21.03.2008

Lukas zaoferował kredyt konsolidacyjny

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Można nim spłacić kilka rodzajów kredytów: konsumpcyjnych i hipotecznych. Lepsze warunki uzyskamy konsolidując kredyt mieszkaniowy.

Kredyt przeznaczony jest na spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych w Lukas Banku i innych instytucjach, ale niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. W ramach kredytu można konsolidować (łączyć) m.in. kredyty mieszkaniowe i udzielone na cele mieszkaniowe (w tym remontowe), kredyty gotówkowe zabezpieczone hipoteką, kredyty samochodowe i gotówkowe zabezpieczone na pojeździe, kredyty gotówkowe, zadłużenie na kartach kredytowych i pożyczki w rachunku osobistym.

Minimalny okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, a maksymalny 25 lat. Jeżeli konsolidowany jest również kredyt mieszkaniowy, spłatę można rozłożyć nawet na 35 lat. Minimalna kwota kredytu to 30 tys. zł, a górna granica zależy od wartości zabezpieczenia (hipoteki) i zdolności kredytowej wnioskodawcy. Bank gotowy jest udzielić finansowania do 70 proc. wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie i do 100 proc., jeżeli kwota spłacanego kredytu mieszkaniowego stanowi co najmniej 70 proc. wnioskowanej kwoty kredytu konsolidacyjnego.

Standardowo trzeba zapłacić 2 proc. prowizji za udzielnie kredytu, choć może ona zostać obniżona do 1 proc. w sytuacji, gdy kredytobiorca wykupi dodatkowe ubezpieczenie na życie lub ubezpieczy się od ryzyka utraty pracy na minimum dwa lata.

Oprocentowanie oparte jest o zmienną trzymiesięczną stawkę WIBOR, LIBOR lub EURIBOR w zależności od waluty kredytu (bank udziela finansowania w złotych, frankach szwajcarskich, euro i dolarach) powiększoną o marżę. Wysokość marży zależy natomiast od rodzajów konsolidowanych kredytów. Marża części kredytu, konsolidującego kredyty konsumenckie, wynosi 3 proc., a dla części związanej z konsolidowanym kredytem hipotecznym 1,2 proc. lub 1 proc., gdy wykupimy ubezpieczenie na życie. Jeżeli konsolidowane są zarówno zobowiązania konsumenckie, jak i hipoteczne, marża jest średnią ważoną powyższych stawek (zależy od udziału tych kredytów w sumie konsolidowanego zadłużenia).

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.03.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4361 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora