31.01.2017, 08:57

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2017
Ferie w pełni - większość osób wyjeżdża teraz na zimowiska i do różnych górskich kurortów. Trzeba jednak pamiętać, że każda taka eskapada niesie ze sobą ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym typu stłuczka lub wypadek. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest zapewnienie sobie odpowiedniego bezpieczeństwa. Produktem doskonale nadającym się do tego celu są polisy komunikacyjne. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym towarzystwie można znaleźć najtańsze takie rozwiązanie.

Polisy komunikacyjne mają za zadanie chronić posiadacza pojazdu i osoby mu towarzyszące przed skutkami wypadków drogowych. Oczywiście aby taka opieka była możliwa konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Na rynku można spotkać:
- polisy OC (obowiązkowe ubezpieczenie każdego pojazdu),
- polisy AC umożliwiające uzyskanie odszkodowania w przypadku, gdy nasz pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony z naszej winy,
- polisy NNW chroniące nas i pasażerów przed skutkami wypadków drogowych.

Ostatnio dużo się mówi o podwyżkach jakie miały miejsce w polisach OC. W niektórych przypadkach wzrosty wyniosły nawet kilkadziesiąt procent. Dlatego w dzisiejszej odsłonie rankingu pod uwagę wzięto wyłącznie ten typ ubezpieczenia.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zestawienie najtańszych polis ubezpieczeniowych OC dla 45 -letniego kierowcy posiadającego 60 proc. zniżek i poruszającego się samochodem marki Fiat Punto z silnikiem 1,9 diesel. Osoba ta mieszka w małej miejscowości leżącej 30 km od Krakowa.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Fiat Punto; 1,9 diesel
Klient: kierowca rocznik 1972 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały pod Krakowem
Towarzystwo
Wysokość składki
AXA
608,00 zł
Liberty
621,00 zł
Proama
680,00 zł
Compensa
763,00 zł
MTU
783,00 zł
InterRisk
853,00 zł
HDI
889,00 zł
Allianz
902,00 zł
Warta
987,00 zł
Link4
1 033,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)


Dla przyjętych parametrów najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Roczna składka u tego ubezpieczyciela zamyka się w kwocie 608 złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia najtańszych ubezpieczeń OC padło łupem Liberty Ubezpieczenia, w którym to koszt nabycia wspomnianej polisy wynosi równe 621 złotych.

Ostatnią lokatę na podium zajęła polisa OC, której cena wynosi 680 złotych. Ubezpieczenie w takiej cenie można nabyć w towarzystwie ubezpieczeniowym Proama.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się ubezpieczenia komunikacyjne oferowane przez TU Compensa i MTU. Koszt nabycia polis OC w tych podmiotach wynosi odpowiednio 763 oraz 783 złote.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca został nagrodzony wyróżnieniem Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne stycznia 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.01.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach