31.10.2014, 14:13

Jak działa Wi-Free od UPC?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak działa Wi-Free od UPC?

Wi-Free to nowa usługa od UPC, która umożliwia korzystanie z Internetu nie tylko we własnym mieszkaniu, ale też poza nim. Będąc klientami dostawcy, możemy korzystać z bezprzewodowego Internetu niemal wszędzie.

Wśród wielu ciekawych i przydatnych dla każdego klienta usług operator UPC oferuje między innymi moc nieograniczonego Internetu w Wi-Free.

Czym jest Wi–Free?

Wi-Free umożliwia niezwykle łatwy i szybki dostęp do Internetu, nie tylko w czterech ścianach własnego mieszkania, lecz również poza nim. Tworzy ono sieć hotspotów organizowanych przez modemy Wi–Fi wszystkich użytkowników Internetu UPC.

Jak to działa?

Każdy modem klienta UPC działa w dwóch pasmach. Pierwsze – prywatne, do użytku domowego i drugie, zewnętrzne – udostępnia Internetu wszystkim innym użytkownikom, będącym klientami UPC. Dzięki temu, każdy kto jest klientem operatora, może wygodnie i bez limitow korzystać z Internetu, wszędzie tam, gdzie w danej chwili się znajdzie w zasięgu sieci.

Kto może korzystać z Wi–Free?

Z usługi Wi–Free może korzystać każdy klient Internetu UPC, który posiada minimalny pakiet internetowy o prędkości pobierania 30Mb/s. Oczywiście klient powinien posiadać również urządzenie odbiorcze, umożliwiające odbiór sygnału z bezprzewodowej sieci Internetowej Wi–Fi, np. smartfon, tablet lub laptop. Ponadto klient powinien również posiadać konto w systemie Moje UPC.

Uruchomienie usługi jest bardzo proste i nie powinno nikomu sprawić większych kłopotów. Wystarczy tylko skonfigurować połączenie z siecią Wi–Fi UPC. Wystarczy tylko jedna konfiguracja, aby urządzenie pamiętało ustawienia i automatycznie logowało się do bezprzewodowej sieci UPC za każdym razem, gdy nasz telefon lub tablet znajdzie się w jej zasięgu.

Warto podkreślić, że korzystanie z sieci hotspotów jest bezpieczne, a zasięg sieci rośnie z miesiąca na miesiąc. W chwili obecnej w całym kraju ulokowanych jest blisko 600 tysięcy hotspotów we wszystkich miastach, w których UPC obecnie oferuje swoje usługi. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.10.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
522 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Finansowa emerytalna niezależność jak działa ? 26.5.2014 20:56 przez:
Agata7

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jak działa BLIK? 10.12.2015 15:03 przez:
Mona-L
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz

forum finansowe dla firm

Najnowsze