Artykuły

Za Iplę zapłacisz BLIKIEM

IPLA, polski serwis VOD (wideo na żądanie) należący do Cyfrowego Polsatu, uruchomił możliwość opłacania za pomocą BLIKA. Ta opcja dostępna jest w przypadku korzystania z urządzenia Smart TV.

Nowa promocja PKO BP - dostęp do HBO na 30 dni

PKO BP wykorzystuje popularność serwisów VOD (Video On Demand, wideo na żądanie) i oferuje kod na 30 dni dostępu do HBO GO. Żeby jednak skorzystać z tej promocji, należy spełnić kilka warunków.

3 pomysły co zrobić z 500 zł na dziecko - Listy do Mikołaja #23

W 23. odcinku "Listów do Mikołaja" 3 pomysły na rozsądne wykorzystanie 500 zł na dziecko podrzuca Mikołaj Fidziński, szef redakcji Comperia.pl.

Ochrona dokumentów tożsamości - Listy do Mikołaja #22 o Nieskradzione.pl z Marcinem Gozdkiem

W 22. odcinku Listów do Mikołaja gościem Mikołaja Fidzińskiego jest Marcin Gozdek, Dyrektor Departamentu Rynku Detalicznego Biura Informacji Kredytowej i współtwórca Nieskradzione.pl. Rozmowa dotyczy ochrony dokumentów tożsamości - jak nie paść ofiarą oszustwa.

Jak tanio bankować w 2016 r. - Listy do Mikołaja #21

W 2016 r. znów częściej słyszymy, i będziemy słyszeć, o podwyżkach cen kont osobistych niż o świetnych promocjach. Jednak dalej można tanio i mądrze bankować. Jak? W 21. odcinku "Listów do Mikołaja" 4 przykazania daje Mikołaj Fidziński, szef redakcji Comperia.pl.

Portret finansowy Polaków - Listy do Mikołaja #20 z prof. dr hab. Małgorzatą Bombol (SGH)

W 20. odcinku Listów do Mikołaja wyjątkowy gość Mikołaja Fidzińskiego - prof. dr hab. Małgorzata Bombol ze Szkoły Głównej Handlowej. Bazując na raporcie Deutsche Banku "Portret finansowy Polaków 2015. Plany na 2016 rok" rozmowa o tym jak Polacy radzą sobie z finansami osobistymi.

Banki płacą klientom za kredyty - Listy do Mikołaja #19

Za kredyt to kredytobiorca płaci bankowi - to jasne i proste. Ale niecodzienna sytuacja na rynku kredytów we frankach sprawiła... że to banki powinny klientom płacić odsetki. Jak to możliwe? O tym w 19. odcinku Listów do Mikołaja mówi Mikołaj Fidziński, szef redakcji Comperia.pl.

Co gdy nie spłacę pożyczki? - Listy do Mikołaja #18 z Martyną Długoszewską

Co zrobić w sytuacji, gdy nie możemy na czas spłacić pożyczki? Czy czekać na upomnienie od pożyczkodawcy czy samemu podjąć odpowiednie kroki? Co, kiedy sprawa trafi do sądu? O tym wszystkim w 18. odcinku Listów do Mikołaja Mikołaj Fidziński rozmawia z Martyną Długoszewską ze Związku Firm Pożyczkowych.

Jak zarabiać więcej - Listy do Mikołaja #17 z Tomkiem Jaroszkiem

Budżet domowy ma tak naprawdę dwie strony – to co do niego wpływa, i to co z niego wypływa. Zamiast skupiać się tylko na oszczędzaniu, czyli tamowaniu odpływu pieniędzy, można próbować też coś dodatkowo do tego budżetu dolewać. To wcale nie takie trudne, o czym w rozmowie z Mikołajem Fidzińskim przekonuje Tomek Jaroszek z Doradca.tv.

Marty "Karol" McFly wylądował dziś (21.10.2015) w Polsce

Marty "Karol" McFly powrócił do przyszłości w wylądował w Polsce, w Comperia.pl. Musicie to zobaczyć!

Czy firmy pożyczkowe sprawdzają w BIK? - Listy do Mikołaja #16 z Martyną Długoszewską

Czy firmy pożyczkowe sprawdzają w BIK? Kto korzysta z usług firm pożyczkowych? Ile wniosków odrzucają firmy pożyczkowe? Między innymi te informacje i ciekawostki w 16. odcinku Listów do Mikołaja podrzuca gość Mikołaja Fidzińskiego - Martyna Długoszewska ze Związku Firm Pożyczkowych.

Procent składany i oszczędzanie długoterminowe - Listy do Mikołaja #15 z Tomkiem Jaroszkiem

W 15. odcinku Listów do Mikołaja Mikołaj Fidziński rozmawia z Tomaszem Jaroszkiem z bloga Doradca.tv o procencie składanym, odkładaniu na emeryturę, oszczędzaniu długoterminowym i depozytowej polityce banków.

Jak oszuści wyłudzają pożyczki? - Listy do Mikołaja #14 z Martyną Długoszewską

W 14. odcinku Listów do Mikołaja kolejna rozmowa z Martyną Długoszewską z biura prasowego Związku Firm Pożyczkowych - tym razem o tym jak nie paść ofiarą wyłudzenia pożyczki, zakładaniu przez oszustów fałszywych kont "na słupa", i jak mogą pomóc w takiej sytuacji specjaliści z infolinii konsumenckiej ZFP.

Jak zmotywować się do oszczędzania? Listy do Mikołaja #13 z Tomkiem Jaroszkiem

W 13. odcinku Listów do Mikołaja o tym jak ważne w oszczędzaniu jest określenie celu, i o rozbrajaniu dużych kwot - czyli że łatwiej jest oszczędzać małe sumy niż duże ;) Mikołaj Fidziński z Comperia.pl i Tomek Jaroszek z Doradca.tv pokazują jak zmobilizować się do oszczędzania.

To powinieneś wiedzieć o Związku Firm Pożyczkowych - Listy do Mikołaja #12 z Martyną Długoszewską

W 12. odcinku Listów do Mikołaja rozmowa z Martyną Długoszewską z biura prasowego Związku Firm Pożyczkowych - o tym czym jest ZFP, czy firmy "ze słupa" są jego członkami, jak rozróżnić firmę pożyczkową od oszusta.

Sposoby na oszczędzanie. Listy do Mikołaja #11 - z Tomkiem Jaroszkiem z Doradca.tv

W 11. odcinku Listów do Mikołaja sprytne sposoby na bezbolesne oszczędzanie podsuwa Tomek Jaroszek z bloga Doradca.tv!

Listy do Mikołaja #10 - o płaceniu telefonem z Witkiem Tomaszewskim z Telepolis.pl

W 10. odcinku (mały jubileusz!) "Listów do Mikołaja" wywiad - gościem jest Witek Tomaszewski z serwisu Telepolis.pl. Z Witkiem rozmawiamy o płatnościach telefonem - czy jest do tego potrzebna korbka, czy sprzedawcy zawsze wiedzą o co chodzi, i czy to bezpieczne?

Listy do Mikołaja #9 - o darmowych pożyczkach

Darmowe pożyczki to hit już nie tylko w wielu firmach pożyczkowych, ale także w pojedynczych bankach czy SKOK-ach. Ale trzeba być doprawdy naiwnym, żeby wierzyć, że takie kredyty to po prostu przejaw dobroduszności. Gdzie jest haczyk? O tym w 9. odcinku Listów do Mikołaja mówi Mikołaj Fidziński, bloger naczelny Comperia.pl.

Listy do Mikołaja #8 - o wakacjach na kredyt

Jak wybierać oferty pożyczek? Jak bardzo oferty różnią się między sobą? I w końcu – czy w ogóle pożyczka na wakacje to dobre rozwiązanie? O tym wszystkim w 8. odcinku Listów do Mikołaja mówi Mikołaj Fidziński, bloger naczelny Comperia.pl.

Listy do Mikołaja #7 - co zrobić gdy zaginie dokument tożsamości?

Statystycznie co ok. 4 minuty Polacy zastrzegają utracony dokument tożsamości. I bardzo dobrze, że to robią - dzięki temu minimalizuje się ryzyko oszustw - m.in. wyłudzenia pożyczek. Co zrobić, gdy zaginie dokument tożsamości? W 7. odcinku „Listów do Mikołaja” tłumaczy to Mikołaj Fidziński, bloger naczelny Comperia.pl.