów karnych. Ale końcowy wynik 5:4 dał nam awans do ćwierćfinału.

 

Od początku trwania Euro 2016 kibicowanie wspierają Orange i T-mobile oferując darmowe GB za każdy wygrany mecz. Jako, że tym razem goli było sporo to i sporo jest gigabajtów.

 

W Orange otrzymać można aż 18 GB. Wystarczy tylko wysłać SMS-a o treści KARNY pod nr 277. Niestety tak duży pakiet jest ważny tylko przez 3 dni.

 

W T-Mobile natomiast do wzięcia jest 10 GB, ale za to na dłużej. Pakiet jest ważny przez jeden okres rozliczeniowy dla klientów abonamentowych lub 30 dni w Mix-ie i ofertach na kartę. Aby skorzystać z promocyjnego pakietu trzeba wysłać SMS o treści GOLSZW10 pod nr 499.

Lubię| 1 osoba lubi
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Nowy rodzaj zagrożenia w internecie

24.06.2016 15:10

Dotychczas aby sprawdzić czy logujemy się do prawdziwej strony banku zwracaliśmy uwagę na zieloną kłódkę umieszczoną w pasku adresu. Dawała ona nam informację, że strona, na której się znajdujemy zabezpieczona jest specjalnym certyfikatem gwarantującym bezpieczeństwo.

 

Okazuje się jednak, że hakerzy i na to znaleźli sposób. Związek Banków Polskich ostrzega przed nowym szkodliwym oprogramowaniem o nazwie PACCA, które potrafi wyświetlić kłódkę nawet do fałszywej strony.

 

Obecnie zalecane jest bardziej wnikliwe weryfikowanie wyświetlanych certyfikatów. Na poniższym zdjęciu umieszczono różnice pomiędzy fałszywym, a prawdziwym oznaczaniem certyfikatów.

Lubię| 1 osoba lubi

Kursy walut po BREXICIE

24.06.2016 11:17

Tak jak pisał dziś już Jacek Kasperczyk rynki finansowe szybko zareagowały na decyzję Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej. Bardzo duże wahania odnotowano również na rynkach walutowych.

 

Jeżeli komuś na dziś przypada spłata raty kredytu walutowego to musi przygotować się na inną wartość niż zwykle. Warto to wcześniej sprawdzić. Aktualne kursy walut oferowane w bankach znajdziecie na banki.pl.

Lubię

Banknot 500 zł już w lutym 2017

23.06.2016 12:41

Czy widzieliście już jak będzie wyglądał nowy banknot o nominale 500 zł? Jeśli nie to zapraszam do obejrzenia filmu, na którym Pani Barbara Jaroszek - wicedyrektor Departamentu Emisyjno-Skarbcowego NBP przedstawia projekt banknotu, zastosowane w nim zabezpieczenia oraz jakie potrzeby skłoniły Narodowy Bank Polski to emisji tak dużego nominału.

Tagi:#NBP
Lubię| 1 osoba lubi

300 zł na wakacyjne zakupy od BZ WBK

22.06.2016 14:27

Bank Zachodni WBK jest ostatnio wyjątkowo aktywny pod względem organizowania promocji związanych z blikiem, kartami kredytowymi, z Euro 2016 itp. W najnowszej akcji promocyjnej główną rolę gra właśnie karta kredytowa, a premiowane będą wydatki związane z wakacjami i podróżowaniem.

 

Maksymalnie zyskać można nawet 300 zł. Jak je otrzymać? Wystarczy do 31 lipca złożyć wniosek o kartę kredytową, a następnie dokonać nią płatności bezgotówkowych w biurach podróży lub w liniach lotniczych. Od każdej transakcji dokonanej w miesiącu otwarcia karty i w dwóch kolejnych, bank zwróci 5%, maksymalnie 300 zł.

Lubię| 4 osoby lubi

Pokaż nam jak kibicujesz!

