Konto Jakie Chce przekształca się w Konto Santander. Będzie drożej?

2023-07-03 13:57:33

Santander Bank Polska zmienia nazwę Konta Jakie Chce, a wraz z nią kilka pozycji w cenniku. Od lipca m.in. wzrasta standardowa opłata za kartę, a spada za korzystanie z bankomatów, zmienia się warunek bezpłatności konta i pojawia się opłata za wypłaty i wpłaty gotówki w placówkach banku.

Od 1 lipca Konto Jakie Chce zmienia nazwę na Konto Santander. Zmiana dotyczy nie tylko nowo zakładanych rachunków, ale również tych prowadzonych już dla obecnych klientów. 

Oprócz samej nazwy zmienia się również kilka pozycji w cenniku powiązanym z rachunkiem.

Znikają dotychczasowe warunki, które umożliwiały korzystanie z konta za 0 zł. W ich miejsce pojawia się nowa zasada: zarówno konto, jak i karta Dopasowana będą udostępniane za 0 zł/mies. wtedy, gdy w danym miesiącu użytkownik konta zapłaci kartą lub BLIKIEM min. 300 zł. Przypomnijmy, że do wczoraj opłata miesięczna za prowadzenie Konta Jakie Chcę i opłata miesięczna karty Dopasowanej wynosiły 0 zł, dzięki wpływom min. 500 zł i 1 płatności kartą lub BLIKIEM.

Od dziś brak warunku bezpłatności konta i karty będą się wiązać z naliczeniem standardowej opłaty miesięcznej za prowadzenie Konta Santander: 6 zł oraz za kartę Dopasowaną: 9 zł miesięcznie (zmiana z 8 zł na 9 zł).

Sumę wykonanych płatności można wygodnie sprawdzić w Poradniku cenowym w bankowości internetowej i mobilnej.

Użytkownicy Konta Santander od dziś mogą korzystać w bankowości internetowej i mobilnej bez opłat i w nieograniczonej ilości z:

  • przelewów natychmiastowych
  • przelewów zwykłych w PLN
  • przelewów na telefon BLIK
  • Przelewów24
  • poleceń zapłaty i zleceń stałych

Od lipca posiadacze Konta Santander będą mogli taniej wypłacać gotówkę kartą Dopasowaną z bankomatów innych niż Santander Banku. Opłata za wypłatę gotówki wynosi teraz nie 5 zł, a 3 zł, a z Pakietem bankomatowym, który od teraz kosztuje nie 7 zł, a 5 zł/mies., będzie można wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą bez opłat od pojedynczej wypłaty.

Bez prowizji mogą również pobierać z bankomatów gotówkę BLIKIEM, bankomatów oznaczonych logo BLIK.

Żadnych warunków, aby korzystać z prowadzenia Konta Santander za 0 zł/mies., nie muszą spełniać osoby do 25 roku życia. Podobnie bez opłat mogą wykonywać przelewy, w tym polecenia zapłaty i zlecenia stałe, a także przelewy natychmiastowe i na telefon BLIK. Z opłaty zwolnione są również wypłaty gotówki BLIKIEM z bankomatów z logo BLIK oraz wypłaty bankomatowe za pomocą karty Dopasowanej za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za granicą (dotyczy tylko opłaty banku).

Nowością w cenniku jest opłata 10 zł za wpłatę i wypłatę gotówki w placówkach banku.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam