04.07.2014, 09:06

Karta kredytowa w telefonie?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Karta kredytowa w telefonie?

W finansach i bankowości coraz częściej mamy do czynienia z innowacjami. Niedawno nowością była możliwość dokonywania płatności mobilnych − dzisiaj możemy też skorzystać z limitu kredytowego karty kredytowej w telefonie. Jak to działa?

W dziedzinie wdrażania innowacji w bankowości Polska jest jednym z pionierów. W najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia z możliwością zastąpienia gotówki telefonem komórkowym. Urządzenie to posłuży nam nie tylko do dokonywania płatności, ale także do zaciągania limitów na karcie kredytowej. Na telefon będzie też można otrzymać zwrot z dokonanych zakupów.

Przykładem banku, który postawił na takie rozwiązanie, jest Raiffeisen Polbank. Połączył on siły z nowatorską firmą komórkową T-Mobile, dzięki temu powstała możliwość płatności kartą kredytową zamkniętą w naszym telefonie komórkowym. Warunki, na jakich ów bank udziela kredytu na karcie, są porównywalne ze standardowymi. Również mamy tu do czynienia z okresem bezodsetkowym do 56 dni. Limit kredytowy to maksymalnie 50 tys. złotych.

Zakładając kartę kredytową Raiffeisen Polbank T-Mobile, konsument może otrzymać ponadto zwrot części zakupów − nawet 750 zł w skali roku oraz wariant rozłożenia długu na dogodne raty. Polacy bardzo chętnie korzystają z kart kredytowych, jednak czy zdecydują się na korzystanie z karty w telefonie?

Wdrażanie przez banki nowości jest na wysokim poziomie technologicznym. Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o kartach zbliżeniowych, a dzisiaj co druga karta debetowa ma taką funkcjonalność. Idąc tym tropem, dochodzimy do wniosku, że karta kredytowa w telefonie za jakiś czas może stać się standardem.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (04.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1004 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
karta kredytowa, gdzie? 8.6.2016 12:39 przez:
grzes33
Karta kredytowa bez opłat za przelewy 24.3.2016 10:53 przez:
pitarek
Karta kredytowa i inwestowanie na lokacie 11.3.2016 13:19 przez:
Tereza

forum o kredytach