22.06.2016 9:32

Jak zapewne wiecie w Comperii trwa promocyjna akcja Comperia Bonus 6, w której zakładając Konto Godne Polecenia w BZ WBK zyskać można 100 zł. O szczegółach tej promocji pisał Karol Wilczko w tym wpisie.

 

Ja chciałbym jednak skupić się na dodatkowym konkursie organizowanym w ramach tej samej akcji. Tytuł tego wpisu "Pokaż nam jak kibicujesz" to zarazem nazwa nowego konkursu. Już na pierwszy rzut oka wskazuje nam o co w nim chodzi. Aby wziąć w nim udział należy przesłać zdjęcie przedstawiające kibicowanie polskiej reprezentacji. Najlepsze prace zostaną nagrodzone trzema piłkami Euro 2016 oraz jedenastoma koszulkami reprezentacji Polski.

 

Ale uwaga! Przed wysłaniem pracy konkursowej konieczna jest rejestracja w promocji głównej, czyli Comperia Bonus 6. Zapraszam więc do rejestracji, kibicowania i wygrywania! :)

Lubię| 5 osób lubi

Droższe hipoteki w BZ WBK, ale...

21.06.2016 13:31

Bank Zachodni WBK 16 czerwca zmodyfikował swoją ofertę kredytów hipotecznych. Niestety nie obyło się bez podwyżek marży kredytowej. Jej wzrosty przyjęły wartość od 0,20 do 0,30 punktu procentowego. Obecnie najniższa marża jaką można uzyskać w BZ WBK wynosi 1,89%.

 

Jak się jednak okazuje pomimo podwyżki marży to nadal bardzo atrakcyjna oferta. W naszym jeszcze ciepłym rankingu kredytów hipotecznych zajęła drugie miejsce.

 

Pełny ranking znajdziecie TUTAJ.

 

A jeżeli chcecie dostosować parametry pod swoje potrzeby to zapraszam do porównywarki.

Lubię| 3 osoby lubi

PKO BP chwali się popularnością swojej aplikacji

20.06.2016 12:58

Jak podaje PKO Bank Polski jego aplikacja mobilna IKO ma już 600 tys. użytkowników, a liczba ta cały czas rośnie.

 

Aplikacja IKO pojawiła się na rynku w marcu  2013 roku, czyli nieco ponad 3 lata temu. Przez ten czas była ciągle udoskonalana, a wraz z każdą kolejną aktualizacją zyskiwała kolejne funkcje, m.in.: doładowania telefonu, podgląd kart czy kredytów, płatności BLIK i HCE. Od momentu jej wdrożenia użytkownicy wykonali za pomocą telefonów ponad 8,2 mln operacji.

 

Do najczęściej wykorzystywanych funkcji aplikacji IKO należą: sprawdzanie salda i historii konta, dokonywania przelewów i doładowań telefonów na kartę. A Wy? Też korzystacie z bankowych aplikacji mobilnych?

Lubię| 3 osoby lubi

Kolejny produkt Itaki i Eurobanku

17.06.2016 12:54

Kilka dni temu pisałem o promocyjnym koncie osobistym w Eurobanku przygotowanym dla klientów biura podróży ITAKA. Okazuje się, że ich współpraca na tym się nie kończy.

 

Posiadacze konta w Eurobanku mogą skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wakacji po promocyjnej cenie 1 zł za każdego uczestnika wycieczki. Za tą kwotę ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty, które mogą wystąpić w przypadku rezygnacji z wakacji.

 

Jakie warunki trzeba spełnić aby skorzystać z promocyjnych warunków?

- zarezerwować wakacje z oferty ZIMA 2016/17 najpóźniej do 31.08.2016 r.
- opłacić ubezpieczenie przelewem z konta w eurobanku

- wysłać potwierdzenie przelewu na adres promocja.eurobank@itaka.pl, podając w tytule wiadomości „eurobank” i numer rezerwacji imprezy.

Lubię| 2 osoby lubi