Kiedy dojdzie przelew z VeloBanku?

2024-01-10 11:39:30

Masz konto w VeloBanku i potrzebujesz szybkiej informacji o czasie realizacji przelewów? Jeśli wykonujesz przelew do innego banku, pieniądze wyjdą z twojego konta w ramach najbliższej sesji wychodzącej: o 8:15, 12:15 lub 14:30. Jeśli natomiast spodziewasz się wpłaty, stan swojego konta sprawdź po godz.: 10:00, 14:00 i 17:00.

Zwykłe przelewy międzybankowe są przesyłane przez system ELIXIR w ramach – standardowo – trzech sesji wychodzących i trzech sesji przychodzących, odbywających się w dni robocze.

Godziny rozpoczęcia poszczególnych sesji nieco się różnią w poszczególnych bankach. Warto przy tym podkreślić, że są to godziny „rozpoczęcia” sesji, a sam proces księgowania może potrwać pewien czas, zależnie od wielu czynników, takich jak obciążenie systemu czy przyjęte procedury w danym banku. Oznacza to, że bank, którego sesja przychodząca została wyznaczona np. na 17:00, może w praktyce zaksięgować wpłatę na konto klienta np. o 17:06.

Jeśli chcesz, by twoja wpłata szybkiej dotarła na konto odbiorcy, możesz skorzystać z płatności Blik lub przelewów natychmiastowych, np. Express Elixir lub BlueCash. Miej jednak na uwadze, że większość z opcji przelewów ekspresowych jest płatna, a przy tym może wiązać się z ograniczeniami kwotowymi transferowanych środków.

Przelewy wewnętrzne, tj. te dokonywane w obrębie tego samego banku, są realizowane w czasie rzeczywistym, ponieważ nie przechodzą przez system ELIXIR.

Godziny sesji wychodzących ELIXIR w VeloBanku

  • 8:15
  • 12:15
  • 14:30

Godziny sesji przychodzących ELIXIR w VeloBanku

  • 10:00
  • 14:00
  • 17:00

Aby zlecona przez ciebie transakcja została przeprowadzona w godzinie danej sesji, zlecenie przelewu środków musi nastąpić przed czasem rozpoczęcia sesji.

W przypadku oczekiwania na wpłatę, miej na uwadze, że środki wysłane przez nadawcę muszą najpierw przejść przez sesję wychodzącą jego banku, a dopiero po tym zostaną odebrane przez twój bank, w ramach najbliższej sesji przychodzącej.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam