Polisa mieszkaniowa w Warcie teraz z ochroną od COVID-19

2020-05-08 17:35:08

Warta wprowadza do umów polis mieszkaniowych dodatkowe klauzule, rozszerzające zakres ochrony, w tym o zachorowanie na COVID-19.

Celem zmian jest zapewnienie ubezpieczonym jeszcze skuteczniejszej przed skutkami zagrożeń, z jakimi styka się na co dzień każdy w domu, m.in. pracując zdalnie. Nowością jest m.in. objęcie ubezpieczonych ochroną na wypadek zachorowania na COVID-19. Chory (do 67 roku życia) otrzyma pomoc finansową w postaci dziennego świadczenia za pobyt w szpitalu.

Ubezpieczenie mieszkaniowe zostało przez Wartę rozszerzone o klauzulę "Spokojna głowa", zapewniające odszkodowanie za szkody powstałe w wyniku pozostawienia podłączonych do prądu urządzeń, w tym żelazka, telefonu, prostownicy do włosów, komputera, a nawet pozostawienia na włączonej kuchni czajnika lub garnka.

Osoby korzystające z polis mieszkaniowych mogą liczyć również na większą dostępność pakietu korzyści, który m.in. uwzględnia pokrycie kosztu leczenia zwierząt domowych (kota lub psa). Koneserów sztuki ucieszy z kolei zniesiony wymóg posiadania wyceny cennych przedmiotów o jednostkowej wartości do 10 000 zł.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam