30.03.2017, 09:47

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2017
Poczucie bezpieczeństwa to jedna z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Grupą społeczną szczególnie narażoną na różne zagrożenia są kierowcy, ponieważ to oni przemierzając codziennie setki kilometrów ciągle wystawiają się na ryzyko. Dlatego aby maksymalnie ograniczyć skutki ewentualnych zdarzeń drogowych konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszego.

Ubezpieczenia adresowane specjalnie do kierowców noszą nazwę ubezpieczeń komunikacyjnych. Do tych podstawowych zaliczamy obowiązkowe polisy OC oraz dobrowolne AC i NNW. Zakup tych pierwszych regulują przepisy stosownej ustawy, a kupno tych drugich zależy wyłączenie od woli samego kierowcy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała właśnie zestawienie najtańszych pakietów ubezpieczeniowych zawierających polisy OC i AC dla 70-letniej posiadaczki samochodu marki Mercedes C220 o wartości rynkowej 40 tys. złotych.

Najtańsze polisy komunikacyjne

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Mercedes C220
Klient: kierowca rocznik 1947 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w okolicach Tarczyna
Towarzystwo
Wysokość składki
Link4
1 790,00 zł
AXA
1 870,00 zł
Proama
1 941,00 zł
Generali
2 005,00 zł
Benefia
2 218,00 zł
Allianz
2 280,00 zł
Warta
2 375,00 zł
HDI
2 385,00 zł
MTU
2 444,00 zł
Gothaer
2 642,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańszy pakiet ubezpieczeń OC i AC oferuje obecnie Link4. Zakup polis komunikacyjnych w tym towarzystwie to wydatek 1790 złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia padło łupem towarzystwa ubezpieczeniowego AXA, w którym roczna składka ubezpieczeniowa związana z kupnem polisy OC i AC zamyka się w kwocie 1870 złotych.

Ostatnią lokatę na podium rankingu najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych zajęło TU Proama. Roczny koszt nabycia polisy od odpowiedzialności cywilnej i autocasco w tym towarzystwie wynosi 1941 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się towarzystwa, w których zakup wspomnianych polis komunikacyjnych to wydatek przekraczający poziom 2000 złotych. Są wśród nich takie firmy, jak Generali, Benefia, Warta czy Allianz. Na szczególną uwagę zasługuje jednak zdobywca ostatniego miejsca w TOP10, czyli Gothaer, gdzie cena zakupu pakietu OC i AC wynosi aż 2642 złote.

Na zakończenie warto przypomnieć, że dzisiejszy zwycięzca zdobywa wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne marca 2017 roku.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.03.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach