21.04.2016, 08:47

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2016
Ledwie co obchodziliśmy w Polsce Wielkanoc, a tu przed nami kolejna okazja do spędzenia kilku dni w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół. Majówka, bo to o niej mowa, to nie tylko czas, w którym rzesze Polaków wyjadą na zasłużony wypoczynek, ale także dość kosztowne wydarzenie. Zastanawiacie się skąd wziąć pieniądze na taką eskapadę? Jedną z opcji może być zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, który bank oferuje obecnie najtańszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe to jedna z najszybszych metod pozyskania pieniędzy, które można wykorzystać na dowolny cel. Wynika to z faktu, iż produkty te są oferowane niemal przez każdy bank oraz że do ich zaciągnięcia wystarczy posiadać stałe źródło dochodu. Nie bez znaczenia jest także zdolność do terminowego regulowania rat kredytowych, a także pozytywna historia kredytowa.

Gdzie po kredyt?

Jakiś czas temu porównywarka finansowa Comperia.pl przeprowadziła ankietę wśród aktywnych użytkowników portalu Fast50Club. Jedno z pytań dotyczyło właśnie zobowiązań gotówkowych. Z zebranych odpowiedzi wynika, że osoby zainteresowane takim produktem najczęściej poszukują kredytu na kwotę 2 tys. złotych, którą można spłacić w ciągu dwunastu miesięcy. Sprawdźmy, który bank posiada najtańszy taki instrument.

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 2 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Getin Noble Bank
Darmowy Kredyt
166,67 zł
0,00%
0,00%
Alior Bank
Oferta 0%
175,00 zł
5,00%
9,49%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
182,63 zł
5,00%
18,66%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
182,67 zł
5,00%
18,70%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
182,84 zł
3,99%
18,92%
BOŚ Bank
EKO Pożyczka
183,55 zł
5,00%
19,80%
Inteligo
Pożyczka Inteligo
184,62 zł
5,00%
21,13%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla przyjętych parametrów najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Getin Noble Bank. Oferta o wiele mówiącej nazwie "Darmowy Kredyt" jest udzielana całkowicie za darmo. Oznacza to, że osoba która zaciągnęła takie zobowiązanie nie poniesie żadnych kosztów związanych z jego obsługą. Jedynym wydatkiem będzie tylko comiesięczna spłata pożyczonego kapitału. Niestety z tego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci Getin Noble Banku.

Drugie miejsce na podium zajął Alior Bank ze swoim kredytem o nazwie "Oferta 0%". Jak sama nazwa wskazuje oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi równe zero. Jedynym kosztem ponoszonym przez klienta jest prowizja pobierana za udzielenie kredytu w wysokości 5 proc. Tak atrakcyjne warunki sprawiają, że RRSO tego zobowiązania wynosi zaledwie 9,49 proc., a rata nie przekracza 175 złotych.

Trzecia lokata w zestawieniu padła łupem ponownie kredytu gotówkowego dostępnego w Getin Noble Banku. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 18,66 proc., a miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się w kwocie 182,63 zł.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się kredyty oferowane przez Inteligo, BOŚ Bank, Santander Consumer Bank oraz Raiffeisen Polbank. W każdej z tych instytucji miesięczna rata kredytowa nie przekracza poziomu 185 złotych. Na szczególną uwagę zasługują jednak dwie ostatnie wymienione instytucje, w których to miesięczne obciążenia związane ze spłatą tych zobowiązań wynosi poniżej 183 złotych.

Kredyty gotówkowe to dobry sposób na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków. Trzeba jednak pamiętać, że zaciągniecie takiego zobowiązania wiąże się z kosztami. Do tych podstawowych zaliczamy między innymi oprocentowanie, prowizję czy ubezpieczenie. Dlatego też decyzja o skorzystaniu z jakiegokolwiek zobowiązania powinna zostać dobrze przemyślana, a wręcz poprzedzona odpowiednimi wyliczeniami.

Na zakończenie warto wspomnieć, że zwycięzca dzisiejszego rankingu otrzymuje wyróżnienie w postaci statuetki Comperia Stars co uprawnia go do wzięcia udziału walce o tytuł najlepszego kredytu gotówkowego w całym 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.04.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych w kwocie 85 000 zł: październik 2019 r.
Potrzebujesz większego zastrzyku gotówki? Sprawdziliśmy, w których bankach kredyty na większe kwoty są najtańsze. Pożyczając na dowolny cel 85 0000 zł na 84 miesiące, najniższą ratę uzyskasz w BNP Paribas.
Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2019
Aż cztery banki z czołówki wrześniowego rankingu kredytów gotówkowych oferują pożyczkę z prowizją 0%. Na preferencyjne warunki spłaty nie mogą jednak liczyć wszyscy. Są ograniczenia.
Ranking kredytów gotówkowych - sierpień 2019
Poszukujesz taniej pożyczki na 20 000 zł na dwa lata? Obliczyliśmy, że Twoja rata może wynieść nawet 914 zł – ale pod warunkiem, że spełnisz dodatkowe wymogi. Więcej informacji o tanich sposobach na dodatkową gotówkę w sierpniowym rankingu kredytów bankowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2019
Potrzebujesz kredytu na 10 000 zł? Rozkładając spłatę na dwa lata, w najkorzystniejszym przypadku za pożyczkę zapłacisz mniej niż tysiąc złotych
Ranking kredytów gotówkowych - luty 2019
Najniższa rata kredytu na 10 000 zł, zaciągniętego na 2 lata to tylko 450 zł miesięcznie. Pożyczkę można otrzymać bez ubezpieczenia, ale pod warunkiem, że posiadasz w banku oszczędności.