04.05.2010, 09:56

Kredyty w walutach obcych droższe niż miesiąc temu-Kredytometr Comperii

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Comperia regularnie śledzi zmiany na rynku kredytów hipotecznych. Co tydzień porównujemy dla Państwa wysokości miesięcznych rat kredytów w walutach obcych i w złotych. Analizujemy zmiany rynkowych stóp procentowych i kursów walutowych. Chcesz zobaczyć, w jakiej walucie warto zaciągnąć kredyt hipoteczny? Sprawdź Kredytometr Comperii!
W ciągu ostatniego tygodnia mieliśmy do czynienia ze znacznym wzrostem notowań kursów walut. W perspektywie całego miesiąca dolar amerykański zdrożał już o 10 groszy. W przypadku franków szwajcarskich i euro adektwatne zmiany wyniosły natomiast 4 i 7 groszy.
 
Tak wyraźne osłabienie się złotego jest wynikiem przede wszystkim interwencji na rynku walutowym Narodowego Banku Centralnego. W ramach operacji otwartego rynku znacznie osłabiono popyt na   złotego. W rezultacie w porównaniu do początku kwietnia znacznie wzrosły raty wszystkich kredytów denominowanych do walut obcych. Oprócz zmian notowań na podwyżki wpływ miały także wahania rynkowych stóp procentowych.
 
Niemniej jednak, na chwilę obecną kredyty w walutach obcych w dalszym ciągu pozostają znacznie tańsze od tych spłacanych w rodzimej walucie. Najtańszą opcją na rynku już od ponad 2 miesięcy są zobowiązania denominowane w euro. Miesięczna rata modelowego kredytu w wysokości 200 tys. zł, zaciągniętego we wrześniu 2007 roku na okres 30 lat, wynosi niecałe 810 złotych. W przypadku franków szwajcarskich i dolarów amerykańskich odpowiednie kwoty to przeciętnie 870 i 840 złotych.
 
Jeżeli chodzi natomiast o zobowiązania hipoteczne w rodzimej walucie, to kredytobiorcy muszą liczyć się z miesięcznym obciążeniem budżetu na poziomie 1 050 złotych. Niemniej jednak, także oni mają powody do zadowolenia. Systematycznie malejąca rynkowa stopa WIBOR, co przekłada się na coraz niższe raty. W ciągu miesiąca WIBOR spadł już o 0,2 pkt. proc., a rata o ponad 20 złotych.
 

Zmiana wysokości rat kredytów hipotecznych

kredyty w walutach obcych 

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Zmiana wysokości średniego oprocentowania kredytów hipotecznych
 
kredyty w walutach obcych 
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 

Zmiana wysokości średnich kursów spłaty kredytów hipotecznych

kredyty w walutach obcych 

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Warto brać teraz kredyty hipoteczne w obcej walucie? Sprawdź na naszej porównywarce!

Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (04.05.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2750 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Kredytowanie bieżącą działalność firmy 14.10.2014 13:09 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Dotacje na drugą fiirmę 1.8.2014 9:30 przez:
ORCHIDEA
Skąd pieniądze na nowy sprzęt 2.7.2014 16:13 przez:
Harry

forum finansowe dla firm