17.06.2011, 10:07

Kredyt Bank z kredytem technologicznym

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kolejna już w tym tygodniu wiadomość z Kredyt Banku. Tym razem bankowcy z tej firmy informują o nowym kredycie technologicznym dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Kredyt ten jest możliwy dzięki niedawno podpisanej umowie zawartej pomiędzy Kredyt Bankiem a Bankiem Gospodarki Krajowej.

Celem kredytu technologicznego jest finansowanie innowacyjnych inwestycji związanych z zakupem czy wdrożeniem produkcji nowych wyrobów lub ich modernizacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Przykładem takich inwestycji są m.in. zakup, leasing czy najem środka trwałego, nieruchomości, wartości niematerialnych i prawnych, a także wdrożenie własnej nowej technologii. Dzięki temu można śmiało powiedzieć, że zakres celów na jaki jest udzielany ten kredyt jest dość szeroki i przy odrobinie kreatywności przedsiębiorcy nie powinni mieć problemów z jego uzyskaniem.

Jedną z podstawowych cech tego kredytu jest możliwość otrzymania wsparcia ze środków Funduszu Kredytu Technologicznego w formie premii technologicznej. Premia ta jest udzielana przez Bank Gospodarstwa Krajowego i jest przeznaczona na częściową spłatę rat do Kredyt Banku.

Maksymalna wysokość kredytu może sięgać 75 proc. wydatków które kwalifikują się jako inwestycja technologiczna. Z kolei maksymalna kwota premii technologicznej może wynosić dla jednego przedsiębiorcy nawet 4 mln zł.

Kredyt ten jest bardzo ciekawą ofertą dla przedsiębiorców, pozwalającą na otrzymywanie finansowania częściowo również ze środków publicznych. Największą zaletą tego produktu jest właśnie premia technologiczna. Warto również zwrócić uwagę na pomoc banku w finansowaniu inwestycji oraz przekazywaniu dokumentacji i informacji związanych z ubieganiem się i rozliczaniem się pomiędzy klientem a BGK.

Najbliższy nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się już niedługo bo 20 czerwca. Bankierzy Kredyt Banku już przyznają, że zainteresowanie produktem wśród klientów jest wysokie. Do rozdysponowania jest 278 mln zł.

Warto się spieszyć, bo – jak zauważa Dariusz Kucharczyk z Departamentu Bankowości dla Przedsiębiorstw w Kredyt Banku – prawdopodobnie jest to jedna z ostatnich możliwości dotacji z funduszy unijnych do 2014 roku.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.06.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2795 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Opinie o Alior Banku - czy naprawdę najlepszy ? 25.2.2016 15:43 przez:
tmaria

forum o kredytach

Forum o lokatach
lokata strukturyzowana Kredyt Bank 18.2.2016 11:59 przez:
Nikatr
Millenium Bank- czy warto założyć lokate z opr.3,25% ? 7.3.2016 10:52 przez:
bertele

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Fundusz Jeremie- najlepsze wsparcie dla firm? 18.4.2016 20:55 przez:
Basia
Pieniądze na początek 18.5.2014 19:54 przez:
Felicja

forum finansowe dla firm