05.02.2010, 07:21

W czym doradca finansowy powinien być lepszy od bankowego?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Doradca finansowy ma większą swobodę od doradcy bankowego w doborze oferty dla klienta. Pierwszy proponuje produkty różnych banków, drugi bazuje na rozwiązaniach swego pracodawcy. To podstawowa, ale nie jedyna różnica w wykonywaniu obu zawodów. Gdzie jeszcze szukać plusów w korzystaniu z usług pośrednika?
Są dwie fundamentalne przyczyny powstania firm pośrednictwa finansowego. Po pierwsze doradca ma uwalniać klienta od konieczności samodzielnego porównania ofert poszczególnych banków. Po drugie ma konkurować jakością wykonywanej usługi. Abstrahując od realiów poszukajmy obrazu idealnego doradcy.
 
Bezsprzecznie większa oferta
 
Fakt posiadania przez pośrednika w ofercie większej ilości produktów w porównaniu do bankowca jest bezsprzeczny. Doradca PEKAO SA dysponuje rozwiązaniami banku PEKAO SA, odpowiednio doradca PKO BP sprzedaje rozwiązania banku PKO BP. Pośrednik nie ma takich ograniczeń. Podejmując z nim dialog oszczędzasz, przynajmniej w teorii, czas.
 
Zawsze dostępny
 
Dobry doradca finansowy obdarzy Cię wizytówką, na której znajdziesz numer telefonu komórkowego. Zawsze będziesz mógł z niego skorzystać, a połączenie zostanie odebrane nawet późnym wieczorem. Tym bardziej, że konsultant kończy pracę dopiero o 20:00 lub nawet później. A i w sobotę można go czasem zastać za biurkiem. Dla klienta to ważne.
 
Wszechstronny profesjonalista
 
Żaden z tematów dotyczących ogólno pojętych finansów osobistych nie będzie doradcy obcy. Przeszedł cały cykl szkoleń tylko po to, aby służyć Ci wiedzą. Stopy procentowe, giełda, kredyty, gospodarka, podatki, nieruchomości nie są dla niego tajemnicą. A jeżeli gdzieś zasiejesz ziarnko wątpliwości nie zostaniesz odprawiony z kwitkiem. Doradca zaciągnie języka u swoich profesjonalnych kolegów i problem z głowy.
 
Powalczy do końca
 
Walka to czasem dobre słowo dla oddania relacji klient – bank. Może z jednej strony chodzić o negocjacje korzystnych warunków depozytu, ale przede wszystkim o pomyślne zamknięcie kredytowej sprawy. Przekonać bank do tego, aby pomimo wszelkich przeciwności jednak udzielił kredytu, bywa trudne. Doradca nie złoży jednak broni. Będzie walczył do ostatniej chwili, a jeżeli się nie uda to i tak znajdzie alternatywne rozwiązanie.
 
Znasz takiego doradcę? Napisz nam o tym na naszym forum!
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (05.02.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Hipoteczny, a wcześniejsze kompletowanie materiałów. 26.3.2016 15:54 przez:
tofel3
Mieszkanie dla młodych 6.8.2014 16:04 przez:
marylkakor

forum o kredytach

Forum o lokatach
Dobry kredyt dla seniora - w jakim banku? 9.3.2016 15:35 przez:
Ela34
Indywidualne konto emerytalne 6.5.2015 13:36 przez:
Róża

forum o lokatach