29.02.2016, 10:04

Jak zablokować SMS-y Premium w Play?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 7 głosów)

Jak zablokować SMS-y Premium w Play?

Jesteś posiadaczem numeru w sieci Play i nie chcesz już otrzymywać wiadomości Premium? Jeśli tak, to znaczy, że potrzebujesz dostępu do blokady takich wiadomość. Sprawdź, jak zrobić to szybko i bezboleśnie.

Niezamówione SMS-y, które zachęcają do udziału w różnych konkursach i loteriach, są zmorą wielu użytkowników telefonów konkursowych. Jeśli mamy pecha, to w ciągu jednego dnia otrzymamy kilka takich wiadomości tekstowych. Każda z nich będzie starała się nas przekonać, że warto zagrać lub wziąć udział w konkursie. Problem polega jednak na tym, że taka zabawa jest bardzo droga i w szybkim czasie może wyczyścić nasze konto.

Tego typu wiadomości trafiają do posiadaczy numerów w różnych sieciach, w tym w Play. Co zrobić, aby nie otrzymywać takich SMS-ów już więcej? Play oferuje nam bardzo prostą metodę, która na pewno okaże się skuteczna. Ta usługa nosi nazwę STOP SPAM.

Rozwiązaniem jest STOP SPAM!

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usługi STOP SPAM, na nasz telefon przestaną przychodzić SMS-y typu Premium. Z pomocą tej usługi uda nam się zablokować wiadomości przychodzące od numerów rozpoczynających się od cyfr: 7, 8, 9. Są to wszelkiego rodzaju loterie, konkursy oraz gry i zabawy. Usługa jest dostępna dla wszystkich użytkowników telefonów w sieci Play.

Czego STOP SPAM nie blokuje?

Jednocześnie należy pamiętać, że włączenie usługi nie zablokuje przysyłania do nas informacji z pozostałych numerów skróconych. STOP SPAM nie zablokuje również wysyłania informacji z numerów zaczynających się od cyfr: 4, 5, 6. Dotrą więc do nas powiadomienia placówek medycznych, bankowe kody jednorazowe oraz promocje i oferty z programów lojalnościowych, w których uczestniczymy. Ponadto usługa STOP SPAM nie blokuje wiadomości MMS.  

Aktywacja usługi

Włączenie STOP SPAM i wyeliminowanie SMS-ów Premium z naszego telefonu jest bardzo proste. W tym celu wystarczy wysłać wiadomość tekstową pod numer 252. W treści wiadomości winno znaleźć się słowo STOP. Za taki SMS zapłacimy jak za zwykły SMS w Play. Po wykonaniu tej czynności otrzymamy potwierdzenie również SMS-em.

Dezaktywacja blokady

Dezaktywacja usługi jest równie prosta. Aby to zrobić, należy wysłać wiadomością tekstową o treści TAK na ten sam numer. Jednocześnie należy pamiętać, że wysłanie SMS-a na jakikolwiek numer Premium skutkuje automatycznym wyłączeniem wcześniej ustanowionej blokady.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.02.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
522 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum GSM
jak zablokować nieznane numery? 21.8.2015 10:28 przez:
lech-p

forum gsm

Najnowsze