Ominęła Cię podróż w wyniku pandemii? PKO Ubezpieczenia odda Ci składkę

2020-03-20 13:28:52

PKO Ubezpieczenia w ten sposób dołącza się do akcji #zostanwdomu, zapobiegającej rozprzestrzenianiu się epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Odwołanie zaplanowanej podróży wiąże się z kosztami. Nie chodzi tylko o rezerwacje biletów czy pokoju hotelowego, ale także o wykupione ubezpieczenia. PKO Ubezpieczenia, działając odpowiedzialnie, umożliwia klientom minimalizowanie strat wynikających z aktualnej sytuacji i zwraca składkę za wykupione ubezpieczenie podróżne, które było objęte aktywną ochroną od 11 marca br. Zwrot środków jest możliwy na podstawie zgłoszenia dokonanego telefonicznie bądź mailowo.

Akcja #zostanwdomu jest skutkiem szerzącej się w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa o nazwie SARS-CoV-2. Wirus ten powoduje chorobę nazwaną Covid-19, jest to śródmiąższowe zapalenie płuc. Na ciężki przebieg zakażenia, który skutkować może śmiercią, najbardziej narażone są osoby starsze oraz te z osłabionym układem odpornościowym (np. pacjenci onkologiczni), ze współwystępującymi innymi chorobami (najczęściej chorobami serca i układu krążenia oraz chorobami dróg oddechowych). Wirus ten bardzo łatwo przenosi się z człowieka na człowieka, dlatego tak ważne jest w aktualnej sytuacji izolowanie się od innych ludzi, by nie przenosić wirusa na kolejne osoby. Należy pamiętać o utrzymywaniu od ludzi odstępu min. 1,5 metra, częstym myciu rąk i niedotykaniu ust, oczu i nosa, ponieważ to właśnie przez błony śluzowe wirus wnika do organizmu.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam