30.11.2017, 15:53

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2017

Jeśli wciąż będą rosły wysokości wypłat odszkodowań z ubezpieczenia OC, podrożeją i składki płacone przez kierowców. Niestety wszystko wskazuje na to, że sektor ubezpieczeń drogowych czekają wkrótce duże zmiany regulacyjne, które mogą negatywnie odbić się na kieszeni kierowców.

Komisja Europejska zamierza wprowadzić zmiany, które mają ułatwić konsumentom zawieranie polis, zwłaszcza obcokrajowcom po przeprowadzce do obcego kraju. Nie wszystkie plany modyfikacji przepisów podobają się jednak samym ubezpieczycielom.

Negatywnie oceniany jest przez branżę ubezpieczeniową przyszły obowiązek informowania klientów o stosowanym przez tych pierwszych sposobie naliczania zwyżek i zniżek za bezwypadkową jazdę. Takie działanie skutkowałoby w zasadzie upublicznieniem cennika, a to mogłoby wpłynąć na ograniczenie konkurencyjności i swobody w zakresie ubezpieczenia konkretnych ryzyk.

Zakłady ubezpieczeń będą musiały również stosować ujednolicony formularz historii szkód z ubezpieczenia OC. Zdefiniowane ma zostać także samo pojęcie szkody komunikacyjnej .

Póki co polski rynek ubezpieczeń funkcjonuje na dotychczasowych zasadach, a ceny OC - które ustabilizowały się po ostatnich podwyżkach - wciąż znajdują się na relatywnie niskim poziomie w skali europejskiej. Jak niskim? Sprawdziliśmy, ile najmniej aktualnie może zapłacić kierowca za pakiet polis OC i AC.

Modelowym klientem został 33-letni właściciel Volkswagena Passata, mieszkający w Grodzisku Mazowieckim. Wartość rynkowa auta to 67 tys. zł. Kierowca posiada maksymalne zniżki OC i AC.

Wyniki listopadowego porównania prezentujemy w tabeli poniżej.

 

TOP7ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC

Samochód:
Volkswagen Passat
o wartości 67 tys. zł

Klient:
kierowca (33 lata)
z Grodziska Mazowieckiego,
posiada maksymalne zniżki OC/AC

Towarzystwo

Wysokość składki

InterRisk

2555 zł

PZU

2601 zł

Compensa

2779 zł

MTU

3145 zł

Allianz

3404 zł

Axa

3496 zł

Gothaer

3727 zł

Proama

4251 zł

HDI

4351 zł

Generali

4549 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)


Najlepszą cenową ofertę pakietową zaproponował w listopadzie InterRisk. Roczna składka w przypadku naszego modelowego klienta wyniesie 2555 zł. Niecałe 50 zł rocznie więcej przyjdzie zapłacić klientowi PZU (składka 2601 zł). 2779 zł to z kolei koszt pakietu polis w trzeciej na liście Compensie. Wymieniona trójka to jedyne towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględnione w porównaniu, które wyliczyły łączną składkę dla całego pakietu na poziomie poniżej 3000 zł.

Jak wiele na porównaniu ofert ubezpieczeniowych może zaoszczędzić kierowca, łatwo można zobaczyć po zestawieniu pierwszej i dziesiątej najlepszej propozycji ubezpieczycieli. Różnica cenowa między tymi ofertami to aż 2 000 zł - prawie tyle, ile wynosi składka proponowana przez zwycięzcę listopadowego rankingu.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.11.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach