28.02.2018, 19:29

Ranking kredytów hipotecznych - luty 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów hipotecznych - luty 2018

Nawet przy kredycie hipotecznym na tak niską kwotę jak 150 tys. zł, możesz zaoszczędzić na ratach ponad 100 zł miesięcznie (zakładając 15-letni okres spłaty). Wystarczy, że przed wybraniem banku, porównasz oferty pod kątem wysokości marży, prowizji i dodatkowych kosztów. Nie masz czasu? Nie szkodzi – zrobiliśmy to za Ciebie.

Ostatni miesiąc upłynął na rynku kredytów hipotecznych bardzo spokojnie. Zmian w ofertach doświadczyliśmy niewiele. Kredytobiorcy wciąż mogą się cieszyć niskimi ratami, niestety to zasługa przede wszystkim niskich stóp procentowych. A te w końcu wzrosną. Pierwsze podwyżki WIBOR-u najprawdopodobniej czekają nas już za rok. Dla spłacających raty hipoteczne będzie to oznaczać nieubłagany wzrost miesięcznych zobowiązań wobec banku. Przynajmniej w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Warto mieć jednak na uwadze, że nawet kredyty z oprocentowaniem stałym nie są całkowicie odporne na zmiany stóp procentowych obowiązujące na rynku międzybankowym (które wpływają na zmienny składowe oprocentowania kredytów). W umowach tego rodzaju wysokość oprocentowania, ustalona przy podpisywaniu umowy, jest zamrażana tylko na kilka pierwszych lat, po upływie których zmiany wysokości bieżących rat będą podlegały takim samym zależnościom, jak w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym.

Widmo podwyżek stóp procentowych powinno uczulić przyszłych kredytobiorców na zwiększenie ponoszonych kosztów kredytowych. By negatywne zmiany nie dały się we znaki, warto podczas wybierania kredytu zwrócić uwagę na to, by rata nie stanowiła zbyt dużej części comiesięcznych wydatków. Oczywiście najlepiej wyselekcjonować spośród wszystkich ofertę tę najtańszą, dzięki czemu nie przepłacimy za kredyt. Gdzie szukać tych najtańszych propozycji, możecie zobaczyć poniżej.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Marża

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA

1 067 zł

1,7%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

1,7%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 071 zł

1,75%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna dla klientów VIP

1074 zł

1,79%

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny

1 075 zł

1,8%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

1,86%

Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy

1 081 zł

1,89%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Pierwsza lokata kolejny już raz należy do duetu BOŚ Banki Bank BPS. Oferty obu banków cechuje niska marża (1,7%). Tuż za nimi w zestawieniu znalazł się Bank Pekao z niewiele wyższą marżą: 1,75%.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.02.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2733 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Jesień w nowym M - mBank obniża marże kredytów hipotecznych
Marża obniżona do nawet 1,9% i 0,5% prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego - to podstawowe warunki promocji mBanku, która potrwa jeszcze przez miesiąc. Preferencyjne stawki cenowe dostępne są dla klientów z kontem osobistym, którzy ubezpieczą się na życie.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.
Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2018
Rata 1064 zł przy marży 1,65% i prowizji 1,15% - na takie warunki spłaty przygotować się powinny osoby, które chcą najtaniej pożyczyć 150 000 zł na 15 lat. Więcej o dostępnych ofertach finansowania zakupu mieszkań w sierpniowym wydaniu rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.