21.04.2016, 08:47

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016
Ledwie co obchodziliśmy w Polsce Wielkanoc, a tu przed nami kolejna okazja do spędzenia kilku dni w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Majówka, bo to o niej mowa, to nie tylko czas, w którym rzesze Polaków wyjadą na zasłużony wypoczynek, ale także dość kosztowne wydarzenie. Zastanawiacie się skąd wziąć pieniądze na taką eskapadę? Jedną z opcji może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który bank oferuje obecnie najtańszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to jedna z najszybszych metod pozyskania pieniędzy, które można wykorzystać na dowolny cel. Wynika to z faktu, iż produkty te są oferowane niemal przez każdy bank oraz że do ich zaciągnięcia wystarczy posiadać stałe źródło dochodu. Nie bez znaczenia jest także zdolność do terminowego regulowania rat kredytowych, a także pozytywna historia kredytowa.

Gdzie po kredyt?

Jakiś czas temu porównywarka finansowa Comperia.pl przeprowadziła ankietę wśród aktywnych użytkowników portalu Fast50Club. Jedno z pytań dotyczyło właśnie zobowiązań gotówkowych. Z zebranych odpowiedzi wynika, że osoby zainteresowane takim produktem najczęściej poszukują kredytu na kwotę 2 tys. złotych, którą można spłacić w ciągu dwunastu miesięcy. Sprawdźmy, który bank posiada najtańszy taki instrument.

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 2 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Getin Noble Bank
Darmowy Kredyt
166,67 zł
0,00%
0,00%
Alior Bank
Oferta 0%
175,00 zł
5,00%
9,49%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
182,63 zł
5,00%
18,66%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
182,67 zł
5,00%
18,70%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
182,84 zł
3,99%
18,92%
BOŚ Bank
EKO Pożyczka
183,55 zł
5,00%
19,80%
Inteligo
Pożyczka Inteligo
184,62 zł
5,00%
21,13%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Getin Noble Bank. Oferta o wiele mówiącej nazwie "Darmowy Kredyt" jest udzielana całkowicie za darmo. Oznacza to, że osoba która zaciągnęła takie zobowiązanie nie poniesie żadnych kosztów związanych z jego obsługą. Jedynym wydatkiem będzie tylko comiesięczna spłata pożyczonego kapitału. Niestety z tego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci Getin Noble Banku.

Drugie miejsce na podium zajął Alior Bank ze swoim kredytem o nazwie "Oferta 0%". Jak sama nazwa wskazuje oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi równe zero. Jedynym kosztem ponoszonym przez klienta jest prowizja pobierana za udzielenie kredytu w wysokości 5 proc. Tak atrakcyjne warunki sprawiają, że RRSO tego zobowiązania wynosi zaledwie 9,49 proc., a rata nie przekracza 175 złotych.

Trzecia lokata w zestawieniu padła łupem ponownie kredytu gotówkowego dostępnego w Getin Noble Banku. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 18,66 proc., a miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się w kwocie 182,63 zł.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się kredyty oferowane przez Inteligo, BOŚ Bank, Santander Consumer Bank oraz Raiffeisen Polbank. W każdej z tych instytucji miesięczna rata kredytowa nie przekracza poziomu 185 złotych. Na szczególną uwagę zasługują jednak dwie ostatnie wymienione instytucje, w których to miesięczne obciążenia związane ze spłatą tych zobowiązań wynosi poniżej 183 złotych.

Kredyty gotówkowe to dobry sposób na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków. Trzeba jednak pamiętać, że zaciągniecie takiego zobowiązania wiąże się z kosztami. Do tych podstawowych zaliczamy między innymi oprocentowanie, prowizję czy ubezpieczenie. Dlatego też decyzja o skorzystaniu z jakiegokolwiek zobowiązania powinna zostać dobrze przemyślana, a wręcz poprzedzona odpowiednimi wyliczeniami.

Na zakończenie warto wspomnieć, że zwycięzca dzisiejszego rankingu otrzymuje wyróżnienie w postaci statuetki Comperia Stars co uprawnia go do wzięcia udziału walce o tytuł najlepszego kredytu gotówkowego w całym 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.04.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2018
Chcesz pożyczyć 5000 zł na 3 lata? Najniższą ratę zapłacisz w Alior Banku - wynika z wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych, przygotowanego przez Comperia.pl. Z nowej promocji Pożyczki na Piątkę skorzystają nowi klienci banku, którzy umowę zawrą przez Internet.
Ranking kredytów gotówkowych - sierpień 2018
Wakacyjna pożyczka pilnie potrzebna? W sierpniu 5 000 zł najtaniej zdobędziesz w Citi Handlowym, ale łatwo nie będzie. Warunek: konto Citi Priority, na którym utrzymywane jest saldo min. 100 000 zł. Osoby, które nie sprostają restrykcyjnym wymogom stawianym przez Citi, mogą skorzystać z równie ciekawych ofert Nest Banku, mBanku lub Raiffeisen Polbanku. We wszystkich trzech przypadkach 5000 zł na 3 lata można pożyczyć już za 161 zł miesięcznie.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2018
Pierwsza połowa 2018 r. sprzyjała planom kredytowym Polaków. W porównaniu do I półrocza roku 2017 łącznie zaciągnęliśmy o 5,6% więcej kredytów konsumpcyjnych na kwotę wyższą o 7,8% (dane BIK-u). Ostatnie miesiące nie przyniosły jednak zmiany na miejscu lidera rankingu kredytów gotówkowych na 5 000 zł przy 36 ratach. Nadal najniższą ratę otrzymamy w Citi Handlowym.