29.02.2016, 09:05

Jak odzyskać kod PUK w T-Mobile?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.4     / 10 (oddano 7 głosów)

Jak odzyskać kod PUK w T-Mobile?

Kupując starter z numerem telefonu lub podpisując umowę abonencką u operatora, dostajemy komplet dokumentów razem z kartą SIM i kodami PIN oraz PUK. Czasem jednak gubimy kartki z zapisanymi numerami. W jaki sposób odzyskać kod PUK, będąc w sieci T-Mobile?

Jednym z najważniejszych zadań karty SIM jest identyfikacja użytkownika w sieci na podstawie indywidualnego numeru seryjnego. Taki mechanizm umożliwia użytkowanie karty prawie w każdym telefonie. Karta SIM to także przenośna i niezależna od telefonu pamięć, są na niej przechowywane informacje ważne dla abonenta, np. wiadomości SMS, książka adresowa, kody PIN i PUK, numer telefonu (MSISDN) i numer identyfikacyjny abonenta (IMSI).

PIN i PUK

Kody PIN i PUK są niezbędne do korzystania z karty SIM, są też na niej przechowywane i służą do zabezpieczenia dostępu do informacji zapisanych na karcie. W momencie uruchamiania telefonu, karta SIM wymaga autoryzacji kodem PIN. 

Kod PIN (Personal Identification Number) to osobisty numer Identyfikacyjny, który składa się z kombinacji czterech cyfr. Trzykrotne błędne podanie kodu PIN sprawi, że dostęp do karty SIM zostanie zablokowany. W takiej sytuacji można ją odblokować tylko za pomocą kodu PUK (Personal Unlock Key) - jest to osobisty kod odblokowujący. Po poprawnym wpisaniu kodu PUK, karta SIM zostaje odblokowana i wtedy można w telefonie ustalić nowy PIN.

Blokada karty SIM

W przypadku trzykrotnego nieprawidłowego wpisania kodu PUK karta SIM zostaje ostatecznie zablokowana, by ją odblokować należy się skontaktować ze swoim operatorem komórkowym.

Kod PIN - tak jak i PUK - należy chronić przed zgubieniem, a także przed osobami nieuprawnionymi. Gdy stracimy kod PIN, mamy możliwość jego zmiany w opcjach telefonu. W przypadku utraty numeru PUK, musimy podjąć inne kroki w celu jego odzyskania, ponieważ nie da się go zmienić.

Jak odzyskać PUK?

Aby odzyskać kod PUK w sieci T-Mobile, najlepiej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerami:

  • dla telefonów T-Mobile na abonament jest dostępny numer 602 900 000,
  • dla telefonów T-Mobile na kartę jest dostępny numer *9602.

Kod PUK można również sprawdzić z poziomu konta – wystarczy zalogować się w serwisie Mój T-Mobile. W celu odzyskania numeru PUK możemy także udać się do salonu sieci T- Mobile.

Kod PUK znajduje się w zestawie startowym, do którego dołączono kartę SIM. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.02.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
522 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak odzyskać pieniadze 27.7.2014 18:48 przez:
Sonata

forum o kredytach

Forum finansowe dla firm
Jak odzyskać zaległy czynsz od najemcy? 6.8.2015 10:01 przez:
TBaran
Jak odzyskać pożyczone pieniądze? 9.2.2015 9:05 przez:
Ilona Maciejuk, Ekspert Comperia.pl
Jak odzyskać zaległe pieniądze od konrahenta? 27.6.2014 11:08 przez:
romek
Jak odzyskać auto ze spółki 30.5.2014 0:18 przez:
Lozo
Jak odzyskać pieniądze od kontrahentów? 27.5.2014 13:50 przez:
Magdalena Jarosz

forum finansowe dla firm

Najnowsze