18.01.2010, 17:06

Kredytometr Comperia.pl-mocniejszy złoty, niższe stopy, czyli dobre wiadomości dla kredytobiorców!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jak co tydzień Comperia przedstawia analizę trendów w kredytach hipotecznych. Badamy zmiany wysokości raty kredytów w PLN, EUR, CHF i USD dla modelowego kredytu na 200 tys. zł zaciągniętego we wrześniu 2007r. Ubiegły tydzień to kontynuacja dobrych wieści dla kredytobiorców. Coraz mocniejszy złoty sprawia, że raty kredytów walutowych systematycznie spadają.
Łaskawy okazał się również rynek stóp procentowych w PLN: oprocentowanie kredytów złotowych nieoczekiwanie spadło przyczyniając się do delikatnego spadku rat kredytowych.
 
Rajd złotego?
 
Umocnienie złotego nie musi się wcale zaraz skończyć. Złoty może zyskiwać na wartości dalej, tym samym przyczyniając się do spadku rat kredytowych. Jak długo potrwa umocnienie złotego? Trudno przywidywać, ale spadek kursu spłaty kredytu np. w EUR w okolice 4 zł a kredytu we franku do 2,5 zł jest jak najbardziej możliwy.
 
Uwaga! Pamiętaj jednak, że w strefie euro i w Szwajcarii może dojść do podwyżek stóp procentowych. Twoje raty kredytowe mogą więc nie spaść tak, jak tego oczekujesz!
 
Kredyty złotowe-co dalej?
 
Ubiegłotygodniowa obniżka oprocentowania kredytów złotowych niestety nie oznacza trwałego trendu. Dobre dane płynące z polskiej gospodarki-wcześniej czy później zmuszą nową Radę Polityki Pieniężnej do podwyżki stóp procentowych. Rynek będzie tego oczekiwał (już oczekuje?) wcześniej, więc stawki WIBOR powinny w kolejnych okresach rosnąć, co tak naprawdę dzieje się już od kilkunastu tygodni. W kredytach złotowych prognozujemy więc dalszy wzrost rat kredytowych.
 
Zmiana wysokości rat kredytów hipotecznych
 
kredyt hipoteczny raty
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Zmiana wysokości średniego oprocentowania kredytów hipotecznych
 
kredyt hipoteczny raty
 
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 

Zmiana wysokości średnich kursów spłaty kredytów hipotecznych

karty kredytowe trendy

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Masz swoje przemyślenia na temat doradców finansowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.01.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora