Finanse na żywo

Blog finansowy Jacka Kasperczyka

A ile to będzie kosztowało?

17.05.2017 16:51

W poprzednim wpisie pokazywałem Wam szybki sposób na ustalenie Waszej zdolności kredytowej, czyli maksymalnej kwoty kredytu jaką możecie zaciągnąć przy uzyskiwanych dochodach. Teraz dorzucam kalkulator liczący poziom rat kredytowych. Co jak co, ale to od tego parametru zależy stabilność Waszego budżetu domowego. Dlatego zanim zdecydujecie się na dane zobowiązanie sprawdźcie czy będziecie w stanie je spłacać. Wspomniany kalkulator znajdziecie TUTAJ.

Lubię
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Szybka pożyczka w PKO Banku Polskim
Wypłata nawet tego samego dnia, minimum formalności, możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków.
Sprawdź ofertę

Na jaki kredyt mnie stać?

17.05.2017 12:08

Marzenia dotyczące posiadania własnych czterech kątów często rozmywają się w starciu z szarą rzeczywistością. Koszt nabycia nawet niewielkiej kawalerki to wydatek liczony w setkach tysięcy złotych (od 100 to nawet 300 tys. zł). Co ciekawe, znaczna część osób planujących przeprowadzić transakcję zakupu mieszkania swoje możliwości finansowe opiera na wysokości kredytu hipotecznego jaki uda im się zaciągnąć. Na stronie Comperia.pl znajduje się kalkulator pozwalający w szybki i wygodny sposób obliczyć maksymalną kwotę takiego zobowiązania. Sprawdźcie sami na jaki kredyt możecie sobie pozwolić.

Lubię
Porównaj najlepsze kredyty
Porównaj najlepsze kredyty
0 zł za kontakt doradcy, 0 zł za poradę specjalisty, 0 zł za dopasowanie ofert
Sprawdź ofertę

Dla ceniących bezpieczeństwo

16.05.2017 15:25

W poprzednim wpisie mówiłem o tym, że każdy z nas ma inną tolerancję ryzyka. Jest to dobrze widoczne zwłaszcza podczas oszczędzania pieniędzy. Część osób "gra" agresywnie i lokuje swoje nadwyżki finansowe na rynku akcji czy walut, a inni wpłacają swoje oszczędności na typowe produkty bankowe jak konta i lokaty. I właśnie dla tej drugiej grupy społecznej na stronie Comperia.pl pojawił się artykuł zawierający zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych. Sprawdźcie sami gdzie teraz warto odkładać pieniądze?

Lubię| 2 osoby lubi

(Nie)bezpieczne oszczędzanie

16.05.2017 11:23

Pomnażanie pieniędzy to trudne zadanie. Największym wyzwaniem jest zwłaszcza dobór odpowiedniego instrumentu służącego do oszczędzania. Na rynku występują bowiem zarówno produkty bezpieczne (lokaty, konta oszczędnościowe), jak i bardziej agresywne (fundusze, akcje, obligacje przedsiębiorstw). Każda osoba dysponująca nadwyżkami środków pieniężnych zanim gdziekolwiek je ulokuje powinna określić swój profil ryzyka, czyli odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy woli niski, ale pewny zarobek - czy może wysokie zyski, ale z możliwością utraty części kapitału? Każdy z nas jest inny, więc odpowiedź na pewno nie będzie jednoznaczna.

Lubię| 1 osoba lubi

BLIKUJEMY na potęgę

15.05.2017 15:47

W I kwartale 2017 roku Polacy zrealizowali blisko 6 mln transakcji BLIKIEM. To bardzo duża ilość, gdyż w pierwszych dwóch latach funkcjonowania systemu liczba operacji oscylowała w granicach 10 mln. Tak duży skok operacji "BLIKOWYCH" wynika z tego, że mocno wzrosła ilość płatności za zakupy w internecie (ponad 3,6 mln). Te ostatnie rozwinęły się dzięki metodzie tzw. jednego kliknięcia, dzięki której dokonywanie transakcji online jest jeszcze szybsze i wygodniejsze.

Lubię| 2 osoby lubi

Promocja hipotek w Raiffeisen Polbank

15.05.2017 11:13

Raiffeisen Polbank wprowadził do swojej oferty nową promocję kredytów hipotecznych, dzięki której standardowa marża kredytowa może zostać obniżona do poziomu 1,89 proc. Co więcej, od osób wykupujących ubezpieczenie na życie lub od utraty stałego źródła dochodów, nie będzie pobierana prowizja za udzielenie kredytu. Promocja trwa do 30 czerwca 2017 roku.

Lubię| 3 osoby lubi

Marne te odsetki

12.05.2017 16:32

W tym tygodniu zachęcałem Was do zapoznania się z nowym rankingiem lokat bankowych (roczne depozyty na kwotę 10 tys. złotych). Oprocentowanie najlepszych produktów występujących w tym zestawieniu nieznacznie przekracza poziom 2 proc. w skali roku. Musicie jednak wiedzieć, że to bardzo dobra stawka, ponieważ średnia rynkowa dla tych instrumentów oscyluje w granicach 1,32 proc. w skali roku. To się nazywa "marny" zarobek.

Lubię| 3 osoby lubi

Paybynet coraz szerszy

12.05.2017 12:30

Paybynet to usługa KIR umożliwiająca szybki transfer środków bezpośrednio z rachunku nadawcy na rachunek odbiorcy (jest to dość ważne w przypadku wykonywania przelewów do organów administracji państwowej) - dotychczasowe rozwiązania często w polu nadawcy wpisywały nazwę pośrednika wykonującego operację. Na dzień dzisiejszy usługa paybynet jest dostęna w Aliorze, Millennium, Pekao, Citi Handlowym, Plus Banku, Nest Banku, Idea Banku, Noble Banku, Getinie i wybranych bankach spółdzielczych. Już niedługo pojawi się ona także banku BGŻ BNP Paribas oraz PKO BP. Tym samym z tego udogodnienia będzie mogła korzystać naprawdę znaczna część społeczeństwa.

Lubię| 4 osoby lubi

Załóż sobie bank

11.05.2017 15:53

Bankowość to jedna z najważniejszych branż w gospodarce. Wynika to z faktu, że to właśnie banki poprzez udzielanie kredytów i pożyczek wspierają rozwój każdego segmentu rynkowego. Nie ma znaczenia czy dane zobowiązanie zaciąga osoba fizyczna, mikro przedsiębiorca czy duży koncern - i tak wszystkie pożyczone pieniądze ostatecznie wpłyną na wzrost konsumpcji. Czy zdarzyło Wam się kiedyś pomarzyć o tym aby samemu zostać właścicielem banku? Teraz taka operacja jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy przystąpić do sieci franczyzowej danego banku i rozpocząć działalność. Już teraz można otworzyć placówkę działającą pod szyldem Alior Banku, Nest Banku, Getin Banku czy Eurobanku. Wybór jest  spory, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Lubię| 3 osoby lubi

Lokata na 5 procent od BGŻOptima

11.05.2017 11:30

W ofercie Banku BGŻOptima pojawiła się nowa lokata, której oprocentowanie może sięgnąć nawet 5 proc. w skali roku. Jest to trzymiesięczny depozyt powiązany z funduszami inwestycyjnymi zarządzanymi przez TFI BGŻ BNP Paribas SA. Minimalna kwota lokaty to 1 tys. złotych, a maksymalna jej wysokość nie może być większa niż połowa środków zainwestowanych w fundusze. Innymi słowy, aby skorzystać z oferty potrzebujemy minimum 3 tys. złotych (2 tys. zł inwestujemy w fundusze, 1 tys. zł idzie na depozyt). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie banku.

Lubię| 4 osoby lubi